HDMI lepsze od komponent?

hipgig

New member
Witam, kupiłem plazmę panasonic PY8P (ma komponent oraz HDMI) i mam podłączoną ze starym odtwarzaczem DVD przez komponent (bo to DVD nie ma HDMI)
I teraz pytanie:
Czy jeśli kupię DVD które będzie miało HDMI np Panasonic S-54 i skorzystam z tego właśnie połaczenia to będę miał lepszą jakość obrazu?
 

hipgig

New member
tak naprawdę właśnie nie wiem czego się spodziewać... czy faktycznie zobaczę różnicę - obecnie mam DVD Panasonica s-49 (tylko komponent) i myślę nad kupnem dvd pansonica s-54 albo s-100 które to mają już HDMI

Generalnie mam sporo płyt DVD więc zastanwaim się jak najlepiej wykorzystać nową plazmę 42PY8

Kolejną opcją jest oczywiście blue ray ale zniechęca mnie wciąż niewielka oferta płyt które mnie interesują w tym formacie
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem nie warto kupować nowego odtwarzacza DVD tylko dla złącza HDMI.

Jeżeli faktycznie chcesz wykorzystać możliwości swojej Plazmy kup odtwarzacz Bly-Ray. Potraktuj go jako bardzo dobry odtwarzacz DVD z możliwością odtwarzania filmów BD na przyszłość!!

Ja zakupiłem do plazmy panasonica odtwarzacz Blu-Ray / trochę z innych powodów/ i powiem Ci, że jestem pozytywnie zaskoczony jakością filmów DVD odtwarzanych na tym sprzęcie...
Jeżeli budżet tylko Ci pozwala bierz Blu-Ray....
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Absolutnie na dvd nie zobaczysz różnicy a jeśli już to tak małą że nie ma sensu. Mam w domu cyfrę+ hd w sypialni przez komponent i w salonie po hdmi i obraz jest identyczny.
 

hipgig

New member
Ok, dzięki za odpowiedzi. Zatem wniosek jest taki, że samo połączenie HDMI w tym wypadku nie zapewni lepszego obrazu.

Ale czy ktoś się orientuję cz wymiana playerow DVD panasonica z modelu s-49 (model sprzed 3 lat) na nowego S-54 przyniesie poprawę jakości obrazu (pomijajać już czy połączę przez komponent czy HDMI) ?
 

hipgig

New member
Zauwazywalem wlasnie,ze s-54 ma funcję konwersji do formatu 1080p, która to podobno 5 krotnie zwiększa ilość informacji w obrazie ze standardowo nagranej płyty DVD SD.... Czy ktos ma ten model i moze sie wypowiedzieć?
 

cgc

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego przedmówcy. ArtS :)

Ilość pikseli się zwiększy ale nie informacji i szczegółów, z kosmosu tych informacji nie ściągnie ani z netu, nawet z hdtv.com.pl :) , zwykła interpolacja. To samo robi TV (z różnym skutkiem, zależnie od modelu) żeby wyświetlić sygnał sd na matrycy full-hd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Masz i nie masz jednocześnie racji. Jakość dodanych pikseli (ich zawartość oraz odcień) zależy od klasy skalera. Więc nie jest to bez znaczenia. Jednak skaler w s54 stoi na poziomie tych spotykanych w telewizorach, więc pożytek z niego będzie wątpliwy. SKupowanie specjalnie nowego odtwarzacza, po to aby miećpodobny efekt nie ma sensu. Tym bardziej, że s54 jest uczulony na płyty RW.

ArtS :)
 

hipgig

New member
No i problem rozwiązany - poszedłem na całość i właśnie moj 42PY8P gra razem z BD35! (850 zł w MM)


Obraz z plyt DVD jest duzo lepszy niz z S49 natomiast z BD to już zyleta na ekranie - jakosc rewelacyjna!

Spiete HDMI HAMA 1.3 Gold

Polecam
 

fantattoo

Member
SierzantHarris napisał:
Absolutnie na dvd nie zobaczysz różnicy a jeśli już to tak małą że nie ma sensu. Mam w domu cyfrę+ hd w sypialni przez komponent i w salonie po hdmi i obraz jest identyczny.

Z tym twierdzeniem trochę się nie zgadzam. Należy zwrócić uwagę na dane zawarte w instrukcji sprzętu. Moje dvd po komponencie puszcza jedynie 576p, a po hdmi 1080i (tzn. TV tylko tyle obsługuje). Różnice w obrazie widać od razu.
 

Brzozak

New member
Mam podobne wątpliwości. Jestem posiadaczem TH-46PY8P, który współpracuje z nagrywarką DMR-EH55. Niestety nie jest ona wyposażona w opcje upscallingu. I rodzi się podobne pytanie - czy wymienić nagrywarkę na np. DMR-EH68, czy rozejrzeć się za BR? Mam dużo płyt DVD, nie zamierzam przechodzić na cyfrową UPC z racji niemożności korzystania z w/w nagrywarki (poza tym lubie miec programy poukładane po swojemu :)), nie bedę na razie kupował płyt BR, nie gram na konsoli (choć wiem że PS3 ma dobry skaler). Generalnie pytanie jest proste - warto kupić DVD/nagrywarke z upscallingiem, czy BR?
 

ktomek71

New member
Brzozak, a jak Ci się spisuje ten TV przy oglądaniu DVD, czy telewizji (nie HD)
Czytałem na forum, że nie ma zadowalającej jakości obrazu?
Właśnie chciałem taki kupić ale te informacje zasiały wątpliwości, ponoć PY80 jest lepszy, ale go nie ma nigdzie.
 
Do góry