HD Ready 37 cali, budżet do 4,5k

themad1

New member
Witam

Choć dysponuję jak się wydaje dość sporym budżetem na TV 37 calowy, to jednak po rozglądaniu się po rynku niestety stwierdzam, że zamiast Full HD wolę dobry TV HD Ready.

TV potrzebuję przede wszystkim do PS3, oglądania DVD i DivX, (jak się rozpowszechni to też Blue Ray) w mniejszym stopniu oglądamy również zwykłą TV - TVN24, discovery i !!sport!!.

Choć tak naprawdę najbardziej mi zależy na sygnałach wysokiej rozdzielczości, to jednak nie mogę znieść kiepskiego obrazu w SD.

Dziś byłem testować Toshibę z serii Z3030, która ma podobno dość niezłe skalowanie SD i mocno się rozczarowałem. Tymczasem kilka oglądanych przeze mnie LCD HD Ready wyraźnie lepiej spisywało się w tej roli.

Jeśli zatem szukam TV HD Ready, który dobrze spisuje się w SD, a zależy mi jednocześnie na jak najlepszej performance w grach i wszystkich innych sygnałach z wysokiej rozdzielczości - co wybrać w 37 calach? Pewnie coś z technologią 100Hz, ale co? Sharp, Panasonic?
Budżet, tak jak w temacie - do 4,5k, lecz był szykowany pod technologię Full HD, więc pewnie da się kupić coś sporo tańszego z HD Ready.

PS: ewentualnie mogę kupić TV 40 cali, to już dużej różnicy nie robi - większy TV mi się w salonie nie mieści za bardzo. Plazmy nie chcę, dziękuję ;)

Proszę o pomoc szanownych forumowiczów :)
 

alyjen

New member
A co masz dokładnie na myśli mówiąc skalowanie? Zmianę formatu z 4:3 do 16:9 tak żeby zachować możliwie najprzyjemniejsze proporcje, czy podgonienie rozdzielczości PAL do 1080p i stratę jakości którą to może powodować?
Mam właśnie Toshibę 37" i po dłuższym czasie zabawy z TV analogową jestem dość zadowolony, co prawda są kanały które wyglądają fatalnie ale większość ma jakość ok a niektóre wręcz bardzo dobrą.

Ogólnie polecany model 37" HDReady to któryś model JVC, ma 100Hz i wszystkie niezbędne bajery i kiki rozpisywał się już właśnie nad jego rewelacyjnym skalowaniem i formatowaniem

Jedynym momentem w którym możesz zauważyć brak FullHD to normalne korzystanie z komputera, gry z PC gdzie po ustawieniu 1080p o wiele więcej mieści się na ekranie i np. granie w rtsy czy inne strategie w ten sposób to po prostu bajka ;)
 

themad1

New member
alyjen napisał:
A co masz dokładnie na myśli mówiąc skalowanie? Zmianę formatu z 4:3 do 16:9 tak żeby zachować możliwie najprzyjemniejsze proporcje, czy podgonienie rozdzielczości PAL do 1080p i stratę jakości którą to może powodować?
Mam właśnie Toshibę 37" i po dłuższym czasie zabawy z TV analogową jestem dość zadowolony, co prawda są kanały które wyglądają fatalnie ale większość ma jakość ok a niektóre wręcz bardzo dobrą.
Racja, mogłem się nieprecyzyjnie wypowiedzieć - skalowanie właśnie jako utrata jakości przy transferze PAL-1080p.

W tej kwestii dla mnie różnica jest od razu zauważalna na niekorzyść Full HD.
 

alyjen

New member
no i niestety zazwyczaj będzie, poszukaj testów JVC V albo P 80, nie pamiętam który, matryca HDReady podobnie dobre 100Hz i rewelacja w SD
 
Do góry