Harman Kardon AVR 156 OSD

jacek13700

New member
Kupiłem parę dni temu nowy avr 156.
Podłączony poprzez HDMI do TV oraz tunera kablowego.
Instrukcja przeczytana
Mam pytanie do kogoś kto ma ten model lub ewentualnie avr 158.
Wg instrukcji, OSD moge mieć na przeźroczystym tle i wtedy z tyłu jest podgląd bieżącego sygnału (np obraz z TV, DVD itd)
W praktyce u mnie nie wykonalne.
Po nacisnięciu przycisku AVR i potem OSD, pokazuje się czarne tło i możliwość głównych ustawień amplitunera. I to jest ok.
Dalej: obraz z tunera kablowego mam pod przyciskiem HDMI1 w pilocie amplitunera. Po wybraniu tego wejścia ogladam TV, oczywiście moge regulować głośność w amplitunerze , jednak nigdy nie widzę na ekranie gdy to robie, widze tylko na wyświetlaczu LCD amplitunera.
Dopiero po nacisnięciu przycisku TV na pilocie amplitunera znów robi się czarne tło na ekranie, widzę jak pogłaśniam czy ściszam dźwięk na ekranie. Ale już tego nie słyszę. Dla mnie to nie logiczne, ale po paru godzinach szukania na google, walce z kablami nic sie nie zmienia więc albo tak ma być albo mam usterke..
To że tak naprawdę nie jestem pewien po co jest ten przycisk TV na pilocie skoro i tak używa się wyłącznie HDMI 1, HDMI 2 lub HDMI 3 oraz gdzie podłaczyć by pod tym klawiszem był tuner kablowy- pomijam.
Moze ktoś się wypowiedzieć na temat wyświetlania OSD w tym modelu?
 
Ostatnia edycja:

rafaa

New member
Mam 158 i też mam czarne tło osd. Kolorowe i być może ptzeźroczyste jest gdybyś podłączył video z avr do tv po chinchach. To wg. instrukcji - chyba, bo dawno czytałem.



Cała reszta jak u Ciebie z tym, że u mnie naciskając Tv w harmanie z automatu przełącza mi się w tryb arc czyli audio z tv leci hdmi do avr. Ale ja mam tuner w tv więc u Ciebie przycisk Tv nie musi chyba robić niczego sensownego skoro tuner masz po hdmi do ampli, w tv też wybierasz źródło hdmi z harmana.


Tapnięte z L720
 
Do góry