Harman Kardon AVR 255 problem z DTS-HD MA

Theseus

New member
Witam. Mój HK 255 ma problem z dżwiękiem dts-hd puszczanym do niego pass-through z odtwarzacza Wiwa hd-5. Sprzęt jest połączony za pomocą kabla HDMI 1.4 Prolink Classic i sprawdzony na dwóch innych kablach. Po włączeniu odtwarzacza i odpaleniu materiału z dźwiękiem dts-hd wszystko jest ok, ampli pokazuje ten format na wyświetlaczu i wszystko super słychać, zaś problem pojawia się przy pauzie lub przewijaniu. Wtedy ampli gubi dźwięk, symbol dts-hd mryga na wyświetlaczu a ponowne uruchomienie dźwięku następuje dopiero po wyłączeniu i włączeniu amplitunera lub przełączeniu źródła. Wszystkie inne formaty audio działają bezbłędnie. Czy inni forumowicze używający amplitunera Harmana z jakimś odtwarzaczem HD mają również problemy z dźwiękiem DTS-HD MA?
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Dziwna sprawa bo Wiwa hd-5 nie ma pełnego wsparcia dla DTS-HD MA
tylko z takiego formatu potrafi przekazać DTS-CORE 5.1 1536K.
Ma pełne wsparcie dla Dolby TrueHD.
 

Theseus

New member
Według specyfikacji na stronie producenta Wiwa HD-5 obsługuje DTS-HD MA passthrough i gdy puszczam na nim plik w tym formacie dźwięku przy ustawieniu RAW, to na ampli wyświetla się DTS-HD MSTR, ale tak jak wcześniej napisałem, po pauzie lub przewinięciu ampli gubi dźwięk. Nie wiem czy to wina ampli, czy odtwarzacza.
 
Do góry