Harman Kardon avr 255

judaspriestfan

New member
ryba229 napisał:
No tak kolega chce zestaw S606 ale moze nie zdaje sobie sprawy z istnienia wedlug mnie lepszych przynajmniej frontowych S718.
No to przecież nie upieram się przy s606, jestem otwarty na propozycje. Z tego, co zdążyłem zauważyć na Allegro ceny frontów s606 i s718 wcale jakoś szczególnie się nie róznią, a jaka jest faktyczna róznica w graniu tych głośników?
Ponawiam pytanie o kable głośnikowe - jakieś propozycje?
Dzięki za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam
 

diacon24

New member
judaspriestfan napisał:
Ponawiam pytanie o kable głośnikowe - jakieś propozycje?
Dzięki za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam
Te:maga byc do calego zestawu 5.1
http://www.allegro.pl/item762166061_kabel_glosnikowy_miedz_beztlenowa_ofc_2x4mm.html
mozna tez kupic do nich wtyki bananwe latwo sie mocuje
http://www.allegro.pl/item775060859_wtyki_glosnikowe_bananowe_10_mm_kw_kpl_4_szt.html


Takie wystarcza chyba ze chcesz sie popisac przed kumplami firma

to:fronty
http://www.allegro.pl/item769966224_klotz_twinax_ly225_r_audio_2_x_250cm_zlocone_wtyki.html
 
Ostatnia edycja:

dunker

New member
widze ,że temat troche odbiegł o głównego wątku wiec kolejne pytanko :
Czy jak dostrajacie mikrofonem dzwięk to zostajecie przy tych ustawieniach ,czy cos potem poprawiacie ? Poniewaz mi jakos dziwnie przyciszyl tylnie glosniczki .
 

Prokop

New member
Bez reklam
Ja mam zawsze włączone EzSET/EQ, jedyne co czasami trzeba zmienić to odległości kolumn od miejsca pomiarowego (czasami odległość jest błędnie oceniona przez system kalibracji, wiadomo podgłos w pokoju i tp. mogą wprowadzić system w błąd) i warto sprawdzić ustawienia crossovera które np dla s602 mają wartość 40Hz co nie wpływa dobrze na brzmienie tych kolumienek. Warto to zmienić w tym wypadku na 80Hz.
Tylne głośniki zawsze będą przyciszone względem przednich. Po pierwsze dlatego że miejsce słuchacza w konfiguracji 5.1 jest na wysokości lub lekko przed kolumnami surround (czyli kolumny surround są bliżej niż kolumny frontowe dlatego muszą grać ciszej) po drugie, te głośniki mają tworzyć przestrzenną scenę dla słuchacza a nie nawalać jak na dyskotece. Jak chcesz posłuchać muzy w 5.1 łażąc po domu to włącz funkcję stereo 5ch i wszystkie kolumny zagrają równo jak na dysce.
PS. Co do zakupu głośnika centralnego s60 cen do zestawu s606 to można go kupić odzielnie, nowego na gwarancjii (mimo iż producent nie oferuje takiej możliwości). Sprawdzcie na allegro.
 

ryba229

New member
judaspriestfan napisał:
No to przecież nie upieram się przy s606, jestem otwarty na propozycje. Z tego, co zdążyłem zauważyć na Allegro ceny frontów s606 i s718 wcale jakoś szczególnie się nie róznią, a jaka jest faktyczna róznica w graniu tych głośników?
Ponawiam pytanie o kable głośnikowe - jakieś propozycje?
Dzięki za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam

Wiekszy glosnik basowy, lepsza szczegolowosc , wieksza moc. Gdzies mialem bardzo fajne zagraniczne porownanie obu modeli jesli je odnajde to wstawie.

Porownanie obu modeli http://www.hifivision.com/speaker-reviews/2714-review-jamo-606-718-a.html
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
Prokop napisał:
Ja mam zawsze włączone EzSET/EQ,
Sprobuj po dokonaniu kalibracji i dostosowaniu jej do wlasnych potrzeb, wyłączyć w ustawieniach Audio Effects (najlepiej sluchajac jakiejs muzyki ;)) funkcje EzSET/EQ - u mnie od razu kolumny dostaja dodatkowego kopa.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
Sprobuj po dokonaniu kalibracji i dostosowaniu jej do wlasnych potrzeb, wyłączyć w ustawieniach Audio Effects (najlepiej sluchajac jakiejs muzyki ;)) funkcje EzSET/EQ - u mnie od razu kolumny dostaja dodatkowego kopa.
To jest tylko pozorny wzrost dynamiki. Zwiększenie ilosci wysokich i niskich tonów (a tak się dzieje po wyłączeniu EzSET/EQ) jest najprostszym sposobem na właśnie pozorne zwiększenie dynamiki, nie mającego nic wspólnego z faktycznym stanem dynamiki w nagraniu. Oczywiście jak ktoś ma ucho i sie zna na rzeczy to to szybko wyłapie takie niuanse ale jak się słucha umpa umpa to faktycznie dynamika wzrasta :D Dzięki kalibracji uzyskujemy wyrównane pasmo bez podbić częstotliwości (co w czterech ścisnach jest bardzo ważne bo podbić jest masa), jest dużo większa dokładność w odwzorowaniu miesca występowania poszczegulnych dźwięków w przestrzeni itp. Oczywiście do wyczucia tego wszystkiego jest potrzebny dobrej jakości sygnał źrudłowy bo słuchając muzy z mp3 to fakt dynamika wzrośnie po wyłączeniu EzSET/EQ bo przy kompresji 128kbps mało tam jest makrodynamiki :)
 

Prokop

New member
Bez reklam
mundi21 napisał:
w paru miejscach wychodzą takie bzdury, że za każdym razem trzeba ręcznie ustawiać.
To jest kwestia ustawienia kolumn, wyboru miejsca odsłuchowego, a także wytłumienia pomieszczenia. Czasami w wyniku znacznych podbić częstotliwości, podgłosów w pomieszczeniu itp. wyniiki kalibracji są błędne. Czasami wystarczy przestawić jakiś mebel żeby kalibracja była poprawna, czasami wszytkie meble, a czasami trzeba jeszce wytłumić pewne miejsca. Ja też musiałem przestawić wszystkie meble bo herezje wychodziły po kalibracji, nie wykrywało mi suba, błędnie wyliczało odległości kolumn od miejsca odsłuchowego. Po przemeblowaniu wszystko jest ok. Sama kalibracja wszystkiego nie załatwi.
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
ryba229 napisał:
Wiekszy glosnik basowy, lepsza szczegolowosc , wieksza moc. Gdzies mialem bardzo fajne zagraniczne porownanie obu modeli jesli je odnajde to wstawie.

Porownanie obu modeli http://www.hifivision.com/speaker-reviews/2714-review-jamo-606-718-a.html
To jest porównanie jednego z forumowiczów hifivision. Jedno porównanie wiosny nie czyni, a gusta u osób które nie mają kontaktu z rozmaitym sprzętem poczynając od HI-Endowego mogą znacznie odbiegać od rzeczywistego stanu rzeczy.
PS. Większy głośnik basowy i większa moc, tak to faktycznie przemawia za tym że jest to lepsza kolumna, w takim razie kupujmy sprzęt estradowy do domu :D Z sarkazmem ale cóż innego mogę napisać...
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Prokop napisał:
To jest tylko pozorny wzrost dynamiki. Zwiększenie ilosci wysokich i niskich tonów (a tak się dzieje po wyłączeniu EzSET/EQ) jest najprostszym sposobem na właśnie pozorne zwiększenie dynamiki, nie mającego nic wspólnego z faktycznym stanem dynamiki w nagraniu.

Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Uważam HK za dobry amplituner ale funkcja autokalibracji i opcja EzSET/EQ włączona jest moim zdaniem lekko skopana. Na sofcie v 096 opcja EzSET/EQ po autokalibracji jest zawsze włączona. Wyłączenie powoduje poprawę jakości muzyki i to chyba nawet laik zauważy.
Rożnica jest ogromna - tak jakby ktoś zdjął koc z kolumn ;). Sprawdzałem na HK255 i na dwóch egzemplarzach HK355 - każde z rożnymi głośnikami.
sama autokalibracja jest dobra do ustawienia odległości - bo reszta ma się nijak do rzeczywistości
 

dunker

New member
ja np. zaobserwowalem teraz po kalibracji ,że jak slucham cicho muzyki tzn 58db nieslysze suba dopiero jak poglosze o kilka kresek sub sie uaktywnia czy to jest normalne ?

czy wy macie glos i obraz puszczony przez hdmi jednym przewodem tak jak powinno byc ? bo ja musze jeszcze optyka podpinac :(

edit:
male sprostowanie tzn w ps3 mam glos ,ale po odpieciu optyka w tv nie ma juz glosu
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
Prokop napisał:
To jest porównanie jednego z forumowiczów hifivision. Jedno porównanie wiosny nie czyni, a gusta u osób które nie mają kontaktu z rozmaitym sprzętem poczynając od HI-Endowego mogą znacznie odbiegać od rzeczywistego stanu rzeczy.
PS. Większy głośnik basowy i większa moc, tak to faktycznie przemawia za tym że jest to lepsza kolumna, w takim razie kupujmy sprzęt estradowy do domu :D Z sarkazmem ale cóż innego mogę napisać...

Wymienilem tylko roznice pomiedzy kolumnami. Niech kazdy sam sobie oceni ktore sa lepsze. Jedno porownanie wiosny nie czyni - ok pokaz inne ;) Najwazniejszy odsluch i wtedy niech kolega dokona wyboru. S606 to rowniez dobre kolumny.
 

judaspriestfan

New member
Wg recenzji tego pana z Indii w porównaniu obu produktów firmy Jamo, kolumny 718 wypadają lepiej, jednak pozostaje pytanie, czy to jest rzeczywiście najlepszy wybór w tym przedziale cenowym dla H/K 255. Na tym forum słyszałem sporo pochlebnych opinii o KEF C5, owszem cena nieco wyższa, ale myślę że mógłbym dołożyć jeszcze parę zaskórniaków do lepszego sprzętu i tu kolejne pytania - czy warto, czy rzeczywiście dźwięk przy tym ampli będzie wyraźnie lepszy, czy żeby odczuć wyraźną różnicę trzebaby dołożyć większą kasę na kolumny?

P.S. Wygląd 718 mi nie odpowiada - wyglądają kiczowato, wiem że nie powinno się kupować takiego sprzętu ze względu na wygląd, ale to też ma dla mnie znaczenie (musi też trochę cieszyć oczy). Wolę bardziej klasyczną stylistykę.
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Uważam HK za dobry amplituner ale funkcja autokalibracji i opcja EzSET/EQ włączona jest moim zdaniem lekko skopana. Na sofcie v 096 opcja EzSET/EQ po autokalibracji jest zawsze włączona. Wyłączenie powoduje poprawę jakości muzyki i to chyba nawet laik zauważy.
Rożnica jest ogromna - tak jakby ktoś zdjął koc z kolumn ;). Sprawdzałem na HK255 i na dwóch egzemplarzach HK355 - każde z rożnymi głośnikami.
sama autokalibracja jest dobra do ustawienia odległości - bo reszta ma się nijak do rzeczywistości
Potwierdzasz tylko to co napisałem. Bo ta twoja poprawa to podbice najwyższych i najniższych częstotliwości. Gdybyś usiadł i przesłuchał jakąś płytkę to byś zrozumiał o czym mówię, pasmo jest ładnie wyrównane sopran nie wychodzi przed całość a bas nie dudni jak stary bęben. Jak się słucha radiato nic dziwnego że wydaje się jakby był koc, przy takiej jakosći sygnału wcale się nie dziwię.
PS. O laikach lepiej nie wspominać bo im to tuba w starym polonezie ładnie gra.
 
Do góry