HDMI - HDMI a dzwięk

kojkoj

New member
Valdi nie pomogę. :( U mnie zadziałało ale ustawienie odwrotne czyli tak jak Ty pisałeś czerwony -> SPDIF , czarny -> GND. W moim poprzednim poście jest cudzysłów ;)
SławekSS -> zaklęcie zadziałało ;)
Pozdrawiam.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Bardzo sie cieszę, ze zadziałało :). Niestety, człowiek nie jest wszystko wiedzący, a producenci różnych kart stosują różne triki, co nie ułatwia zadania.
Najważniejsze, ze działa :)
 

valdi71

New member
STEEL - brak rozwiązania :(

Witam ponownie

"kojkoj" już osiągnął zadowolenie...I DOBRZE MU TAK.... :)
Mi do zadowolenia w kwestii dźwięku z PC otrzymywanym na LCD....daleko.....niestety nie znalazłem rozwiązania do tej pory. Udało mi sie mam nadzieję nieco pomóc "kojkoj-owi" w zakresie podłączenia dodatkowego kabelka SPDFI......ale sam sobie nie radzę ze swym sprzętem.

Dodatkowy kabelek SPDFI....olałem na razie bo jak wcześniej pisałem...po podłączeniu uziemienia pod płytę główną SPDFI...komp nie startuje....Podłączenie czerwonego kabelka...głosu nie daje, ale komp sie przynajmniej włączy.

Próbowalem zatem podłączyć zgodnie z instrukcją LG 42 LH 5000, czyli DVI/HDMI - obraz.....no i dodatkowy kabel jack z tylnego gniazdka komputera pod LCD jack...przeznaczony do audio RBG/DVI.
No i tu jest tak jak pisałem:

jest obraz piękny, ale głosu nie ma, jak wyciągnę HDMI...głos sie pojawia...jak włożę ponownie HDMI pod telewizor...głosu ...nie ma !!!!!


O dziwo..... jak podłączę kablem RBG swojego PC Z LCD to i obraz i dźwięk jest OK...ale jednak obraz nie jest zadowalający tak jak przy HDMI......no i nie mogę rozciągnąć gierek na pełen obraz :) :)...dlatego walczę z HDMI.

Jeśli chodzi o wejście HDMI w telewizorku ...to pod które podłąłczony jest PC...to nie widzę opcji zmiany "źródła głosu" (analog/cyfrowy).
Czy ktoś ma może jeszcze jakiś pomysła na rozwiązanie mojego problemu????

valdi71
 

darqman

Member
Panasonic P42s10e

Ja swój tv podłączam laptopa kablem hdmi-hdmi grafika radeon hd 3470, aby mieć dźwięk w menu ustawień dźwięku muszę przełączyć z analogowego na cyfrowy.
Ja mam natomiast inne kartę mam ustawioną na 1920 x 1080p i teraz jak mam ustawić odświeżanie 50 czy 60Hz?.
 

valdi71

New member
Po problemie

Dzięki za podpowiedzi...i porady.

SPECJALNE PODZIĘKOWANIA DLA "SlawekSS" !!!!

DŹwięk i obraz poprzez HDMI....DZIAŁA !!!
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif


Okazuje się że na grafice były dwa wejścia IDENTYCZNE....pod kabelek SPDFI......dobrze widoczne...drugie dość ciekawie "ukryte" ponad radiatorem. Po ściągnięciu dokładniejszej instrukcji do grafiki - okazało się że wpinałem kabelek w złe gniazdo w grafice(ciamajda ze mnie ..jak by nie patrzeć), ale na grafice przy gniazdkach ...praktycznie zero opisów.

Po poprawnym podłączeniu, kom sie włączył....i po przestawieniu w źródle dźwięku na "CYFROWE" ....WSZYSTKO DZIAŁA JAK TRZEBA"
icon_biggrin.gif





Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i porady!

valdi71
 

wujekrafal

New member
brak 5.1 z ampli żródło laptop po HDMI

SławekSS napisał:
Bardzo sie cieszę, ze zadziałało :). Niestety, człowiek nie jest wszystko wiedzący, a producenci różnych kart stosują różne triki, co nie ułatwia zadania.
Najważniejsze, ze działa :)

bylibysie tak mili by pomóc i mnie??:confused:
mam laptopa HP dv5 1140ew i wyjscie HDMI. odtwarzam film z lapka w jakosci hd ready i puszczam sygnal po HDMI do amplitunera (Pioneer VSX819). obraz jest,ale dzwiek tylko stereo. we wlasciwosciach dzwieku widac, ze dzwiek jest czytany w wielu kanałach ale na wyjsciu podaje juz tylko 2 kanały. probowałem zmieniac ustawienia w lapku ale nic nie dalo rezultatu:(
czy konieczne bedzie podlaczenie po SPDIF, czy macie inny pomysł?

dziekuje z góry za pomoc.!!
 
Do góry