HD 1080p na DVD Player - HDMI OUT

Integro

Member
WITAM

Mam mały problemik, co jest chrakterystyczne dla osób piszących na forum :).
Chodzi o to, że udało mi się z internetu sciągnąć kilka filmików w jakości HD 1080p w formacie *.WMV. Chciał bym je nagrać na płytkę DVD bez utraty na jakości obrazu, tak by mógł je odtwarzać DVD Player z wyjściem HDMI odtwarzający Dvix na plaźmie z HD. Jakiego programu do tego urzyć :?:.

Ps: O wiele prostrzym wyjściem było by ściągnięcie materiału video gotowego do nagrania na płytke ale gdzie taki mogę znaleść :confused: .

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Szanowny Kolego. Jaką rozdzielczość mają owe filmik wmv ?
Zajrzyj do instrukcji DVD playera i przeczytaj w jakiej max rozdzielczości odtawarza i czy w ogóle odtwarza wmv. To że DVD player ma wyjście hdmi nie oznacza, że odtworzy avi, wmv w 1080p.
Tak w ogóle to co to player ?
Może jednak da radę ?!?
 

viValdi

New member
Bez reklam
Zawsze można skonwertować do formatu SD czyli zwykłego DVD z zachowaniem maksymalnej jakości. Wtedzy każdy DVD odegra taki filmik.
Przy max jakości DVD na płytkę jednowarstwową zmieści się ok. 60min filmu; normalne DVD kupione w sklepie wciskają na DVD ok 120min czyli "2x gorszą jakość" niż możliwa do osiągnięcia.

Przekonwerujesz materiał wmv do DVD takimi programami jak Ulead Video Studio 10+, Pinnacle Studio 10+ i innymi. Pewnie też są dostępne programy darmowe (VirtualDub ?) ale ja ich nie używałem i nie mogę nic doradzić.

A może masz Toshibę HD DVD lub jakiś player Blu Ray - to zupełnie inna rozmowa.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Ale jest jedyną możliwścią jeśli nie mamy HD DVD lub Blu Ray.
No pomijam playery twardodyskowe, ale nie ma przecierz pytania w jaki sprzęt zainwestować żeby mimo wszystko odegrać HD.
 
Do góry