Harman Kardon AVR 645 + MA

tomkoza

New member
Witam,

Jestem nowy na tym forum. Szukam głośników do swojego amplitunera HK AVR 645. Ampli kupiłem od znajomego, który wymieniał sprzęt na nowy (3D) i ten mu leżał bezużytecznie. Aktualnie poszukuje jakis głośników, które ladnie zagrają z tym ampli. W necie i na forum nie zanalazłem zbyt wiele o tym amlitunerze wieć postanowiłem zapytać czy zagra on przyzwoicie z takim zestawem głośników jak:
- fronty Monitor Audio BR6
- monitory MA BR1
- centralny BRLCR
- sub BRW10

Prosiłbym o sugestie oraz ew. kable, które wybrać.

Zapomniałem dodać. Pokój to ok 20m2 połączony z kuchnia 11m2

Z góry dziekuje i pozdrawiam
TK
 
Ostatnia edycja:

tomkoza

New member
Az tak sie nie znam ale milo slyszeć, ze nie kupiłem jakiegos paszcza:) Obecnie leży w pudełku i czeka aż kupie głośniki. Jedyny mankament tego wzmacniacza to jego waga...ale pewnie to zaleta ze nie chinski, plastikowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Jego odpowiednik który jest aktualnie w sprzedaży kosztuje coś koło 6000zł.Bardzo mocny i świetnie grający sprzęt.Głośniki fajne wybrałeś ale zwróć uwagę na nową serie BX6.
 

tomkoza

New member
Akurat ten zestaw, ktory wymieniłem (używany) mogę mieć za cenę frontów BX6 więc jeżeli juz w nowe to RX6 white gloss:)

Mam jeszcze pytania odnośnie podłączenia całości. Zakładając, że mam juz głośniki i wzmacniacz. Jakie dokupić kable.
1. Czy inwestować w lepsze kable po 20-30zł za metr czy takie 2x2,5 miedziane po 3zł na allegro wystarczą.
2. Wtyki bananowe czy jakies inne rozwiązanie.
3. Pytanie nurtujące mnie najbardziej jako laika...jak to wszystko podłączyć aby dobry sprzęt nie zagrał jak głośniki logitech za 300zł.
Z tego co widziałem w ampli mam 2 wejścia HDMI i jedno wyjście HDMI i 4 optyczne.
I teraz czy C+ łączyć kablem HDMI bezpośrednio z TV czy przez Ampli i dopiero ampli z TV via HDMI?Wiem, ze HK ma HDMI 1.1 więc głos będe musiał wydobyć przez kabel optyczny z TV?(w dekoderze c+ philips nie posiadam wejscia optycznego)
Przepraszam za glupie pytania ale dla mnie to nowosc

dzieki i pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Kable profigolda za 10zł/metr Kabel głośnikowy Profigold BassFlex 2x 2,5mm2 (1399610426) - Aukcje internetowe Allegro starczą w zupełności,takie moje zdanie.Oczywiście zmiana producenta wskazana,mogą być inne Klotze,Tech-link,Alphard czy co sobie wydumasz.
Wskazane bananowe ale jak masz dobrze zarobione kable,nie postrzępione to i bez się obejdzie.
Co do HDMI to wersja 1.1 przepuszcza dźwięk w postaci 8 kanałowego LPCM więc nie powinno być problemu.Tak mi się wydaje,jak się mylę proszę mnie poprawić.
 
Ostatnia edycja:

makafaka1

New member
Można podłączyć kablem biwire.


Jestem bardzo ciekaw tego podłączenia, gdybyś mógł to proszę prześlij mi fotki jak tego "cuda" dokonałeś podłączając amplituner z głośnikami przez biwire...


Co do avr 645 to naprawdę porządny sprzęcik, ale potrzebuje także odpowiednich podzespołów. Głośniki również wybrałeś dobre, chociaż ja postawiłem na INFINITY CLASSIE i muszę powiedzieć ze są rewelacyjne !

Jako kabelki proponuje do frontów KLOTZ'a LY240 po ok 20 zł za metr

a do surround'ów też KLOTZ'a ale LY225 po ok 10 zł za metr.

Są naprawdę przyzwoitej jakości w przyzwoitej cenie.


Tak jak ktoś napisał wcześniej ten model amplitunera posiada już skalowanie do 1080, tak więc podłączaj do niego najważniejsze źródła, a z amplitunera 1 kabelkiem do TV, daje to tą przewagę, że nie musisz się później bałaganić z pilotami chcąc przełączyć np. z tunera na DVD tylko na pilocie od h/k wciskasz 1 przycisk i możesz się oczywiście cieszyć dźwiękiem i obrazem w najwyższej jakości.


Pozdrawiam
 

Andy_Kr

New member
(pytanie początkującego w materii...):

czy przypadkiem fronty Monitor Audio BR6 (bodaj 4 Ohm) nie gryzą się z HK AVR 645 (chyba 6 lub 8 Ohm) ?

Pozdr.
Andy
 

tomkoza

New member
Kupiłem kabel 2x3m Klotz'a 4mm z wtykami bananowymi...pierwsze moje spostrzezenie to, ze wtyki za luzno wchodza w gniazda...czy tak powinno być? czy może zle wtyki mi założyli albo należy rozszerzyć blaszki np. nożykiem we wtykach:) Nie mam zaufania do tak pozostawionych kabli

pzdr
 

makafaka1

New member
(pytanie początkującego w materii...):

czy przypadkiem fronty Monitor Audio BR6 (bodaj 4 Ohm) nie gryzą się z HK AVR 645 (chyba 6 lub 8 Ohm) ?

Pozdr.
Andy

Nie wiem czy faktycznie mają takie Ohm, ale jeśli tak to mogą płynąc zbyt duże prądy co może doprowadzić do spalenia końcówki mocy.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kupiłem kabel 2x3m Klotz'a 4mm z wtykami bananowymi...pierwsze moje spostrzezenie to, ze wtyki za luzno wchodza w gniazda...czy tak powinno być? czy może zle wtyki mi założyli albo należy rozszerzyć blaszki np. nożykiem we wtykach:) Nie mam zaufania do tak pozostawionych kabli

pzdr
Nie powinny luźno wchodzić do gniazda.

Kabel do suba Twojego to Y
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mieli chociaż na to jakieś papiery?

Jak już sobie obetniesz banany to gołe kable nie wkładaj tylko zakręć w gniazdach.
 
Do góry