hd na pc

mgdz

New member
pewnie ten watek byl juz nie raz poruszany ale jesli ktos sie zlituje nade mna i wytlumaczy bede wdziecznu .mam monitor lcd 16:9 na ktorym nie ma zadnych oznakowan ready hd czy ful hd mam zainstalowana karte grtaficzna ge-force 6600 ktora pozwala mi ustawic 1440x900 pixels i taka tez rozdzielczosc ustawilem otoz moje pytanie brzmi skoro ready hd jest 720x1080 to znaczy ze w takim ustawieniumonitor spelniawarunki ready hd? i np klipy hd ktore sciagam z sieci obejrze wlasnie jako hd? czy myle pojecia jesli jestem w bledzie to prosze o wytlumaczenie tematu i ewentualnie co jest potrzebne krok po kroku na kompie do ogladania badz klipow z sieci badz filmow z napedu w jakosci hd?
 

koven

New member
1. Rozdzielczość, którą podajesz nie jest HDReady, ale nie martw się, Twoj monitor mieści się w 720p, bedziesz tylko widział czarne paski na górze i dole ekranu.
2. Twój monitor to nie 16:9 a 16:10
3. Potrzebujesz jakiś odtwarzacz np. Media Player Classic i odpowiednie kodeki lub odtwarzacz z już wbudowanymi kodekami np. KMPlayer, VLC
 

mgdz

New member
ok dzieki ale mozesz mi wytlumaczyc dlaczego jak piszesz nie jest hd ready skoro parametry generowane przez karte graficzna sa wieksze niz potrzeby hd czyli 720x1080 ?
 
Do góry