Harman Kardon AVR 255 jakie głosniki?

bonifatr

New member
Witam wszystkich!

Mam zamiar kupic zetaw kolumn do HK AVR 255 ktore zagraja dobrze rownież w stereo. Suma jaka chce przeznaczyc to 3500pln na fronty reszta będzie dokupowana sukcesywnie wraz z naplywem gotówki :). Pomieszczenie odsłuchowe ma ok 25m z zalamaniami sufitu.

Licze na wasze sugestie , lub opis sytemu posiadanego przez was opartego na tym wlasnie amplitunerze.

Wielkie dzieki za każda pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym pomyślał o :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27360


icon3.gif
Neutralność i szczegółowość z odrobiną finezji - test kolumn KEF XQ40
012_P1070929.jpg

Floorstanding excellence - tak swój flagowy model kolumn, nowej serii XQ, określa brytyjski producent.
013_P1070930.jpg
 

meksykanin

New member
Monitor Audio BR 6, Monitor Audio RS 6, Dali Ikon 6, Focal Chorus 714 V, Klipsch RF 62, Jamo C 607, JBL Studio L 880


Z tego na pewno coś dla siebie wybierzesz.:eek:k:
 

bonifatr

New member
hmm KEF fajne tylko że nie na moją kieszeń.

W sumie to zastanawialem sie nad JBL ES 80 lub ES90 oraz KEF IQ 70, Monitor Audio BR6 ,może ktos słyszal je w konfiguracji z HK AVR 255?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Ja mam ES80 z AVR 347 i powiem Ci że grają baaardzo ładnie. Wygrzały się po roku grania, bas stał się trochę bardziej miękki, moc jest dobra (sąsiedzi 3 pietra nizej słyszą), słucham róznej muzyki, a jeśli chodzi o kino to wymiata.
 

bonifatr

New member
Może to kogos zainteresuje!

Byłem na odsłuchu JBL 80 i KEF IQ 70. Moj wybór padł na ES 80.
Odsluch byla przeprowadzony na HK avr 155 i cd HK 950. ES zagraly bardzo dynamicznie, scena muzyczna pojawiła sie lekko za linią kolumn, bas szyki i przyjemny nawet to lekkie podbicie w wyższych basach jest calkiem przyjene i ma swój klimat. W domu jest jeszcze lepiej, niektore plyty odkryłem na nowo i mysle ze jest to zasluga kolumn, bo AVR 255 pracował w czesniej z moimi wiekowymi eltaxsami i mysle ze jest to skok o klase wyżej jak nie lepiej!

A co do KEF IQ 70 to moge powiedziec ze graja bardzo przyjemnie i przestrzennie ale... niestety jakoś zabraklo mi tam dynamiki ,w rocku niestety przegraly z es 80.

Ale to sa moje subiektywne odczucia i proponuje innym odsłuch przed zakupem :D
 
Do góry