HDD w Samsung C650

yaro_plo

New member
Witam!
Mam pytanie jakie dyski podpinaliście do swojego C650??
Mam zamiar kupić zewnętrzny HDD 3,5"
WD My Book Essential 1,5TB

(oczywiście z dodatkowym zasilaniem) i nie wiem jak to zadziała.
Podpinałem 100GB bez zasilania i działał super.
Jakie są Wasze doświadczenia?
 

squibosh

New member
Ja podpinam Seagate 500 Gb FreeAgent i dziala bezproblemowo. Zauwazylem jednak, ze (choc moze to wada mojego egzemplarza tv?) lepiej podpinac pod usb NIEdedykowane HDD, czyli tego gornego. Przy odtwarzaniu przez ten dolny zauwazylem przyciecia obrazu.

Jesli chodzi o dyski WD, to podobno trzeba do nich sciagnac jakies oprogramowanie zanim sie z nich skorzysta. Ale to tylko zaslyszalem.
 
Ostatnia edycja:

satman777

New member
To chyba nie wada egzemplarza. Jeszcze nie trafiłem na film który się nie zacina. Mam wrażenie że to kwestia przesyłu danych, a nie wydajności procka tv, bo są sceny wymagające, które się nie zacinają.
Większości filmów nie da się odtworzyć od początku do końca. Trzeba najpierw potraktować narzędziem mkwdclean z odpowiednią opcją.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam WD 1TB, telewizorek 46C650 i wszystko działa pięknie.
Żadnego oprogramowanie nie ściągałem, nic mi się nie przycina (nawet na filmach pow. 12GB), wszystko chodzi od początku do końca.
Tylko na początku miałem czasami problem z napisami, ale wszystko się wyjaśniło, bo muszą być w formacie czasowym, a nie klatkowym (najlepiej SRT).
Aha i 2 razy trafiłem na wersję filmu, gdzie zanikał mi głos co około 3 sek., ale po ponownym "pozyskaniu" innych wersji działały bez problemu.
Amen :)
 

ruski99

New member
Witam,
Ja trafiłem w promocji Samsung Story Station 1,5 TB mając nadzieję, że w ramach tej samej firmy nie będzie problemów ze współpracą. Nie myliłem się. HDD śmiga jak ta lalka, zero cięć, zwiech itp. Polecam ten model.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja posiadam C 6700 i mam pytanko jak nagrywać w tym TV na dysk HDD bo chciałbym kupic a nie wiem czy to działa w tym modelu podobno w C6500 jest .Proszę o pomoc.
 

yaro_plo

New member
Ja posiadam C 6700 i mam pytanko jak nagrywać w tym TV na dysk HDD bo chciałbym kupic a nie wiem czy to działa w tym modelu podobno w C6500 jest .Proszę o pomoc.

Musze pociągnąć ten watek!
Jaka możliwość nagrywania na dysk?? - pierwsze słyszę!
Proszę o wyjaśnienie
Mam już ten TV (46c650) od 2tygodni, ale nie mam za bardzo czasu żeby bawić się nim i grzebać.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Musze pociągnąć ten watek!
Jaka możliwość nagrywania na dysk?? - pierwsze słyszę!
Proszę o wyjaśnienie
Mam już ten TV (46c650) od 2tygodni, ale nie mam za bardzo czasu żeby bawić się nim i grzebać.

KOLEGO JA POSIADAM MODEL 55 6700 ale slyszałem że nagrywanie na dysk jest od modelu C6500 tu masz opis modelu C6600 46" telewizor LED Full HD - UE46C6600 - LED - Telewizory | SAMSUNG FUNKCJA PVR!!:szukaj::szukaj::szukaj::szukaj::szukaj:
 

cureman

Active member
Bez reklam
Kolega mowil o innych modelach, zwracaj uwage na cyferki.

Zwracam uwagę KOLEGO :-o na cyferki ale myśląc logicznie jeśli model C6500,C6600 ma tą funkcje a ja mam model C6700 to logicznie że model LEPSZY ma tą funkcje tylko ja nie wiem jak z niej korzystać ot co .A takie posty jak twoje to czysty :spam:
 
Czy ktoś pomoże bo nie wiem czy kupować ten dysk czy nie.

Nie wiem jak jest jeśli chodzi o Twój telewizor, ale gdzieś widziałem w wątkach moduł CI do nagrywania na twardziela. Nawet firmę podali i stronę do niej, ale niestety ze względu na wiek pamięć juz nie ta :p i za cholerę nie mogę sobie przypomnieć.
Ja mam to rozwiązane inaczej, tzn. Turbodekoder N-ki i 500 GB do nagrywania z TV plus dysk zewnętrzny 1 TB na "dodatkowe" materiały :D i dlatego nie szperałem w tym temacie.
Ale na 100 % jest taka możliwość.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak jest jeśli chodzi o Twój telewizor, ale gdzieś widziałem w wątkach moduł CI do nagrywania na twardziela. Nawet firmę podali i stronę do niej, ale niestety ze względu na wiek pamięć juz nie ta :p i za cholerę nie mogę sobie przypomnieć.
Ja mam to rozwiązane inaczej, tzn. Turbodekoder N-ki i 500 GB do nagrywania z TV plus dysk zewnętrzny 1 TB na "dodatkowe" materiały :D i dlatego nie szperałem w tym temacie.
Ale na 100 % jest taka możliwość.

Czyli podpinam i automatycznie mi wykrywa HDD ?.Posiadam dekoder hd cyfrowy polsat i chcialbym nagrywac programy na ten HDD.Z boku jest wejscie w TV na HDD.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Błagam o pomoc! Mam już mętlik w głowie ,na stronie samsung.pl jest opisany model C6600
http://www.samsung.com/pl/consumer/...WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl= ale nie ma znowu C6700 natomiast na samsung.de jest znów opisany C6700 ale nie podają że ma funkcje PVR .W tym modelu jest wejście na HDD bo sprawdzałem .Ma ktoś model C6600 i powie mi jasno czy nagrywanie w tym modelu działa np z tunera HD Cyfrowy Polsat ,NK .Jeszcze jedna sprawa filmy avi zgrałem na pena i nie pokazuje wcale napisów (Format txt) naciskam na sub.-opcja niedostępna,naciskam w tools i nie ma żadnej opcji napisów !.W modelu jaki miałem wczesniej B6000 była ta opcja ustawiona na europa środkowa .Czy opcje napisów pokazuje tylko jak są w srt? Czemu nie ma dostępu do ustawienia napisów?
 
Ostatnia edycja:

enjoy_dm

New member
HDD:

Posiadam model UE40C6000 i mam podlaczony pod dedykowany port USB dysk Seagate FreeAgent Go 320GB 2.5" (zasilany z USB TV). Wszystko chodzi pieknie, filmy sa odtwarzane plynnie bez zacinania.
Zastanawialem sie czy sa jakies ograniczenia w podpinaniu zew. HDD pod USB TV, glownie chodzilo mi o kwestie zasilania z portu USB TV. Ponizej odpowiedz od Samsung'a - moze komus sie przyda:

"W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Nie ma ograniczeń, co do pojemności dysków zewnętrznych obsługiwanych
przez nasze telewizory. Obsługiwane są systemy plików FAT16, FAT32 i
NTFS. Urządzenie wymagające wysokiego poziomu zasilania (ponad 500 mA
lub 5 V), mogą nie być obsługiwane. Wtedy należy się posłużyć
ewentualnym zewnętrznym zasilaniem takiego dysku."


PVR:
Jak juz wspomnialem wyzej posiadam LED TV C6000, jednak w tej klasie zakupujac TV wybieralem pomiedzy modelami C6000, C6500, C6600 i rowniez zalezalo mi na PVR jednak okazalo sie ze tylko model C6600 ma taka funkcje jednak sam ten model nie jest jeszcze dostepny na polkach sklepowych a kiedy bedzie nikt nie wie. Nastepnym etapem byl zakup dekodera satelitarnego, padlo na Polsat Cyfrowy HD - najlepsza oferta do ceny, poza tym jestem fanem F1 wiec priorytet to kanal Polstat'u w jakosci HD :). Tak wiec chcialem zakupic dekoder HD z PVR i wbudowanym HDD (takowe Polsat udoseptania). Jednak jak sie okazalo udostepnia ale w wyzszych pakietach cenowych a ja niestety docelowo chcialem pakiet Familijny wiec odpuscilem i zabralem dekoder HD5000 bez PVR. Ale... po przestudiowaniu krotkiej instrukcji od dekodera okazalo sie ze jest on jak najbardziej przystosowany do PVR (dekoder z wyjsciem USB+pilot), a sam producent informuje ze po zmianach w oprogramowaniu ta funkcja zostanie udostepniona, wiec teraz pozostaje czekac :)
Ogolnie analizujac temat TV PVR + HDD vs dekoder PVR + HDD wydaje mi sie ze ten drugi zestaw da wieksze mozliwosci juz samego nagrywania z racji ze i tak bedziemy nagrywac z sygnalu dekodera sat., no ale to tylko takie moje przypuszczenia :)
 
Do góry