HDMI i przepuszczanie sygnału (Denon AVR-1611 i Yamaha RX-V371)

krajas

New member
To mój pierwszy post więc witam Wszystkich serdecznie.

Chciałbym się poradzić odnośnie dwóch amplitunerów, mianowicie
1) Denon AVR-1611
2) Yamaha RX-V371

Czy oba te amplitunery posiadają opcję "przepuszczania" sygnału przez HDMI przy wyłączonym amplitunerze ? Czyli jeżeli nie chcę w danym momencie używać kina domowego to czy bez zbędnego przekładania kabli będę mógł oglądać tv z dźwiękiem z telewizora ?

I drugie pytanie. Czy w specyfikacjach technicznych amplitunerów jest jakaś pozycja mówiąca o tej funkcji ?
 

krajas

New member
Witam

Czy ktoś z użytkowników tych amp. mógłby napisać gdzie dokonać zmian aby sygnał był przepuszczany przy wyłączonym amp ? Bo w menu obu urządzeń jest opcja HDMI setup i próbuję wszystkich kombinacji ale to nie działa ;/ Oba amp współpracują z TV Panasonic P42G30E
 

Speedstar

New member
Z tego co mi wiadomo to Yamaha 371 nie przepuszcza dźwięku przez HDMI w trybie Standby dopiero model 471, sam mam 471
W Setupie zaznaczasz HDMI stand by Pass Thru i dźwięk idzie przez HDMI również w trybie Standby.
 
Ostatnia edycja:

krajas

New member
Witam

Rzeczywiście, po ustawieniu HDMI Control na ON, obraz jest przepuszczany, ale niestety bez głosu ;/ ustawiam wszystko co możliwe w tej części menu ale bez efektów ;/
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
W ustawieniach ustaw AUTO LIPOSYNC na ON i będzie hulać

Miałem na myśli HDMI CONTROL na ON ,póżna pora i mnie poniosło...
Jak niedziała spróbój zresetować ampli
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krajas

New member
przeglądam całe menu amplitunera i nie ma nic nt. ARC. Gdzie to włączyć ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

aazinek

New member
krajas
Witam,
Może napisz z jakiego sprzętu podajesz A/V przez HDMI, na które wejście Denona i w jakim formacie leci to Audio. Jeśli do TV pchasz format audio, którego TV nie dekoduje to nic nie usłyszysz. Na stronie Panasa jest info, że G30 dekoduje: Dolby Digital Plus / DolbyPulse / dts2.0 / dts Digital Out.
 

krajas

New member
Podłączenie między AVR-1611 a TV jest:
AVR-1611 - wyjście HDMI (ARC)
TV - HDMI 2 (ARC)
Co prawda dźwięk z TV przesyła do ampli. ale już nie przepuszcza z PC do TV. PC z amp też mam podłączone przez HDMI.
 

krajas

New member
Ok problem rozwiązany. Problemem były niewłaściwe ustawienie z karcie graficznej PC.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc.
 
Do góry