Harman Kardon BDS 330 za 2300 PLN - warto?

tlatocetl

New member
Witam wszystkich,

"Organizuję" od podstaw szumnie zwane kino domowe w raczej zagraconym przez meble pokoju ca. 23 m2. TV to będzie plazma Panasonic 42 cale (tylko :( i to jeszcze w kącie pokoju) z serii GT60E. Nie chcę rozważać zestawów 5.1 (nie ma jak ogarnąć kabli i nie chcę tego). Muszę pozostać przy 2.1. Przekopawszy forum natrafiłem na Harman Kardon BDS 330. Miałbym możliwość kupna czegoś takiego za ok. 2300 PLN. Warto?
Co do wymagań, to zazwyczaj oglądanie TV, często filmy, ale często też po prostu muzyka i tu chciałbym, żeby było trochę "ciepło i basowo" tj. taki po prostu przyjemny sound sączący się z głośników. W BDS 330 spodobała mi się integracja w zasadzie wszystkiego tego, co potrzebuję, w jednej skrzynce (brak BT i nie czyta NTFS, ale TV to zapewni, a że jest ARC i w TV i w BDS 330, to będzie chyba git). Nie myślałem o oddzielnych rozwiązaniach, bo o ból głowy przyprawia mnie mnogość amplitunerów, głośników itd. Byłem w MediaMarkt, ale za dużo tego wszystkiego w jednym miejscu, o warunkach do jako takiego odsłuchu nie wspomnę.
Podsumowując: czy HK BDS 330 za 2300 PLN (nowe) warto, czy w tej cenie da się złożyć coś porównywalnego (kolumienki muszą być w podobnej wielkości, co w BDS 330 i będą niestety stały obok TV, ewentualnie na podłodze obok stolika RTV).

Koledzy poradźcie coś :blagam:, bo moc tutaj u Was na forum jest, a opinii nt. BDS 330 w necie prawie w ogóle.
 

tlatocetl

New member
Fajny zestawik, możesz brać.

O, dzięki za info. Z braku wcześniejszych odpowiedzi poszukałem co nieco i ewentualnie pomyślałem o Panasonicu SC-HTB570EGS (taki sprytny soundbar z możliwością podziału głośników+bezprzewodowy subwoofer) + Panasonic BDT500 jako BD o możliwościach chyba przewyższających wspomniany BD w HK BDS 330 (jednak zależy mi na bezproblemowej współpracy z NTFS). Co tym myślicie? Co byłoby lepsze?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
O, dzięki za info. Z braku wcześniejszych odpowiedzi poszukałem co nieco i ewentualnie pomyślałem o Panasonicu SC-HTB570EGS (taki sprytny soundbar z możliwością podziału głośników+bezprzewodowy subwoofer) + Panasonic BDT500 jako BD o możliwościach chyba przewyższających wspomniany BD w HK BDS 330 (jednak zależy mi na bezproblemowej współpracy z NTFS). Co tym myślicie? Co byłoby lepsze?
To zależy co chcesz mieć jakość czy bajery typu NTFS.
 

tlatocetl

New member
To zależy co chcesz mieć jakość czy bajery typu NTFS.

NTFS to moim zdaniem żaden bajer. Obecnie to standard. Skoro urządzenia posiada port USB z możliwością odczytu filmów i informacją o obsłudze dysków, to co najmniej dziwne jest, że nie dodano obsługi podstawowego systemu plików dla HDD/SSD (kto używa dysku kilkuset gigabajtowego z FAT32????).

Wracając do tematu: rozumiem, że HK BDS 330 byłby po prostu lepszy brzmieniowo od tego tandemu Panasonica, który również podałem. Cenowo wychodziłoby to samo, ale nie ukrywam, że skłaniałem się właśnie do HK (w laptopie też mam dźwięk z logo HK). Drugie rozwiązanie znalazłem zestawiając najlepszy BD Panasonica z ciekawym moim zdaniem, rozłączalnym, soundbarem. Kłopot w tym, że brak mi opinii kogokolwiek, to ewentualnie słyszał jeden zestaw i drugi.
 

Krzaku666

Banned
Te sprzęty to dwa różne światy, charakter i jakość sprzętu a co za tym idzie afekt jaki uzyskamy przemawia bezapelacyjnie za H/K.
Niestety funkcjonalnie jest to zacofane drewno i tu punkt dla konkurenta...
Ale tu wystarczy dokupić taki "gadżet" np. PHILIPS HMP500012 - Ceneo.pl
i problem ograniczeń znika.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
NTFS to moim zdaniem żaden bajer. Obecnie to standard. Skoro urządzenia posiada port USB z możliwością odczytu filmów i informacją o obsłudze dysków, to co najmniej dziwne jest, że nie dodano obsługi podstawowego systemu plików dla HDD/SSD (kto używa dysku kilkuset gigabajtowego z FAT32????).

Wracając do tematu: rozumiem, że HK BDS 330 byłby po prostu lepszy brzmieniowo od tego tandemu Panasonica, który również podałem. Cenowo wychodziłoby to samo, ale nie ukrywam, że skłaniałem się właśnie do HK (w laptopie też mam dźwięk z logo HK). Drugie rozwiązanie znalazłem zestawiając najlepszy BD Panasonica z ciekawym moim zdaniem, rozłączalnym, soundbarem. Kłopot w tym, że brak mi opinii kogokolwiek, to ewentualnie słyszał jeden zestaw i drugi.
Tak jak z laptopem - HK.
 

jarokw

New member
.. no i sie nie podzielił swoimi spostrzezeniami po zakupie :(
a ten zestaw HK BDS 330 znow mozna w saturnie nabyc za 2300,
jak dla kogos kto ma maly pokoj i potrzebuje zestawu 2.1 z malymi kolumnami
to chya fajne rozwiazanie,
tez sie waham ale tylko do jutra
 
Do góry