Harman Kardon260-Denon1912

ndo

New member
Wez ampli stereo. Filmy tez na tym obejzysz w bardzo dobre jakosci tylko bez latajacego helikoptera wokol glowy. Sproboj tez w jakim kolwiek sklepei poruwnac ampli stereo z tym do kina. Nie patrz ktory idzie i uslysz badz nie roznice. jesli bdzie mala badz brak to rozwiazanie masz proste kino, jesli bedzie znaczna wtedy wybierzesz to co gra lepiej
 

tomala1

New member
Wez ampli stereo. Filmy tez na tym obejzysz w bardzo dobre jakosci tylko bez latajacego helikoptera wokol glowy. Sproboj tez w jakim kolwiek sklepei poruwnac ampli stereo z tym do kina. Nie patrz ktory idzie i uslysz badz nie roznice. jesli bdzie mala badz brak to rozwiazanie masz proste kino, jesli bedzie znaczna wtedy wybierzesz to co gra lepiej
zgadza się też tak myslałem zrobić sprubuję się umówić na odsłuch tylko że będe mógł porównać tylko denona
 

tomala1

New member
witam słyszałem że w denon 1912 można oglądać tv przy wył.tv.ja próbowałem wyłączyć go i tracę wszystko obraz i dzwięk. no chyba że coś żle robię więc możecie pomóc?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No raczej nie obejrzysz TV przy wyłączonym TV :) A tak na poważnie to w ampli. przestawia się w opcjach. Nie mam Denona ale u mnie po zmianie ( tj. chyba Power control i HDMI control) i wyłączeniu ampli. podświetla się zamiast standardowego STANDBY - HDMI THRU. Więc samo z siebie na bank nie puści Ci obrazu i dźwięku po wyłączeniu amplitunera tylko musisz w opcjach pozmieniać
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomala1

New member
sory mój błąd miało być po wył.amplitunera a jeśli chodzi o ustawienia to troche problem bo nie mam polskiej instrukcji w tej chwili pam podłączony dekoder z wejsciem hdmi sat/c:?:bl czy ma być wejście tv
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozumiem że chodzi ci o wejście w amplitunerze HDMI? Nie ma różnicy czy dekoder podłączysz pod wejście Sat, DVD czy Game, dźwięk zawsze pójdzie. Dodatkowo możesz sobie w opcjach amplitunera przypisywać odpowiednie wejścia np. masz przypisane oryginalnie Sat pod HDMI nr 1 to możesz zmienić i przypisać np. HDMI nr 4. Jeżeli nie chcesz puszczać obraz i dźwięk przez amplituner po HDMI to podłącz dekoder normalnie po HDMI do TV a dźwięk z dekodera po kablu optycznym do amplitunera.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Slawko1

New member
Bez reklam
witam słyszałem że w denon 1912 można oglądać tv przy wył.tv.ja próbowałem wyłączyć go i tracę wszystko obraz i dzwięk. no chyba że coś żle robię więc możecie pomóc?

Przeczytaj sobie te dwa wątki to będziesz wiedział co jak ustawić aby po wyłączeniu amplitunera był dźwięk i obraz.

http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...avr-1611-po-wylaczeniu-tv-nie-ma-dzwieku.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...pytan-do-uzytkownikow-amplitunerow-denon.html
 
Ostatnia edycja:

tomala1

New member
dzięki wielkie teraz wszystko śmiga jak ta lala a ampli do muzy nie jest taki zły tylko trzeba dobrze poustawiać dzwięk a ma dużo możliwości;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomala1

New member
jeszcze jedno pytanko ponieważ aby mieć dobre stereo i kino zamierzam kupić jeszcze wzmacniacz stereo tylko niewiem czy jest możliwosć podłączenia go z denon1912 czy go muszę osobno albo jakieś inne rozwiązania?
 

michal_j

New member
Niestety Denon AVR 1912 nie posiada PRE OUT-a głośników przednich. Oznacza to, że nie wykorzystamy przy nim wzmacniacza stereo jako końcówki mocy.
 

mors111

Active member
Bez reklam
dzielnik napięcia + przekaźnik załatwi sprawę , że włączając wzmacniacz który posiada z tyłu gniazda 230V , które to po włączeniu zasilania załączą przekaźnik i kolumny same się przełączą na wzmacniacz ( kiedy wzmacniacz będzie wyłączony sygnał pójdzie przez przekaźnik bezpośrednio na kolumny )

troszkę to skomplikowane , ale wszystko da radę zrobić
 

tomala1

New member
dzielnik napięcia + przekaźnik załatwi sprawę , że włączając wzmacniacz który posiada z tyłu gniazda 230V , które to po włączeniu zasilania załączą przekaźnik i kolumny same się przełączą na wzmacniacz ( kiedy wzmacniacz będzie wyłączony sygnał pójdzie przez przekaźnik bezpośrednio na kolumny )

troszkę to skomplikowane , ale wszystko da radę zrobić

ok.ale ile to coś będzie kosztowało i gdzie można dostać:-?
 
Do góry