HD DVD Denona 3930 - nowa jakość z upscalerem

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Denon obiecuje ,ze przy nowym systemie nawet obrazy z dvd tworzą niezwykłą jakość - zblizoną do HD . Poza tym oferuje true HD, 1080p.

Cena £1099.99




|​

gal1.jpg





gal2.jpg








gal3.jpg



gal-last.jpg
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
z tego co widze - to "zwykły" DVD 3930 a nie HD DVD .... za 6tys spokojnie mozna kupic juz sprzet HD .... i to niezły

A co wazniejsze

IDENTYCZNE rozwiązanie jest zastosowane już w modelu 2930 kosztującym niewiele ponad 3000 zł
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
Oj KIKI KIKI gdzieś dzwonią tylko nie wiesz gdzie :p
Owszem 3930 ma upscaler 10 bitowy z progresywnym scanem do 1080p ale jakbyś popatrzył na A1XA to ma nowy 10 bitowy DVDO scaler do 1080p a 2930 też ma 10 bitowy a 1930 ma Faroudja-Scaler do 1080p.
No chyba że ktoś się pod ciebie podszywa ;) albo ma twój login ;) ...no bo znawcę tematu nie podejrzewałbym o taką wpadkę ;)
Pozdrawiam.
 

angelos

New member
Tylko że porównanie Realty Teranex z 3930 z REON'em VX-50 z 2930 to też chyba nieporozumienie. To nie są identyczne playery. Teranex jest używany w profesjonalnych rozwiązaniach. Stąd te różnice w cenie.
 

BoDeX

New member
angelos napisał:
Tylko że porównanie Realty Teranex z 3930 z REON'em VX-50 z 2930 to też chyba nieporozumienie. To nie są identyczne playery. Teranex jest używany w profesjonalnych rozwiązaniach. Stąd te różnice w cenie.


CZAS WIĘC NA TEST !

W szranki stają :

DENON A1XVA ~ 20 000 pln.
DENON 3930 ~ 6 000 pln.
DENON 1930 ~ 1 000 pln

podłączone (w różnych trybach) poprzez HDMI do dobrego wyświetlacza 1080p !

EFEKT FINALNY MOŻE NIEJEDNEGO ZASKOCZYĆ !


Czy KTOŚ ma możliwość przeprowadzenia takiego testu ???


Pzdr.
 

Mazoku

New member
Cena jest mocno przegięta. Nie wiem, co musieliby mi naopowiadać marketingowcy żebym wybrał takiego potworka zamiast trzy razy tańszej Toshiby HD-E1. Przecież to tylko DVD ;)
 

pedro1

New member
Mazoku napisał:
Cena jest mocno przegięta. Nie wiem, co musieliby mi naopowiadać marketingowcy żebym wybrał takiego potworka zamiast trzy razy tańszej Toshiby HD-E1. Przecież to tylko DVD ;)

DVD nie DVD,
to i tak za jakość trzeba płacić.
Technologia Terranexa jest stosowana w studiach filmowych w USA,
a sam chip Realta HQV z upscalerem i innymi poprawiaczami obrazu zaliczany jest do najlepszych na rynku.
Do tego dochodzą własne rozwiązania Denona np: DENON Pixel Image Correction,
i mamy to co mamy, czyli najwyższą jakość obrazu możliwą do osiągnięcia
z tradycyjnych płyt DVD ( oczywiście płyta też musi być porządnie wydana, a z tym bywa różnie )

Topowy model Denona i tak prawdopodobnie odtworzy lepiej obraz,
jak tanie odtwarzacze Bluray i HDDVD, które za pewien czas zaleją rynek.
Nie mówię tu o obecnych markowych odtwarzaczach z górnej półki.

Tak samo jest z odtwarzaczami CD,
gdzie najlepsze modele kosztujące 10 tysięcy i więcej rozkładają na łopatki tanie SACD.

Przy telewizorach mamy podobnie,
wysoka roździelczość matrycy nie gwarantuje automatycznie wysokiej jakośći obrazu, bo to zależy od zastosowanej elektroniki,
i często się zdarza, że teoretycznie panel o mniejszej roździelczości,
który powinien wyświetlać obraz gorzej wycina nie jeden model z większą roździelczością.
 

gregorp

New member
Panowie, przedewszystkim nie patrzcie na ten odtwarzacz tylko i wyłącznie przez pryzmat DVD i toru wizji.
To jest jeden z tych odtwarzaczy, który nie dość że zawiera najwyższej jakości tor wizyjny z chipem terranexa to należy do ścisłego Hi-Endu w odtwarzaniu toru audio.

Dlatego też taka cena.

Natomiast mówienie że 3930 to to samo co 2930 to już zupełna bzdura.

Miałem przyjemność oglądania filmu DVD (Szertegowiec Ryan -edycja kolekcjonerska) z obydwu tych źródeł i na FullHD 1080 różnica jest widoczna gołym okiem. I tu własnie pojawia się kwestia najważniejsza: jeżeli jako odbiornik służy wam LCD/Plazma/inne ustrojstwo które należy do grupy HDReady to rzeczywiście nie ma sensu wydawać pieniędzy na 3930 a w zupełności wystarczy 2930.
 

Goliat

New member
Bez reklam
gregorp napisał:
Panowie, przedewszystkim nie patrzcie na ten odtwarzacz tylko i wyłącznie przez pryzmat DVD i toru wizji.
To jest jeden z tych odtwarzaczy, który nie dość że zawiera najwyższej jakości tor wizyjny z chipem terranexa to należy do ścisłego Hi-Endu w odtwarzaniu toru audio.

Dlatego też taka cena.

Natomiast mówienie że 3930 to to samo co 2930 to już zupełna bzdura.

Miałem przyjemność oglądania filmu DVD (Szertegowiec Ryan -edycja kolekcjonerska) z obydwu tych źródeł i na FullHD 1080 różnica jest widoczna gołym okiem. I tu własnie pojawia się kwestia najważniejsza: jeżeli jako odbiornik służy wam LCD/Plazma/inne ustrojstwo które należy do grupy HDReady to rzeczywiście nie ma sensu wydawać pieniędzy na 3930 a w zupełności wystarczy 2930.
No aż miło przywitać posiadacza Pioneera 5000 .... ;) my z tymi ustrojstwami HD-Ready niestety musimy się raczyć playerami z niższej półki.
Ale tak szczerze wrzucanie 3930 do worka High-End to troszkę przesada..
przecież ten Brand nie jest nawet produkowany w Japonii ja A1XVA dopiero wrzuciłbym na dalsze miejsce za Markiem Levinsonem,Krellem no i Lexiconem (pominięte przepraszam:D ).
Oczywiście w porównaniu z Mantą jest to kosmos ale nie besztajmy worka myślę że marzeń większości z Nas.
Pozdrawiam.
 

gregorp

New member
Ok, zgadzam się. Powinienem dodać Hi-End... dla normalnych ludzi ok ;-)

Zgadzam się że firmy które wymieniłeś należą do kompletnego Hi-Endu ale tak naprawdę to jest to sprzęt dla nielicznych którzy potrafią docenić (a przedewszystkim usłyszeć) ich zalety i wady. Oczywiście trzeba pamietać że tylu ilu jest ich zwolenników tylu przeciwników któzy będą zawsze twierdzić że Mark... nie jest (lub jest H-E) a Kre... (nie jest lub jest). itd itp. :hihi:

Pozatym możesz mi powiedzieć jak się ma do rzeczy Hi lub nie Hi-Endu produkcja w Japonii lub nie???? Witam w klubie mastodontów MARKI.
Rozumiem że kolega sprzęt ma podświetlony żeby wszyscy którzy przyjdą widzieli. (moze nawet nie tyle sam sprzęt ale metki ;-)) )

A co do pinka to mam DV-595 (ale tylko narazie bo zamierzam kupić ten volks-hiend w postaci Denona ;-))

Pozdrawiam
 
Do góry