HARMAN KARDON AVR 260/255 + QUADRAL Quintas 5000 set do 2600zł

MieH

New member
Witam Korzystając z dzisiejszej promocji w Media Markt(bez vatu) chciałbym sobie kupić kino domowe :)

Filmy 80% / Gry 15% / Muzyka z radia 5%


Pokój to około 30m2, ale nie potrzebuję dużej mocy

Ważne, żeby fajnie grało. Szczególnie zależy na mi na basie w filmach, może później kupię subwoofer.

Czy ten zestaw będzie OK?


Amplituner HARMAN KARDON AVR 260 lub ewentualnie AVR 255 jakby nie mieli tamtego już na stanie
Zestaw głośników QUADRAL Quintas 5000 set Czarny

Pozdrawiam i dzięki za sugestie! :)
 

ranczo

New member
Bez reklam
Z tych dwóch wybrał bym AVR255. 30m2 to spore pomieszczenie do nagłośnienia, zobacz AVR460 jego cena już mocno zjechała, a za te pieniądze naprawdę warto.
 

MieH

New member
Wielkie dzięki ranczo za odpowiedź.

Po dokładniejszym zmierzeniu to 25m2 :) Do tego połowa tego salonu to będzie jadalnia, więc tylne głośniki będą tak w połowie pokoju no i kanapa też będzie blisko TV :)

Myślałem jeszcze nad MISSION M33i set, ale nie mają ich w Media Markt, a sprzęt chcę wziąć na raty, a tam mają fajne 0%

Te QUADRAL Quintas 5000 chyba grają na podobnym poziomie co M33i?
 

ranczo

New member
Bez reklam
nie słuchałem żadnych z wyżej wymienionych kolumn, ale do tak dużego pomieszczenia zobacz Roth Oli 40 lub Monitor Audio BX6. jak masz mało kaski to nie musisz kupować wszystkiego naraz zacznij od frontów potem tyły a na końcu centralny i sub. Harman zmiksuje dialogi do frontów. Najlepiej wybierz się do jakiegoś salony i odsłuchaj, to co jednemu pasuje drugiemu nie koniecznie.
 

MarcusGawin

New member
witam, ja parę dni temu zmieniłem moje podstawkowe kolumny Harman Kardon MAS ( te z płaską membraną ) na fronty Heco Victa 601. Ampli to AVR 255 pomieszczenie ok.25m2 . Powiem że te małe kolumny były niesamowite( już sprzedałem), potrafiły taki bas wygenerować że momentami sprawdzałem czy mój sub nie jest włączony :grin:. Zdecydowałem sie na Heco bo parę razy odsłuchiwałem i porównywałem je z innymi zestawami (Canton, Magnat, Focal). Pierwszwe odsłuchy i porownania do MAS to grają głośniej, wysokie tony są ok, bas jest trochę inny. Nie potrafię to dokładnie i ładnie opisać ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Optycznie bardzo ładne, smukłe kolumny. Przez dzień słucham sobie w "2 chanel stereo" radyjka, wieczorem jakiś film z kompa lub koncert/film z PS3 ( heco będę dopiero testował :)
pozdrawiam
 
Do góry