HDD ps3 a laptop

lyon7

New member
Witam. Pytanie: Dlaczego kiedy podłączam mój HDD z ps3 poprzez specjalny adapter SATAIDE-USB2.0 do laptopa(Acer 3690-WinXPProSP2) po przez złącze usb to windows go wykrywa i instaluje potrzebne sterowniki ale już dostępu do tego dysku z poziomu "Mój Komputer" nie mam? Tak jakby go nie widział ale wie ,że jest podłączony i działa. Czy chodzi o to,że mój hdd z laptopa jest taki sam jak ten z ps3 i jest ustawiony na master czy cos takiego blokuje go? Chciałbym hdd z ps3 sformatowac do systemu plików NTFS bo aktualny Fat32 jest strasznie wolny. Moja konsola to wersja 1sza 60 gigowa z ps1,ps2 w środku,4 usb ..itd. Potrzebuje wskazówek jak mam go podłączyć abym mógł z poziomu komputera zarządzać plikami z hdd z ps3 np: skopiować pliki z ps3 na laptopa na dysk. Pzdr :?:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Witam. Pytanie: Dlaczego kiedy podłączam mój HDD z ps3 poprzez specjalny adapter SATAIDE-USB2.0 do laptopa(Acer 3690-WinXPProSP2) po przez złącze usb to windows go wykrywa i instaluje potrzebne sterowniki ale już dostępu do tego dysku z poziomu "Mój Komputer" nie mam? Tak jakby go nie widział ale wie ,że jest podłączony i działa. Czy chodzi o to,że mój hdd z laptopa jest taki sam jak ten z ps3 i jest ustawiony na master czy cos takiego blokuje go?
Nie ma dostępu bo dysk jest zaszyfrowany.

Chciałbym hdd z ps3 sformatowac do systemu plików NTFS bo aktualny Fat32 jest strasznie wolny. Moja konsola to wersja 1sza 60 gigowa z ps1,ps2 w środku,4 usb ..itd.
Format plików na konsoli to z pewnością nie FAT32.
Formatowanie na jakikolwiek format plików i tak NIC NIE DA bo po włożeniu do konsoli tego dysku ta sformatuje dysk do swojego formatu.

Potrzebuje wskazówek jak mam go podłączyć abym mógł z poziomu komputera zarządzać plikami z hdd z ps3 np: skopiować pliki z ps3 na laptopa na dysk. Pzdr :?:
NIE DA SIĘ - patrz punkt 1.

Pozdrawiam,
 

lyon7

New member
Ok..dzięki..czyli jesli kupię duży hdd jak 1TB do ps3 to też różnica będzie wyłącznie jeśli chodzi o pojemność dysku a nie o szybkość?...pzdr
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
1 TB nie wejdzie do konsoli do środka, będziesz mógł go użyć tylko jako dysku zewnętrznego a wtedy tylko FAT32.

Pozdrawiam,
 

lyon7

New member
Chodzi mi o gry...czasem mam tak,że dźwięk spóźnia się co do video jeżeli chodzi o gry(np: Uncharted 2)..może być to oczywiście wina mojego modelu (1szy model czyli niedoskonałości jak np.chłodzenie może być nie zbyt dobre) lub samego software(gry) ,który nie zbyt dobrze współgra z hardware. Długie instalacje samych gier jak i ich loadingi z punktów "save" jak np: uncharted 2 lub killzone 2 . Nie wiem co zawinia temu ale widziałem porównanie czasu loadingu,instalacji itd pomiędzy dyskami "klasycznymi" obecnie stosowanymi w ps3 a dyskami ssd gdzie była dosyć spora różnica co do szybkości odczytu jak i zapisu gier itd.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To mi raczej wygląda na problem w połączeniu PS3 - amplituner, z prędkością dysku to nie ma nic wspólnego.
Jeśli oczywiście w ten sposób masz podłączone.
Różnice są bardzo małe jeśli chodzi o 5400 a 7200 RPM, jeśli chodzi o SSD to sprawa może wyglądać inaczej, masz gdzieś link do tego porównania, o którym pisałeś?

Pozdrawiam,
 

lyon7

New member
Nie nie mam podłączonego ampiltunera do ps3 bo takiego nie posiadam. Mam podpietą ps3 do tv za pomocą hdmi i to wszytsko. Najpierw zauważyłem problem przy killzone 2 a teraz przy uncharted2. Tu masz link do tego porównania. Dodam tylko,że te dyski ssd teraz są zbyt drogie jak na popularyzację i pomimo,że stać mnie na nie to jednak wstrzymam się bo pojemności nie szokują i są zbyt małe aby inwestować w nie.

YouTube - PlayStation 3 Hard Drive Speed Test
 

kylo69

New member
A w ogóle gry nie są czytane bezpośrednio z BD? Przecież konsola niemkopiuje wszystkiego na hdd tylko większość leci z płyty czyli ścieżki dźwiękowe animacje. Nie wiem może się myle
 

lyon7

New member
Oczywiście ,że się nie mylisz bo na tym polega przecież sprzedaż gier. Wszystko jest czytane z BD bo to chroni przed piractwem(jak na razie) ale wydaje mi się,że moja ps3 60 giga nie za bardzo wydala gdy gram w takie gry exclusivy Killzone2,Uncharted2 bo są bardzo wymagającym softem dla hardware ps3 i możliwe ,że moja 1sza wersja konsoli trochę opóźnia sie z wydalaniem płynności chociaż nie chce mi się wierzyć w to bo przecież użytkownicy nowszych wersji ps3 mają taki sam hardware jak Ja ale zrobioną chyba nowszą technologią nano(mm wykonania). Jeśli nikt z forumowiczów nie jest w stanie podać podobnych objawów bądź przeciwdziałań w/w skutków to uważam temat za zamknięty. Pzdr
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Spróbuj podłączyć inaczej, np. chinchami do TV - zobaczysz czy nadal to samo dzieje się z dźwiękiem w tych grach.

Dziękuję bardzo za linka do porównania dysków, jak z niego wynika dysk SSD w praktyce wiele nie daje, jeszcze mniej da włożenie 7200 RPM więc jest to po prostu daremne.
Jedyna różnica polega na tym, że przy pobieraniu z PSN szybciej startuje zapis.
Dodam, że w PC dysk SSD to ogromny wzrost wydajności całego sprzętu, wiele krótsze czasy ładowania systemu operacyjnego, wiele krótsze czasy uruchamiania poszczególnych aplikacji, błyskawiczny dostęp do dysku, szybki zapis, odczyt - jednak PS3 nie jest w stanie tego wykorzystać - śmiało można zostać przy dyskach 5400 RPM.

Pozdrawiam,
 
Do góry