HD DVD wygrało z Blu-ray

Galczych

New member
Ja patrze jako konsument który jeszcze nie wybrał i jak narazie jestem bliski HD-DVD - czekam az cena spadnie do 500-600 pln(kubil bym za tysiac jak by nie bylo konkurecyjnego formatu, ale poniewaz jest to oznacza ryzyko ze za jakis czas i tak bede musial kupic drugi format lub multiformat . Mysle ze jest gro ludzi dla ktorych 1000 to nadal duzo - aczkolwiek jest to cena dobrego odtwarzacza DVD. Moim zdaniem aby wydan hd-dvd bylo wiecej najpierw musi byc wiecej uzytkownikow odtwarzaczy. Jeżeli toshiba zejdzie jeszcze z ceną na poziom 2x wiekszy niz w USA czyli ok 500-600 pln to liczba sprzedanych odtwarzaczy jak i wydanych filmów coraz szybciej bedzie sie powiekszać.
 

kber81

New member
@ scott

Ugh. Teraz widzę, że to nie Twój tekst tylko cytat z interii. Sorry za ten napad, ;) przyjmij, że to co napisałem odności się do autora tekst a nie do Ciebie.
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
Nie szkodzi. Drażni mnie mieszactwo firmy, którą bardzo ceniłem, firmy SONY. Zamiast doskonalić to co jest przyjęte na świecie, mieszają ludziom w głowach co chwilę bez sensu - a to BetaMax, a to ATRAC i MiniDisc, a to znowu superniby MemoryStick. Kiedy się to skończy? Byli kiedyś nie do pobicia w produkcji telewizorów. Nic z tego nie zostało. Wyrzucają miliony w technologie zabezpieczeń płyt, zamiast obniżać ich ceny, w wielordzeniowy procesor do konsol, którego nikt nie chce - a ludzi potem za to wszystko płacą i dziwią się, że to samo można mieć o wiele taniej.
BluRay jest tego następnym przykładem. Niestety.
 

kber81

New member
Aktualny udział obu formatów w Europie (rynek filmów HD, badania Media Control Gfk International) to odpowiednio 73% dla Blu-Ray oraz 27% dla HD-DVD. W Europie sprzedano już milion płyt Blu-Ray z filmami a wyprodukowano (łącznie z grami na PS3) 21 milionów sztuk.

http://www.reuters.com/article/technology-media-telco-SP/idUSL2738108420071127

W Japonii do formatu Blu-Ray należy również 97% rynku nagrywarek HD, które w przeciwieństwie do reszty świata są tam znacznie bardziej popularne.

W USA filmy w formacie Blu Ray sprzedają się dwa razy lepiej niż HD-DVD.
 

Deimos

Banned
Nie trzeba latać po Europie, Japoni, czy USA wystarczy zerknąć na nasze allegro: ok. 200 pozycji filmowych to Blu Ray a tylko ok.50 HD DVD (i do tego z polskimi napisami tylko kilkanaście tytułów w przypadku HD DVD)...
Mój faworyt to Blu Ray:)
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
kber81 napisał:
W USA filmy w formacie Blu Ray sprzedają się dwa razy lepiej niż HD-DVD.

Nie tyle się "sprzedaje" dwa razy lepiej, co raczej ROZDAJE ;)
Przecież te wyniki opisano po wilekiej akcji kup jeden film na Bluray - drugi masz za darmo, damy ci, żebyś miał. ;)

W polsce są trzy tłocznie HD DVD i ciekaw jestem co one robią...
 

kber81

New member
scott napisał:
Nie tyle się "sprzedaje" dwa razy lepiej, co raczej ROZDAJE ;)
Przecież te wyniki opisano po wilekiej akcji kup jeden film na Bluray - drugi masz za darmo, damy ci, żebyś miał. ;)

W polsce są trzy tłocznie HD DVD i ciekaw jestem co one robią...

We wszelkich badaniach podawanych przez np. NPD gratisów nie uwzględnia się. Zarówno do odtwarzaczy Blu-Ray jak i HD-DVD w US dorzucają na starcie od 5 do 10 filmów gratis. w minonym tygodniu np. Toshiba poszła na całość i sprzedawała swoje odtwarzacze w cenie $99 i $199 (czarny piątek). W ciągu jednogo tygodnia podwoiła ilość sprzedanych odtwarzaczy w USA. Na dzień dzisiejszy w USA jest 750k odtwarzaczy stacjonarnych HD-DVD.

Nie udało się póki co wygrać nawet jednego tygodnia sprzedaży z BR. Shrek 3 zaczął dość słabo - 40 tyś. sztuk w pierwszym tygodniu. Najnowsze dane:
hd11-18-07-ratio.jpg


Die Hard na BR wystartował z 100 tyś.

Co się tyczy tłoczni to wątpie by były one dedykowane wyłącznie HD-DVD. Tłoczą głównie DVD no i Oficerów ;)
 

scott

New member
W ogóle nie ma się czym ekscytować (chyba, że ktoś wtopił i kupił i przepłacił)
Zaklinanie rzeczywistości nie ma sensu, ponieważ żadna ze stron nie odpuści i na rynku ZAWSZE aż do następnego formatu będą oba - Bluray i HD DVD.
 

SCOTI

New member
Wygląda na to że faktycznie żadna ze stron nie odpuści. Problem zostanie rozwiązany poprzez wprowadzanie odtwarzaczy dwuformatowych. Po LG następny jest Samsung, który również wprowadza taki odtwarzacz do sprzedaży w grudniu http://nt.interia.pl/news/blu-ray-i-hd-dvd-w-jednym,1019744

Moim zdaniem w Polsce filmy na BD i HD DVD nie zaistnieją tak szybko w dużej ilości. Przede wszystkim dlatego że w naszym kraju mało komu zależy na jakości oglądanych filmów. Większość woli ściągnąć film z internetu (wersja kinowa) lub oglądać divxy. Telewizory full hd kupujemy tylko dla szpanu a później większość z nas i tak ogląda tragicznej jakośi filmy na tv za kilka ładnych tys.zł i za złą jakość obrazu wini plazmę lub lcd. Następną przeszkodą jest oczywiście cena. Mi osobiście zależy na jakości i oglądając filmy jestem naprawdę zadowolony z obrazu. Po kupieniu plazmy przestałem jeździć do kina, co przedtem zdarzało mi się bardzo często. Mam też nadzieję że za parę lat to się zmieni i jakość będzie ważniejsza niż to, kto szybciej obejrzy nowy film. Jak na razie wyścig trwa dalej.
Pozdrawiam
 

krecha2

New member
To mowi co innego niz tytul Posta:)....Najnowsze doniesiania.

Najnowsze doniesienia z polu bitwy tych dwóch nośników, jednoznacznie informują, że koniec wojny tych dwóch formatów, już jest blisko. I tak Blu-ray, wchłoną już 91% rynku japońskiego, 73% rynku europejskiego i 72% rynku amerykańskiego. W samej Europie, w tym roku, sprzedano milion filmów na płytach Blu-ray. Najchętniej kupowanymi tytułami, były filmy, 300, Spider-Man3 i Pirates of the Caribbean: At World’s End.
Ostatnie wyniki z rynku amerykańskiego mogą napawać Sony sporym optymizmem. I tak, w tak zwany Czarny Piątek (dzień po Święcie Dziękczynienia, Amerykanie udają się do sklepów wydać nieco zielonych), sprzedaż filmów na płytach Blu-ray osiągnęła 72% z całkowitej sprzedaż filmów na nośnikach “nowej generacji”. Tym samym, HD-DVD osiągnęło wynik 27%.
Japonia już od jakiegoś czasu, należy do Sony i tam przewaga ich nośnika jest miażdżąca.
Jak widać z miesiąca na miesiąc, przewaga “Niebieskiego lasera” jest coraz większa. Samo Sony jest już tak pewne wygranej, że nakręciło dwie reklamówki, atakującą konkurencje
 

skizzie

New member
krecha2 napisał:
Najnowsze doniesienia z polu bitwy tych dwóch nośników, jednoznacznie informują, że koniec wojny tych dwóch formatów, już jest blisko. I tak Blu-ray, wchłoną już 91% rynku japońskiego, 73% rynku europejskiego i 72% rynku amerykańskiego. W samej Europie, w tym roku, sprzedano milion filmów na płytach Blu-ray. Najchętniej kupowanymi tytułami, były filmy, 300, Spider-Man3 i Pirates of the Caribbean: At World’s End.
Ostatnie wyniki z rynku amerykańskiego mogą napawać Sony sporym optymizmem. I tak, w tak zwany Czarny Piątek (dzień po Święcie Dziękczynienia, Amerykanie udają się do sklepów wydać nieco zielonych), sprzedaż filmów na płytach Blu-ray osiągnęła 72% z całkowitej sprzedaż filmów na nośnikach “nowej generacji”. Tym samym, HD-DVD osiągnęło wynik 27%.
Japonia już od jakiegoś czasu, należy do Sony i tam przewaga ich nośnika jest miażdżąca.
Jak widać z miesiąca na miesiąc, przewaga “Niebieskiego lasera” jest coraz większa. Samo Sony jest już tak pewne wygranej, że nakręciło dwie reklamówki, atakującą konkurencje
Witam,

wszystkie te liczby są fajne, ale czego one dowodza? Np. tego że Sony znakomiecie wycelowało z filmami na "swoich" nośnikach w ten własnie okres. I niewiele ponad to. Ludzie wybierają filmy, nie typ nośnika. "Człowiek pająk" to przeciez postać na widok której Amerykanie mają mokro od 1szej części. Piraci... to też kasowy blockbuster. Poza tym to trzecie części, zapewne wyszły całe trylogie, poprzednie części przy okazji itp i procenty fajnie się mnożą. Ja chętnie zobaczyłbym jeszcze statystykę jak rozkłada się sprzedaż na "stare" i "nowe" nosniki a także w jakich ilościach się te "nowe" nosniki sprzedają - przynajmniej rząd wielkości. Wtedy możnaby ocenić czy to dopiero początek czy też początek końca wojny.
To czy nagrywanie reklamówek atakujących konkurencję to oznaka poczucia własnej siły czy raczej własnej niepewności to jest raczej temat dla socjologa :). Choc biorąc pod uwage choćby ostatnia kampanię wyborczą w Polsce można samemu pokusić się o pewne wnioski.
Pozdrawiam
Krzysiek
 

many

New member
Najwieksza siec wypozyczalni video w USA -Blockbaster (jakos tak sie pisze) jeszcze okolo 6-miesiecy temu miala w ofercie blueray i hddvd. Obecnie od kilku miesiecy ma juz tylko blueray-oficjalnie przeszlo na jego strone.
 

koven

New member
dziś reżyser Transformersów stwierdził w wywiadzie, że MS'owi zależy na tym by przegrały oba formaty -tak by mogli przeforsować elektroniczna dystrybucję filmów :)
 

torsen

New member
skizzie napisał:
Witam,

wszystkie te liczby są fajne, ale czego one dowodza? Np. tego że Sony znakomiecie wycelowało z filmami na "swoich" nośnikach w ten własnie okres. I niewiele ponad to. Ludzie wybierają filmy, nie typ nośnika. "Człowiek pająk" to przeciez postać na widok której Amerykanie mają mokro od 1szej części. Piraci... to też kasowy blockbuster. Poza tym to trzecie części, zapewne wyszły całe trylogie, poprzednie części przy okazji itp i procenty fajnie się mnożą. Ja chętnie zobaczyłbym jeszcze statystykę jak rozkłada się sprzedaż na "stare" i "nowe" nosniki a także w jakich ilościach się te "nowe" nosniki sprzedają - przynajmniej rząd wielkości. Wtedy możnaby ocenić czy to dopiero początek czy też początek końca wojny.
To czy nagrywanie reklamówek atakujących konkurencję to oznaka poczucia własnej siły czy raczej własnej niepewności to jest raczej temat dla socjologa :). Choc biorąc pod uwage choćby ostatnia kampanię wyborczą w Polsce można samemu pokusić się o pewne wnioski.
Pozdrawiam
Krzysiek

To, ze sony doskonale zbudowala oferte repertuarowa to tylko dobrze o nich swiadczy. Bo aby zmusic ludzi do kupna odtwarzacza trzeba dac material do ogladania. A jedno ma zwiazek z drugim. Nikt nie kupuje filmow blu-Ray czy odtwarzacza aby stawiac na polkach. Mam watpliwosci co do teorii, ze ludzie wybieraja tylko filmy - czyli kupie sobie odtwarzacz HD DVD czy Blu-Ray tylko np dla jednego filmu?

Kupuje sie chyba perspektywicznie aby kozystac z danego formatu. A jak mozna ocenic co jest perspektywicznym zakupem? Wlasnie oceniajac min. dane nasycenia rynku, a te sa na dzien dzisiejszy lepsze dla Sony.

A do czego tobie statystyki sprzedazy DVD? Wojna formatow toczy sie na poziomie HD DVD i BluRay'a. Wiadomo juz, ze bez wzgledu kto wygra DVD idzie do lamusa! Wspolczesny marketing to nie tylko liczby ale psychologia sprzedazy - wiec nic dziwnego, ze jest to jeden z elementow "gry".
 

skizzie

New member
torsen napisał:
To, ze sony doskonale zbudowala oferte repertuarowa to tylko dobrze o nich swiadczy. Bo aby zmusic ludzi do kupna odtwarzacza trzeba dac material do ogladania. A jedno ma zwiazek z drugim. Nikt nie kupuje filmow blu-Ray czy odtwarzacza aby stawiac na polkach. Mam watpliwosci co do teorii, ze ludzie wybieraja tylko filmy - czyli kupie sobie odtwarzacz HD DVD czy Blu-Ray tylko np dla jednego filmu?

Kupuje sie chyba perspektywicznie aby kozystac z danego formatu. A jak mozna ocenic co jest perspektywicznym zakupem? Wlasnie oceniajac min. dane nasycenia rynku, a te sa na dzien dzisiejszy lepsze dla Sony.
Witam,

przede wszystkim, żeby było jasne, w tym "konflikcie" nie opowiadam się za rzadną ze stron, powiedziałbym nawet że jestem takim obrotem sprawy zdegustowany bo póki co wychodzi na to że musiałbym zainwestować w 2 technologie a niekoniecznie mam na to ochotę. Oczywiście ukłony w stronę Sony za znakomite akcje marketingowe, wcale nie mam im tego za złe. Ale wierz mi, 95% tych ludzi którzy głosują swoimi $$ ma głeboko w nosie to czy nośnik który kupują nazywa "blue ray", "hd dvd" czy "kartka papieru" pod warunkiem że będzie na nim zapisane coś co ich interesuje i coś co będą mogli obejrzeć w domu. Sony dobrze pograło z ps3 i na pewno jest to element dający im przewage na rynku.

torsen napisał:
A do czego tobie statystyki sprzedazy DVD? Wojna formatow toczy sie na poziomie HD DVD i BluRay'a. Wiadomo juz, ze bez wzgledu kto wygra DVD idzie do lamusa! Wspolczesny marketing to nie tylko liczby ale psychologia sprzedazy - wiec nic dziwnego, ze jest to jeden z elementow "gry".
Jestem po prostu ciekaw ile ludzi wciągnęło się w "swiętą wojnę" a ile stoi z boku i czeka. DVD idzie do lamusa, pytanie kiedy ? Ile trwa już wojna formatów audio? Bez sensu byłoby obwieszczać zwycięstwo którejś ze stron jeśli udział nowych formatów w rynku byłby mizerny.

Pozdrawiam
Krzysiek
 
Ostatnia edycja:

kber81

New member
koven napisał:
dziś reżyser Transformersów stwierdził w wywiadzie, że MS'owi zależy na tym by przegrały oba formaty -tak by mogli przeforsować elektroniczna dystrybucję filmów :)

Zgadza się. Wspomniał również o opłaceniu Paramount'u i o tym, że Blu-Ray jest w jego ocenie lepszym (użył słowa "superior") formatem :)

"What you don't understand is corporate politics. Microsoft wants both formats to fail so they can be heroes and make the world move to digital downloads. That is the dirty secret no one is talking about. That is why Microsoft is handing out $100 million dollar checks to studios just embrace the HD DVD and not the leading, and superior Blu Ray. They want confusion in the market until they perfect the digital downloads. Time will tell and you will see the truth." - Michael Bay
 

skizzie

New member
kber81 napisał:
Zgadza się. Wspomniał również o opłaceniu Paramount'u i o tym, że Blu-Ray jest w jego ocenie lepszym (użył słowa "superior") formatem :)
nic dziwnego że chłop się wkurzył. Jak mozna wydać taki film bez porządnej ścieżki dzwiekowej.

Pozdrawiam
K.
 

scott

New member
kber81 napisał:
Blu-Ray jest w jego ocenie lepszym (użył słowa "superior") formatem :)

hmm, a cóż reżyser może wiedzieć o formatach... Zwłaszcza, że dla widza są one identyczne. 1080/24p=1080/24p a film się OGLĄDA, nie słucha :p (chyba, że jest słaby)
 
Do góry