Harman/Kardon AVR 355 sprzedany-co kupic teraz?

lukasmlody

New member
Witam wlasnie wczoraj sprzedalem moje KD z DVD39 wraz z glosnikami JBL ES, mam juz zakupiony system glosnikow do kina Mordaunt-Short Mezzo narazie uzywam je do stereo z Cambridge Audio Azur 650A i C.
Ale oczywiscie kino musze miec tez głownie do ogladanie koncertow, ale i troche filmow. (plyt CD tylko slucham na stereo) Pytanie czy ONKYO TXSR608, który jest klockiem roku w What hi-fi i EISA spełni moje oczekiwania? Jak myslicie? Jakie polecacie KD do Mordaunt-Short Mezzo?
PS. Druga sprawa to BluRay Sony BDP-S370 bedzie odpowiedni czy lepiej kupic drozszy?
 

krisder

New member
Bez reklam
Amplitunerom Onkyo zarzuca się że słabo grają w stereo (tylko który ampli kd robi to dobrze?) ale bardzo dobrze w kinie. W Twoim przypadku jeśli posiadasz osobny system stereo to wybór jest oczywisty.
 

GTX480

New member
lukasmlody - moze nie jest to najtansze rozwiazanie (choc mozna znalezc okazje) ale moim zdaniem zdecydowanym liderem na rynku cena jakosc jest ampli CA 650R z 650BD. Ampli w stereo gra lepiej niz 650A (wzmacniacz o bardzo ostrej gorze i twardym malo muzykalnym basie). Wiem ze trudno w to uwierzyc ale to jest fakt ;) Do tego ampli CA ma max pobor pradu na poziomie 1400W co jest praktycznie rekordem wsrod konkurencji. To ma rowniez swoje odzwierciedlenie w dynamice i ogolnej jakosci brzmienia.

Dodam ze nie jest to opinia wyczytana z gazety. Mialem juz w domu wzmacniacz 650A i 840A. roznica miedzy nimi jest ogromna. Mam teraz rowniez amplituner 650R. Porownywalem z 650A i wzmacniacz polegl :) Polecam przynajmniej zrobic porownanie :D

Acha CD player 650C to zupelnie inna bajka. CDki CA ma swietne - tutaj wymiany nie polecam :D

Generalnie na Twoim miejscu wypierdzielilbym ten wzmacniacz i zostal na 650R. Ewentualnie jezeli chcialbys miec jeszcze lepsze stereo mozna dolaczyc ale jakis rozsadny wzmacniacz (niekoniecznie drogi).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie łapię czegoś ?
Sprzedałeś Harmana AVR 355 i masz do stereo CA + kolumny Mezzo.
Teraz szukasz następcy ampli do kina domowego , bo po co Ci do muzyki skoro tam masz zestaw.
Onkyo 608 nie jest konkurentem jakościowym do 355 Harmana. Jeśli szukasz następcy w jakości Onkyo - to jest to model 808.
I znów jeśli na być tylko do kina i potwierdzasz klasę cenową to dostaniesz szerszą ofertę.
 

lukasmlody

New member
Moc i Dynamika

H/K Avr355 byl za slaby dla mnie (65w na kanal) musialem go sluchac prawie na full regulator, pozatym mial tez swoje dolegliwosci- ja nie mialem czasu na zabawy z upgradem ( i mial tylko 3 gwiadki w What-hiFi)
Onkyo 608 jest najlepszym kinem domowym wg. What hifi i w EISA to chyba wystarczajaca rekomendacja. Jesli chodzi o Cambridge Audio 650R to za ta cenie nie ma za dobrych opini wg WhatHifi (3 gwiazdki)
Cambridge Audio 650A i C jest moim docelowym zestawem stereo z kolumnami Mordaunt-Short mezzo 6 graja rewelacyjnie, mam tez mezzo 2 jako glosniki tylnie i mezzo 5, z H/K nie gralo to jak trzeba, (jbles lepiej graly)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Amra Lew

New member
Bez reklam
No to kup taki co ma 5 czy ile tam dają gwiazdek w WhatHiFi.Problem z głowy. W WhatHiFi daje gwiazdki za różnego rodzaju pierdoły,w ich recenzjach,testach czasami bardziej stawia się na różnego rodzaju bajery niż na jakość dźwięku czego doskonałym przykładem jest właśnie CA 650R.
 

soplus

Active member
Bez reklam
No to jak ktoś kupuje sprzęt wg. ilości gwiazdek. Proponuję markę Orion, toż to przecież cały gwiazdozbiór. ROTFL
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bez żartów.
Mówiąc o różnicy jakości dźwięku po Harmanie przejście na dobry model 608 to jest zjechania z jakości dźwięku stricte.
Nie będziesz zadowolony z takiej zamiany.
Rozumiem że :
- zestaw stereo zostawiasz CA + kolumny MS
- szukasz tylko następcy HK 355 , czy tak ? I chcesz to zamienić na Onkyo 608 ?
A jaką masz max klasę cenową na ampli ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie oczywiście Onkyo 608 w tych potrzebach i warunkach sobie nie poradzi.
Harman 360
Marantz 6004
Onkyo 708
Denon 2311
 

GTX480

New member
lukas na litosc Bo... nie sugeruj sie tymi durnymi gwiazdkami czy innymi cudami . Z tego co wiem nizsza ocena CA 650R miala miejsce glownie za bledy mlodosci ktore zostaly juz wyeliminowane. Teraz pewnie dostalby 5 gwiazdek i jeszcze plus ;) Generalnie uczciwie mowiac CA 650R jest potwornie mocnym amplitunerem - 1400W w szczycie. Nie sugeruj sie tez tym co za brednie pisza firmy typu ONKYO , Denon itp na temat mocy urzadzen (na kanal). Taki HK 355 np jest o wiele bardziej wydajny pradowo i mocniejszy niz Onkyo 608 a na papierze wyglada to zupelnie inaczej. Jezeli szukasz najmocniejszego amplituneera za rozsadne pieniadze to tylko i wylacznie CA !!

Zeby cos moglo konkurowac z CA 650R odnosnie mocy musisz sprawdzic ile pradu pobiera max to urzadzenie, jest to w miare wymierny wspolczynnik mocy urzadzenia. Generalnie nawet ONKYO 5007 przypuszczam ze nie ma nawet realne 100W na kanal (czyli mniej niz CA). Firma w sumie nigdzie sie nie chwali ile pradu maxymalnie pobiera ich urzadzenie bo wywolalo by to jeszcze wieksze usmiechy na twarzach ludzi siedzacych w temacie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Posłuchałeś CA, podoba Ci się trzeba brnąc dalej w tą firmę, na dzień dzisiejszy CA650R i do tego blu jak brakuje kasy to niekoniecznie CA.
 

lukasmlody

New member
Jak narazie testy...

Mam juz drugi klocek w domu do testów, tym razem denon 1911, pierwszym byl Oczywiscie Onkyo 608, Denon nie zachwycil przedewszystkim fatalnym menu (czarno biala czcinka czasow commodore 64) i brak pojawiania sie informacji na tv (np. gdy podglasniam) pozatym ma malo decoderow i jest naprawde biedny w porownaniu do Onkyo, który spodobal mi sie dzwiek z MS mezzo. Bluray Sony S 570 daje rade jestem z nego zadowolony, mam tez TV Sony wiec chyba go zostawie dla siebie ze wzgedu ze pilot współpracuje bez problemow.
Tu link do onkyo:
YouTube - Mordaunt-Short Mezzo 6, ONKYO TXSR608,
650R tez mnie kreci i moge go miec (ex-dysplay) za 2800 PLN wiec w niezlej cenie ale musze go napierw osobiscie przesluchac ;)
 

Attachments

  • P1030104.JPG
    P1030104.JPG
    109,2 KB · Wyś: 185

Richard47

New member
Mordaunt Short

Kolega wspomnial o Mordaunt Short Mezzo 6 a ja nie moge sie powstrzymac, zeby sie nie pochwalic Harman Kardon HK 630 (wzmacnicz) z kolumnami Mordaunt Short Avant 902i - jak swietnie te malenstwa graja (bas i perlista gora a takze srodek - slucham jazzu), chociaz nie wiem czyja to zasluga... moze poprostu oboje sie zgrali ze soba...jak w dobrym malzenstwie.:niewiem:
 
Do góry