HDMI 1.3, amplek onkyo i sharp

D4Ru73K

New member
Jestem nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Przeglądając forum, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Chodzi mi o standard hdmi w wersji 1.3 Chciałbym kupić amplituner onkyo obsługujący hdmi 1.3 i podłączyć go do telewizora sharp42xd1e. Wydaje mi się, że co cudo nie będzie chodziło tak jak potrzeba. Kupując dobry kabel hdmi 1.3 podłączając amplituner do telewizora, wyjście w standardzie 1.3 mamy tylko w amplitunerze, w sharpie jest 1.2 (chyba, że się mylę) Moje pytanie: co zrobić po stronie telewizora, aby jednak ten standard 1.3 uzyskać, chodzi mi tutaj o dźwięk TrueHD. Mam jeszcze PS3 jak wiadomo posiada również wersję 1.3 Myślę o switchu hdmi 1.3 ponieważ mam jeszcze parę rzeczy w pokoju, xbox360, dekoder itp. brakuje miejsca. Telewizor ma 2 wyjście hdmi, do jednego poleci dekoder N (wszystko cacy) do drugiego poleci switch, z kolei do switcha polecą amplituner i obie konsole. Do switcha będzie dochodził sygnał 1.3 z PS3 ale od switcha do telewizora już nie będzie w wersji 1.3 bo mój telewizor go nie obsługuje. Może coś poradzicie. Czy opłaca się inwestować w switch 1.3 jeśli amplituner i konsola obsłuża, ale telewizor już nie. Czy nie lepiej kupić normalny przełącznik 1.2 i olać standard 1.3, a może zmienić tv. Z góry dziękuję ;)
 

D4Ru73K

New member
[Proszę o unikanie powtórzeń przez cytowanie ostatnich postów. ArtS]

Witam!
Dzięki za pomoc, ale nie o to pytałem. Dźwięk w tv mnie nie interesuje, ponieważ pisząc amplituner, miałem na myśli zestaw kolumn do niego jeszcze. Chodzi mi o to, że kolumny i amplitnuer będą podłączone do lcd za pomocą kabla hdmi 1.3, a telewizor obsługuje tylko(?) 1.2. Jakie efekty będą wtedy w kinie domowym. Moim zdaniem zarówno telewizor jak i KD powinny być podłączone w tym wypadku hdmi 1.3, ale telewizor go nie posiada. Pozdrawiam ;x
 

wlodek1001

New member
wg mnie nie ma to znaczenia jaki HDMI jest w tv i ampli, ja mam LCD LG 32LX2R i jest tam chyba 1.1 lub 1.2 w Onkyo 875 1.3 i ampli z tv działa bez zarzutu, HDMI są zapewne kompatybilne w dół
 

D4Ru73K

New member
[Proszę o unikanie powtórzeń przez cytowanie ostatnich postów. ArtS]

Jeśli hdmi jest kompatybilne w dół, oznacza to, że Twój amplituner dosotowywałby się do telewizora, a więc nie wykorzystywałby hdmi 1.3 a tylko 1.1 lub 1.2 jak piszesz. To jest kompatybilność w dół. Gdyby natomiast telewizor się dostosowywał do amplitunera i chodził na 1.3 to byłaby to kompatybilność w "górę" a jest to oczywiście w tym przypadku nie możliwe. Nadal nie rozwiozuje to mojego problemu ;) Pozdrawiam ;x
 

Serdello

New member
A w czym masz problem. Telewizor nic nie daje od Siebie wiec nie potrzebuje dobrego nowego HDMI by podawac dalej. Dzwiek 7.1 czyli true HD podawany bedzie z DVD/PS3 do ampli i z niego na glosniki do telewizora idzie tylko obraz ktory zarowno po 1.1 jak i 1.3 bedzie prawdopodobnie taki sam. Nie ma znaczenia rodzaj HDMI w telewizorku bo i tak wszystko co potrzebuje nowego modelu omija Tv i idzie z sprzedu do ampli a z niego do glosnikow.
 

D4Ru73K

New member
[Proszę o unikanie powtórzeń przez cytowanie ostatnich postów. ArtS]

Oto mi chodziło ;) byłem przekonany na 95% że tak będzie, chciałem się upewnić, wielkie dzięki za pomoc ;d
 

SnaQ

New member
Jak na mój gust to pomyliłeś kolejność połączeń w pierwszym poscie. Przede wszystkim - telewizor ma wejścia, a nie wyjścia HDMI. To nie sygnał z telewizora ma iść na amplituner lecz na odwrót. I teraz cała zabawa polega na tym aby wszystkie urządzenia takie jak dekoder, konsole, odtwarzacze DVD itp. podłączyć na wejściu do amplitunera. Tutaj pewnie przyda ci się switch. Z kolei wyjście HDMI amplitunera podpinasz do wejścia telewizora. I teraz HDMI 1.3 przestaje mieć na tym ostatnim odcinku znaczenie bo odtwarzaniem dźwięku zajmie się amplituner, a obrazu - telewizor. Xbox 360 ma chyba tylko HDMI 1.2 więc aby w pełni wykorzystać efekty dźwiękowe należałoby jeszce podłączyć dźwięk z X-a do amplitunera kablem optycznym.

W sumie wyglądałoby to tak:


@szmyrek
Błagam... litości. Nie chcę wszczynać kolejnej wojny "kabelkowej" ale kable stricte HDMI 1.3 to kolejna marketingowa bzdura, wciskanie ciemnoty.
 
Ostatnia edycja:

von urlik

New member
SnaQ-u jest jeszcze jedna marketingowa bzdura . Płyty DVD blue-ray czy HD-DVD są w 5.1 nieskompresowanym . HDMI 1.3 to przesyłanie dźwieku 5.1 a powinno 7.1 ( dekodery dd plus nie sa kompatybilne z DD )
Tam jest dobre przesyłanie obrazu . Zresztą faktem jest że brakuje kabelków do 1.3 - sa 1.2 czy 1.2a
 

pipokl

New member
D4Ru73K napisał:
Jestem nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Przeglądając forum, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Chodzi mi o standard hdmi w wersji 1.3 Chciałbym kupić amplituner onkyo obsługujący hdmi 1.3 i podłączyć go do telewizora sharp42xd1e. Wydaje mi się, że co cudo nie będzie chodziło tak jak potrzeba. Kupując dobry kabel hdmi 1.3 podłączając amplituner do telewizora, wyjście w standardzie 1.3 mamy tylko w amplitunerze, w sharpie jest 1.2 (chyba, że się mylę) Moje pytanie: co zrobić po stronie telewizora, aby jednak ten standard 1.3 uzyskać, chodzi mi tutaj o dźwięk TrueHD. Mam jeszcze PS3 jak wiadomo posiada również wersję 1.3 Myślę o switchu hdmi 1.3 ponieważ mam jeszcze parę rzeczy w pokoju, xbox360, dekoder itp. brakuje miejsca. Telewizor ma 2 wyjście hdmi, do jednego poleci dekoder N (wszystko cacy) do drugiego poleci switch, z kolei do switcha polecą amplituner i obie konsole. Do switcha będzie dochodził sygnał 1.3 z PS3 ale od switcha do telewizora już nie będzie w wersji 1.3 bo mój telewizor go nie obsługuje. Może coś poradzicie. Czy opłaca się inwestować w switch 1.3 jeśli amplituner i konsola obsłuża, ale telewizor już nie. Czy nie lepiej kupić normalny przełącznik 1.2 i olać standard 1.3, a może zmienić tv. Z góry dziękuję ;)
Mam prośbę o sprawdzenie mojego posta HDMI 1.1 vs 1.3 problem jest podobny, chociaż mnie póki co interesuje strona audio. Jeżeli chodzi o video to brak 1.3 spowoduje obcięcie możliwości wyświetlania poszerzonych przestrzeni kolorów i dyskusyjnego trybu 1080p/24Hz.
pzdr,
 
Do góry