Hauppauge HD-PVR

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W Pixmanii z wysyłką kosztuje 817 zł. Zakup z wysyłką ze strony producenta to 216 dolarów - tyle płaciłem około półtora roku temu. Jeżeli ktoś chce dopłacić Pixmaii 200 zł za dodatkowy rok gwarancji...
 

rybka34

New member
Masz racje że drożej, ale jak ktoś nie zna angielskiego (jak np. ja) to jakoś przeboleje te dodatkowe koszty.
Niestety mam ochotę na następną maszynkę tej firmy ( MediaMVP-HD) ale nie znalazłem tego w polskojęzycznym sklepie. Gdyby ktoś widział to proszę o linka.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Niestety mam ochotę na następną maszynkę tej firmy ( MediaMVP-HD) ale nie znalazłem tego w polskojęzycznym sklepie. Gdyby ktoś widział to proszę o linka.

Poproś jakiegoś znajomego w USA, aby Ci kupił i przysłał. Robię tak często przy niektórych zakupach na eBay, gdy sprzedawca nie ma w ofercie wysyłki do Polski. To średnio 15 dolarów więcej, a w porównaniu z cenami europejskimi dalej za darmo.

Twój player jest do kupienia np. tutaj. NEW Hauppauge MediaMVP-HD Digital Multimedia Player - eBay (item 400171283904 end time Jan-07-11 02:20:27 PST)

Tutaj: Hauppauge MediaMVP-HD Digital Media Player - eBay (item 170517404253 end time Jan-18-11 07:17:57 PST)

Dwa powyższe z wysyłką za darmo

Lub tutaj: Amazon.com: Hauppauge 1340 MediaMVP-HD Digital Media Player: Electronics

Chyba znajdziesz kogoś, kto Ci zrobi prosty zakup.

Pieniadze możesz temu komuś przesłać n.p. przy pomocy Moneybookers. Serwis jest też po polsku.
 

bluray

Banned
Ale to tylko HD player jakich pełno.
Chyba, że czyta foldery AVCHD i BD z full opcją menu i HD AUDIO passThrue bitstream.
Bez funkcji kapturowania HD po komponencie.
 

sitQ

New member
Witam. mam zamiar kupic hauppauge, za jakis miesiac, najpozniej za 2. najpierw musze sobie kupic HDTV :p
glownie bede nagrywac gameplay z konsoli PS3. i tutaj moje pytanie powstaje jakie okablowanie bede potrzebowac by nagrywac w jakosci HD? czy taki moze byc? http://no.playstation.com/media/3x8SWAKY/psf_peripherals_hero_componentCable.jpg ( to jest kabel AV ) ale nie moge znalesc komonetna HD od sony, czy bede musial uzyc takiego? http://www.hiconn.net/files/SCHH203.jpg

wiec tak to bylo jedno pytanie. teraz zeby podlaczyc ps3 z hauppauge musze miec jeden zestaw takich kabli, a zeby podlaczyc hauppauge z tv, to musze miec taki sam komplet?

aha, jeszcze nieraz bede chcial cos nagrac z tv, chodzi mi o F1. to jakie okablowanie i jak podlaczyc bede musial?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Sprzęt przychodzi (zakup w USA w moim przypadku) z kompletem kabli - świetnej klasy zestaw komponent z audio plus dwa optyczne.
 

Lukasz-ps3

New member
Witam. W przypadku zamówienia z oficjalnej strony dystrybutora sprzęt przychodzi z USA? Tak więc potrzebna jest przejściówka do zasilania, do polskiego gniazdka?
 

qwer69

New member
Jestem posiadaczem Hauppauge PVR HD 1228 ver E1. Sprzęt przywieziony z Wielkiej Brytanii. Naprawdę wspaniały sprzęt . Nagrywa z nbox recordera w locie do h264 z constat bitrate 13,5 Mb. Film Poltergeist II (Duch2) 125 min.
zajął 8,9Gb. Obraz rewelacyjny porównywalny do Technotrend s2-3200 przy podobnym bitratem. Nawet bardzo dobre do obróbki video Matrox MXO2 mini
Max czy Intensity Pro nagrywają najpierw do MPEG2 (w przypadku matroxa)
, czy mjpeg lub nieskompresowany(w przypadku Black Magic Intensity Pro) a następnie trzeba transkodować do h264 sprzętowo lub programowo. W końcu będę mógł zrzucić parę filmów z nbox recordera(10-15 filmów bo tyle jednorazowo można nagrać na starym nbox recorderze) na zewnętrzny twardy dysk. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące Hauppauge HD PVR.estem posiadaczem Hauppauge PVR HD 1228 ver E1. Sprzęt przywieziony z Wielkiej Brytanii. Naprawdę wspaniały sprzęt . Nagrywa z nbox recordera w locie do h264 z constat bitrate 13,5 Mb. Film Poltergeist II (Duch2) 125 min.
zajął 8,9Gb. Obraz rewelacyjny porównywalny do Technotrend s2-3200 przy podobnym bitratem. Nawet bardzo dobre do obróbki video Matrox MXO2 mini
Max czy Intensity Pro nagrywają najpierw do MPEG2 (w przypadku matroxa)
, czy mjpeg lub nieskompresowany(w przypadku Black Magic Intensity Pro) a następnie trzeba transkodować do h264 sprzętowo lub programowo. W końcu będę mógł zrzucić parę filmów z nbox recordera(10-15 filmów bo tyle jednorazowo można nagrać na starym nbox recorderze) na zewnętrzny twardy dysk. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące Hauppauge HD PVR.
witam
w opisach na forum nie znalazłem odpowiedzi na pytanie które mnie nurtuje najbardziej a którego nikt tu nie zadał.

Tak mi się przynajmniej wydaje.
Mianowicie , urządzenie hauppauge hd pvr jest nagrywarką czy ma wbudowany twardy dysk lub inny nośnik pamięci i czy do jej pracy niezbędne jest podłączenie powyższego urządzenia do komputera?
Dziękuję za odpowiedź
 

jeffrey_ch

New member
Mam pytanie odnośnie tego sprzętu. Czy istnieje możliwość zgrywania obrazu w bezstratnej konwersji w celu późniejsz obróbki go w jakimś programi. No i jaki program do tego polecacie (do zgrywania i do obróbki). Oczywiście później wszystko będę konwertował do H264 AVCHD.
 

jeffrey_ch

New member
niestety wiem i dlatego pytam czy jest możliwość uzyskania bezstratnego formatu ponieważ po obróbce materiału bym go musiał drugi raz konwertować przez co pogarsza się znowu jakość. Poszukuje sposobu by uzyskać jak najlepszy obraz.
 

jeffrey_ch

New member
mpeg2 jest kodekiem stratnym.
A jeszcze mam pytanie, czy to urządzenie ma możliwość nagrywania w mniejszych rozdzielczościach niż 720p, np 720x480?
 

S_beast

New member
niestety wiem i dlatego pytam czy jest możliwość uzyskania bezstratnego formatu ponieważ po obróbce materiału bym go musiał drugi raz konwertować przez co pogarsza się znowu jakość. Poszukuje sposobu by uzyskać jak najlepszy obraz.

Przepraszam, a skąd ma Pan zamiar wziąć materiał o jakości powyżej 13,5 Mbit/s ?

Siedzę już dosyć długo w tym temacie, żeby powiedzieć iż na chwilę obecną 13,5 nie jest jeszcze standardem dla polskich nadawców. Owszem zdarzają się pojedyncze wyskoki, ale gwarantuje Panu, że nie odróżni Pan materiału 13,5 od materiału 16.
 

gaspar

New member
Nie ma możliwości wybrania MPEG-2 w HD PVR, można wybrać inne rozdzielczości pod warunkiem, że taki dostanie na wejściu. Dołączone oprogramowanie ArcSoft samo rozpoznaje rodzaj otrzymanego sygnału i tak koduje do pliku (do wyboru .ts, .m2ts, .mp4)
 

janbar1981

New member
Kirek50 - a czemu się pozbyłeś tego sprzętu? Co masz lepszego? ;) Ktoś wie czy można zgrywać tym z dekodera Philipsa UPC (DCR 8111)? Tam jest tylko SPDiF oraz wyjścia dźwiękowe, oprócz 1 HDMI, rzecz jasna ;)
 
Do góry