HDMI i PS3 - Problem z podlaczeniem

miki_v6

New member
Mam takie zapytanie, mam dwa kabelki HDMI, jeden lepszy(drozszy z koncowkami pozlacanymi) oraz tanszy.
Problem w tym iz ten drozszy ma po obu stronach tzw filtry i po podlaczeniu obraz glupieje, robi sie czerwony, miga itp.
Nie dzieje sie to przy tym tanszym bez filtrow.
Moze mi ktos powiedziec dlaczego?
Czy trzeba cos zmienic w ustawieniach obrazu w PS3?
 

1stmadafaka

New member
Możliwe że kabelek jest gdzieś przełamany. Miałem wcześniej taki "lepszy" 1,5m za 120zł ale okazało się że jest za krótki żeby w ścianie go schować kupiłem 3m tanizny (ok 40-50zł niepamiętam) i żadnej różnicy. Jak coś to przytrzymaj power na PS3 aż 3x piknie zrestartują się ustawienia wideo.
 

miki_v6

New member
Dziwne, zrestartowalem Ps3 i wynik przy ustawianiu trybow Video :

kabelek z filtrm : tryby do 1080i ok, 1080p migotanie obrazu
kabelek bez filtra: tryby rozniez 1080p

Dlaczego tak jest? Czyzby problemem byl filterek? Ten kabel jest lepiej wykonany, pozlacane koncowki itp.
Dodam jeszcze ze mialem wczoraj inny kabelek HDMI z filtrem i bylo to samo.
Moze cos trzeba wl/wyl?
 

joker

New member
miki_v6 napisał:
Dziwne, zrestartowalem Ps3 i wynik przy ustawianiu trybow Video :

kabelek z filtrm : tryby do 1080i ok, 1080p migotanie obrazu
kabelek bez filtra: tryby rozniez 1080p

Moze cos trzeba wl/wyl?

Widać twój kabel nie obsługuje 1080p (ten z filtrem), tak może być należało spytać się sprzedawcy co ten kabel może obsługiwać, w końcu są różne standardy 1.0, 1.1, 1.2, 1.3.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Czy 1.3 czy 1.2 a nawet 1.0 to nie ma absolutnie żadnego znaczenia - obraz powinien być bez zastrzeżeń. Mam kilka kabli hdmi od 1.cośtam do 1.3 od conotech za 19.99 do profigold za 140zł. Na każdym obraz jest dokładnie taki sam. Jeśli chodzi o 1.3 to przydaje się on wyłącznie wtedy, gdy używamy ps3 jako odtwarzacza Bd i mamy w tv funkcję xvycc (Deep Colour). Jeśli nie, to 1.3 jest zupełnie zbędne.
 

k0val

New member
po to przechodzimy na standard cyfrowy żeby nie było strat w obrazie jak to w analogowym połączeniu ,każdy kabelek przesyła takie same cyferki ;) kable mogą się jedynie różnić jakością i żywotnością
 
Do góry