Harman/Kardon AVR 260 problem z dźwiękiem

regius

New member
Witam,

zakupiłem w/w amplituner i mam problem z dźwiękiem przez HDMI.
Otóż dźwięk się cały czas spóźnia względem obrazu,praktycznie z każdego źródła tj. Xtreamer , "satelita".
Z PC jest ok (ale leci optykiem), i z DVD też jest ok (tutaj HDMI).
Nawet gdy ręcznie ustawie opóźnienie dźwięku (co nie jet w cale takie proste wbrew pozorom i obraz dalej nie współgra idealnie z dźwiękiem) , to na kanałach TVN'u (TVN,TVN7,TVN24) obraz znów "chodzi" inaczej niż dźwięk.
To samo gdy włączę na tunerze dźwięk AC3 , też obraz "chodzi inaczej". Czy ktoś spotkał się z czymś takim ?

Druga sprawa która mnie zastanawia - zawsze gdy włączam telewizor (wszystko mam podłączone do amplitunera ,a z niego kabel HDMI do TV) to na chwile znika dźwięk (np. leci sam dźwięk z tunera przy wyłączonym TV). czy to normalne ?

To chyba tyle z góry dzięki za odpowiedź.

pozdro.

P.S. jak zaprogramować pilota ,aby obsługiwał telewizor lub DVD ?
 

dziubek123

New member
Witam
Też mam AVR 260 też jakby mam lekkie minięcie się dźwięku z obrazem ale nie jest to zauważalne, jeśli chodzi o dźwięk przy wyłączonym telewizorze to też tak mam, wydaje mi się że to normalne bo sygnał pochodzi z innych źródeł niż TV.
Jest jeszcze jedna rzecz która naprawde mnie wkurza to strzelanie dźwięku gdy przełączam kanały na C+ (tuner, dźwięk podłączony poprzez kabel optyczny). Dziwna sprawa ale wydaje i się że jest on okrojonym avr 255, brak złącza pod The Bridge, gdzieś czytałem że powinien mieć dolby volume (jakaś australijska stronka) ale mój tego nie ma.
Następna nie zrozumiała rzecz to brak tego modelu na stronie h/k, nie można ściągnąć nowego firmware.

Co do programowania pilota to zrób jak napisane w instrukcji (w wersji wielojęzycznej znajdziesz kody różnych firm) mój pilot bez problemu działa z plazmą Samsunga PS42C91H oraz z tunerem C+
 
Ostatnia edycja:
Do góry