Harman Kardon avr 370. Co zrobić żeby był głos?

enzo89

Member
Zakupiłem amplituner Harman Kardon AVR370 plus kolumny JBL Studio 290. Pomóżcie mi jakoś to odpalić. Nie mam dźwięku, mam tylko dźwięk gdy podłącze USB. Nie mogę go również skalibrowac. Podłączyłem amplituner do tv za pomocą kabla HDMI. Nie mam niestety dźwięku ani z tunera ani z konsoli. Próbowałem również podłączyć konsole do amplitunera zamiast do tv. Nadal nie było żadnego rezultatu. Kolega powiedział ze potrzebny jest optyczny kabel. Polaczyliismy telewizor z amplitunerem i także nie działa. Czy coś jest źle skonfigurowane?
 

lobos

New member
Bez reklam
A podpiąłeś ampli z TV pod HDMI ARC? Jak nie to zrób tak i wszystko powinno śmigać.
Dekoder do ampli przed HDMI i konsola również.
Może też w menu amplitunera trzeba przyporządkować odpowiednio HDMI?
Kombinuj, bo przecież musisz dziś usłyszeć pierwsze dźwięki ;-)
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Zakupiłem amplituner Harman Kardon AVR370 plus kolumny JBL Studio 290. Pomóżcie mi jakoś to odpalić. Nie mam dźwięku, mam tylko dźwięk gdy podłącze USB. Nie mogę go również skalibrowac. Podłączyłem amplituner do tv za pomocą kabla HDMI. Nie mam niestety dźwięku ani z tunera ani z konsoli. Próbowałem również podłączyć konsole do amplitunera zamiast do tv. Nadal nie było żadnego rezultatu. Kolega powiedział ze potrzebny jest optyczny kabel. Polaczyliismy telewizor z amplitunerem i także nie działa. Czy coś jest źle skonfigurowane?

Podłącz konsolę pod HDMI 1 w ampli wejdz w source setup w ampli zjedz kursorem na game zatwierdz ok jesteś w zrodle game czyli konsola kursorem na video ma być HDMI później kursor na audio ma być HDMI chyba że chcesz optyk to optical i numer pod który podpieles z tyłu ampli teraz HDMI out z ampli do TV i jest konsola gotowa z następnymi zrodlami zrób podobnie z przypisaniem wejść HDMI w ampli.Pozdro
 

enzo89

Member
Tyle udało się zrobić. Jednak nie wiem jak zrobić żeby był dźwięk z YouTube które odpalam w tv i z dysku który podłączony pod telewizor.
 

enzo89

Member
Okazuje się, źe tylko HDMI nr 1 ma ARC, po podłączeniu pod to gniazdo jest ok. Wielkie dzięki Panowie.

Czy jak mam tylko dwie kolumny też powinienem je w jakiś sposób skalibrować? Bo automatyczna kalibracja działa tylko przy pełnym zestawie 5.1?

Jak zrobić żeby połączyć laptopa z amplitunerem bezprzewodowo by móc słuchać muzyki z laptopa? Niby udostępniam to tak jak piszą w instrukcji, czyli włączam windows media player, strumieniowanie. Wrzucam muzykę do folderu music. W amplitunerze wciskam Network - następnie Browse Server i mam empty lub czasami zdarza się, że pojawi się folder z nazwą płyty w którym powinna być muzyka a jest pusty.

Jest jakaś różnica pod jakie kanały co podłącze? Tzn czy konsola powinna być pod kanałem "game" czy może być np pod "DISC" czy "cable/sat" i nie stanowi to żadnej różnicy?
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Do pierwszych pytań to nie orientuje się ale jeśli chodzi o zrodlo game czy cable sat to w source setup na dole jest chyba source name i tam możesz sobie zmieniać nazwę np.Kasia Olka:) itd.Pozdro
 

enzo89

Member
Wiem, że można zmienić nazwę ale nie chodziło mi o nazwę, a o to czy będą jakieś różnice w odbiorze pomiędzy poszczególnymi kanałami.

Lepsza jakość dźwięku z YouTube i dysku podłączonego pod telewizor uzyskam przez kabel HDMI czy optical?
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Wiem, że można zmienić nazwę ale nie chodziło mi o nazwę, a o to czy będą jakieś różnice w odbiorze pomiędzy poszczególnymi kanałami.

Lepsza jakość dźwięku z YouTube i dysku podłączonego pod telewizor uzyskam przez kabel HDMI czy optical?

Różnić między hdmi a optycznym raczej nie wychwycisz,co do wejść to są domyślnie ustawione myślisz że między hdmi są różnice😀, jeszcze z innej beczki,kolega to instrukcja w piecu na palił! 😳.Pozdro
 

enzo89

Member
Instrukcja przekazuje bardzo szczątkowe informacje. Na amplituner mogę postawić konsolę do gier czy lepiej nie żeby nie ograniczać chłodzenia? Bardzo cicho gra jak dla mnie, czy amplituner nie jest za słaby dla JBL Studio 290?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Instrukcja przekazuje bardzo szczątkowe informacje. Na amplituner mogę postawić konsolę do gier czy lepiej nie żeby nie ograniczać chłodzenia? Bardzo cicho gra jak dla mnie, czy amplituner nie jest za słaby dla JBL Studio 290?
Cichy nie jest to raczej kwestia odblokowania basu w menu amplitunera.
 

enzo89

Member
Do amplitunera można dokupić wzmacniacz? Czy jest tak, że albo wzmacniacz albo amplituner a pod wzmacniacz nie podłączę zestawu kina domowego?

Jak poprawnie ustawić ten bass w menu?
Czy jak mam tylko dwie kolumny też powinienem je w jakiś sposób skalibrować? Bo automatyczna kalibracja działa tylko przy pełnym zestawie 5.1?
 

Rafal7

Banned
Masz pre out w ampli i możesz pod nie podpiąć wzmacniacz a pod wzmacniacz fonty, reszta zostaje jak jest, masz i kino i stereo naraz bez przepinania kabli.
 

enzo89

Member
On nie potrzebuje na razie wzmacniacza tylko ustawienia ampli, bo fronty są na small :)

Fronty są na large, a mimo wszystko nie jestem zadowolony z ich głośności. Nie wiem czy udało mi się skalibrować sprzęt poprawnie. Instrukcja wg mnie jest dość chaotyczna. Nie mogę np znaleźć gdzie mam wpisać częstotliwości JBL Studio 290, poza tym w instrukcji głośników nie mam podanych tych parametrów.
Jaki wzmacniacz byłby zalecany dla tego sprzętu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry