Harman w zestawie z Jamo??

thommen79

New member
Witam serdecznie.

Dzięki waszym radom i opiniom stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem zestawu JAMO S606 + sub250 ale potrzebuje jeszcze jednej pomocy – dobór amplitunera. Z tego co doczytałem kombinacja z Onkyo 606 będzie dobrym rozwiązaniem ale po mojej głowie chodzi również HK avr255 i tu pojawia się „ZONK” tym bardziej że produkt ten bywa trochę kapryśny… Nie jestem zbyt wybredny jeżeli chodzi o dźwięk ale chciałbym mieć już sprzęt który sprawdzi się przez parę lat. Na ampli chciałbym wydać ok. 2000-3000, zastosowanie to głównie 70% - Kino Domowe (blue-ray) i PS3, 30% - muzyka: pop, rock i RnB oraz platforma cyfrowa Polsat (na razie). Pomieszczenie około 22m z tym że kolumny nie stoją w pełnej symetrii względem siedzącego dlatego może się mylę ale funkcja auto kalibracji będzie tu dosyć istotna.

Tak więc pytania brzmią następująco:

- z braku możliwości odsłuchu: który lepiej zagra z moimi głośnikami?
- w którym funkcja korekcji akustyki pomieszczenia działa lepiej?
- jak sobie radzą obydwa modele z Video Upscalingiem?
- który z nich jest głośniejszy (HK ma wentylator a ONKYO??)
- HK ma problemy we współpracy z telewizją „n”, a ONKYO?
- czy opłaca się bawić w Bi-amping przy tych kolumnach?
- jak najlepiej podłączyć suba do amplitunera – rca czy przewody głośnikowe?
- biorąc pod uwagę moje wymagania oraz raczej nisko budżetowe głosniki czy jest sens dopłacać do modeli z wyższej „półki” czyli Onkyo 706 lub HK355 oraz czy wiadomo już coś o modelu Onkyo 607 który pojawił się już na głównej stronie producenta (może warto poczekać)?

Wiem że najlepiej byłoby odsłuchać każdego z nich ale z tego co wiem we Wrocławiu w takiej konfiguracji jest to niemożliwe więc zdaję się na Wasze doświadczenie. Przepraszam jeżeli moje pytania wydają się banalne ale tak naprawdę to mój pierwszy zakup tego typu co świadczy że jestem trochę „zielony” ;)

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi
 

darkmajin

Member
Bez reklam
- w którym funkcja korekcji akustyki pomieszczenia działa lepiej?

zaden.. manual FTW

- jak sobie radzą obydwa modele z Video Upscalingiem?

honkio nie upscaluje hdmi ?!

- który z nich jest głośniejszy (HK ma wentylator a ONKYO??)

HK jest bezgłosny... przyjamniej moj

- HK ma problemy we współpracy z telewizją „n”, a ONKYO?

nie kolego to dekoder N ma problemy

- czy opłaca się bawić w Bi-amping przy tych kolumnach?

i przy tych amplitunerach i przy tych kablach.. daruj sobie

- jak najlepiej podłączyć suba do amplitunera – rca czy przewody głośnikowe?

RCA specjalnym złaczem do suba LFE, pozatym gdzie w ampli jest wyjscie glosnikowe na suba ? :)

jak we wrocku odsluchu niema to jestem ksiadz ..

wiadomo o honkio poszukaj napewno cos znajdziesz , a do 355 jak chcesz to tylko pare W wiecej harmanowskich co prawawda ale nie duzo..
 

Prokop

New member
Bez reklam
Mam identyczny problem. Posiadam ten sam zestaw kolumn i opdobne typy amplitunerów. Ale ja stawiam na Harman Kardon AVR 255 (choć na początku miałem inne typy).
 

thommen79

New member
Dziś odwiedziłem po raz kolejny wszystkie MM, Saturny itp. sklepy ze sprzętem A/V ...oczywiście amplitunerów Ci u nas dostatek ale znaleźć głośniki marki Jamo to trzeba być cudotwórcą, także kolega Darkmajin może powoli szyć sobie sutannę. Mało tego - czym więcej czytam i słucham skrajnych opinii tym mniej wiem, a w głowie mam większy mętlik. Podobnie było zresztą w przypadku głośników Jamo które jedni wychwalają pod niebiosa inni mieszają z błotem porównując z zestawami o przynajmniej 1/3 droższymi co tak naprawdę jest śmiechu warte. Konkluzja jest taka - jutro jadę i kupuje „Heńka” bo przynajmniej w porównaniu do Onkyo cywilizowanie wygląda i nawet jak nie zagra to przynajmniej miło będzie na niego popatrzeć, a zawsze można go sprzedać i wymienić na inny… pozdrawiam, a koledze Prokopowi życzę równie udanego zakupu :)
 

Camelus_pol

New member
Ciekawe, ale akurat ostatnio (jakieś 2 tygodnie temu) byłem w Saturnie w Pasażu Grunwaldzkim i stały zarówno Jamo 606 jak i AVR 255. Wprawdzie nie były razem połączone, ale jak poprosić obsługę to podłączą -czasem trzeba trochę pomarudzić bo nie zawsze im się chce...

Tak więc niniejszym kanonizacja darkmajina zostaje wstrzymana do odwołania :D
 

Miran

New member
Kupuj HK właśnie zaniebyłem taki zestaw i ja bynajmniej jestem zadowolony ,całkiem nie źle gra a prezentuje się bombowo:)
Zakupiłem go tydzień temu i żadnych ale to żadnych problemów o których głośno na forum ,ja bynajmniej nie mam .

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.
 
Do góry