HDC-SX5 - instrukcja

t0mi_kg

New member
Witam serdecznie. Mam do was wielką prośbę. Zakupiłem niedawno kamerke panasonic HDC-SX5 i niestety nie otrzymalem polskiej instrukcji...Czy ma ktoś może namiary na polską instrukcje? Chętnie odkupie, ewentualnie prosiłbym o instrukcje w formacie PDF, zapewne znajdzie się ktoś, kto takową posiada :) Byłbym bardzo wdzięczny, bo ciężko korzystac z fajnej kamery majac m.in. hiszpańską instrukcje...
Pozdrawiam
 

bruke

New member
Już odpowiedziałem Ci, ale jeszcze raz napiszę. Ja tę kamerę kupiłem z polską instrukcją, ale pisaną maczkiem i potem każdą jej stronę powiększyłem do formatu A4. W takiej postaci bardzo ułatwia obsługę tego sprzętu, zwłaszcza, gdy ma się okulary do czytania. Z kamerką nie mam żadnych problemów, natomiast kłopot sprawia mi późniejsze opracowywanie nagranego materiału (tworzenie filmów) przy pomocy programu Writer 2.0, gdyż ten temat nie jest mi znany, instrukcja traktuje go bardzo ogólnikowo, a nadto nie znam języka angielskiego. Czy jest coś w internecie na temat tej instrukcji, nie wiem. Teraz nie mam czasu. Poszukam później. Gdy nadal będziesz miał problem, to koniecznie napisz do mnie na adres bruke@gazeta.pl. Serdecznie pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bruke

New member
Wczoraj i dzisiaj usilnie szukałem w internecie polskiej instrukcji obsługi do tej kamery. Przykro mi, nic nie znalazłem. Pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Rozwiązaniem zastępczym może być pobranie z netu manualu w języku angielskim i jeżeli potrzeba - dokonanie przekaładu na polski. Istnieją darmowe translatory - nie będzie idealne przetłumaczenie ale wystarczy do celów praktycznych.
 

bruke

New member
W internecie też nie ma tej instrukcji po angielsku. Chyba, że jest na stronach tego języka. Takie tłumaczenie nic nie da. Szkoda roboty. Skoro gość się nie odzywa, to widocznie ten problem już rozwiązał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bruke

New member
Dodam jeszcze, że takie tłumaczenie nie ma sensu, gdy się w ogóle nie zna języka angielskiego lub zna słabo...
 

bruke

New member
Z ciekawości zobaczyłem ten PDF (żeby go zapisać trzeba posiadać Adobe Acrobat 8.0 Standard lub 8.0 Professional) i muszę powiedzieć, że jest on taki sam jak moja polska instrukcja, niemniej brakuje w nim tylko kilku bardzo obrazowych rysunków i zdjęć. Zaskoczony jestem Twoją bezinteresownością, bo nawet na tym Forum jest znaczna przepaść w wypowiedziach pomiędzy początkujacymi, a zaawansowanymi w tutejszych sprawach. Serdecznie Cię pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

drzazga77

New member
hdc-sx5

t0mi_kg napisał:
Witam serdecznie. Mam do was wielką prośbę. Zakupiłem niedawno kamerke panasonic HDC-SX5 i niestety nie otrzymalem polskiej instrukcji...Czy ma ktoś może namiary na polską instrukcje? Chętnie odkupie, ewentualnie prosiłbym o instrukcje w formacie PDF, zapewne znajdzie się ktoś, kto takową posiada :) Byłbym bardzo wdzięczny, bo ciężko korzystac z fajnej kamery majac m.in. hiszpańską instrukcje...
Pozdrawiam
witam
mam poską instrukcję do tej kamery, nie pozwalaja mi zamiescic linku bo nie mam 5 wypowiedzi

piszcie do mnie, wysle kazdemu...
admin@bukow.info
 

t0mi_kg

New member
Wybaczcie to, że nie odpisywałem. Zmieniałem internet no i usługodawca sobie bardzo przeciągnął sprawę... Można uznać, że wszystko już załatwione, gdyż jedna osoba z tego forum podesłała mi instrukcje w formacie PDF, ale męczy mnie jedno...
Jak taka firma jak panasonic, może swoim klientom odpisywać w mailu że TO NIE ICH SPRAWA ze nie dostalem polskiej instrukcji(rozumiem sprzedawca mógł zapodziać no ale jednak wiadomo gdzie sie w 1 chwili się człowiek kieruje po pomoc...)
i że najlepiej poszukać POLSKIEJ instrukcji na ang. stronie producenta - no comment :) na końcu stwierdzili ze nie maja instrukcji PL w PDFie do tej kamery, a szkoda bo do innych modeli mają... na następego maila juz mi nie odpisali...
Cóż chyba winić można tylko pracownika który obecnie tam siedział i odpisywał mi na maila...gdyby to byla moja firma to wyrzuciłbym go bez dwóch zdań... :D

Ps. Kamera spisała się idealnie na wakacje, z przyczyn czysto finansowych musze ją sprzedać...i jednak to prawda że zadowoli przeciętnego użytkownika. W wolnej chwili założę osobny temat o sprzedaży tej kamery(jeśli można :) ) chyba że w tym temacie będzie jakieś zainteresowanie.

Pozdrawiam serdecznie
 

bruke

New member
Witam!
W czerwcu tego roku na wczasach moja kamera Panasonic HDC-SX5 wspaniale sprawdziła się. Nie miałem żadnych problemów z nagrywaniem, bo to przecież nie wesele i wystarczyło kilkadziesiąt przemyślanych ujęć kilku i kilkunastosekundowych (takie są najlepsze), co w sumie dało niespełna 14 minut nagrania na jednej płytce oraz około 30 minut nagrania imprezy non stop na karcie. Wcześniej czytając tutejsze posty niepotrzebnie przygotowałem się znacznie bardziej, bo zabrałem ze sobą trzy karty i 6 płytek. Dodatkowo na karcie zrobiłem niespełna 300 zdjęć. Te posłużyły mi do stworzenia panoramicznego pokazu sladów, który z wielką przyjemnością odtwarzam na plaźmie 42'.
 
Do góry