Harman/Kardon AVR255 - problem output

MarekOTT

New member
Witam.

Posiadam amplituner HARMAN/KARDON AVR255. Jakiś czas temu amplituner był w serwisie, w którym naprawiano bodajże kondensatory. Po tym czasie amplituner działał poprawnie.

Amplituner obsługują starsi rodzice i być może coś po przestawiali i teraz nie potrafię sobie z tym poradzić.

Mam generalnie 2 problemy.

1). Amplituner wypuszcza sygnał VIDEO do TV w resolution 576p, mimo że otrzymuje z odtwarzacza blueray 1080i. Nie wiem co jest tego powodem, kable napewno są ok, próbowałem różnych konfiguracji i za każdym razem amplituner otrzymuje sygnał 1080i a wypuszcza do TV 576p. W opcjach "Source" w miejscu Resolution OUTPUT widnieje 576p i nie ma możliwości zmiany na inną

2). Amplituner nie odtwarza dzwięku z tego samego blueray'a, mimo że bluray na pewno wypuszcza dźwięk po HDMI. Sprawdziłem wpinając bezpośrednio blyraya do TV i dźwięk jest odtwarzany prawidłowo. Oczywiście w sources amplitunera także Video i Audio input ustawiony jest prawidłowo.

Spróbowałem też za pomocą innego źródła obrazu. Podłączyłem dekoder HD bezpośrednio do HDMI Amplitunera. Dźwięk dochodził do amplitunera (był też słyszalny w głośnikach), tak samo jak obraz 1080i. Jednak na wyjściu amplituner ponownie wypuszczał tylko obraz w jakości 576p.

Bardzo prosze o pomoc, jak widać coś chyba się solidnie poprzestawiało w ustwaieniach Amplitunera, i być może odtwarzacza Bluray.

Za odpowiedzi wielkie dziękuję.
 
Do góry