HARMAN KARDON AVR 147 czy ONKYO TX-SR604E

achim69

Member
Panowie proszę o poradę w wyborze między tymi dwoma ampkami.HARMAN ma 10 miesięcy a ONKYO 3 lata.Obydwa w idealnym stanie.W specyfikacji HARMANA podano że ma moc 5x40 i tu mam wątpliwości czy da sobie radę z moimi kolumnami KLIPSCH F1 SET w pokoju 20 m2.
Bardzo proszę kogoś o szybką i fachową pomoc.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
obydwa maja pewien mankament i mysle ,ze wlasnie z tego powodu sa
sprzedawane w prawdopodobnie bardzo niskiej cenie- nie przyjmuja dzwieku przez
HDMI.
 

Kaszan

New member
Mocowo da rade, jednak w muzyce nie zachwyci, bo oba ampy niestety są już dziś słabiutkie. Moje zdanie jest takie- albo kup wzmacniacz stereo, który zagra 4 razy lepiej, albo dozbieraj do ampa który przyjmuje dźwięk po hdmi bo mimo iż teraz wydaje Ci się to małym mankamentem, z czasem będzie to jedna z najważniejszych funkcji. Poszukaj Onkyo 605, Denona 1908, Harmana 247 - kwota będzie niewiele wyższa, a nie będziesz później żałował.
 

achim69

Member
Dla mnie to nie problem połączyć sprzęt dodatkowymi kabelkami (coaxial lub optycznymi).Trochę więcej "roboty" przy peirwszym podłączaniu a póżniej luzik dlatego nie wiem czemu uważasz że to aż tak wielki mankament.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kaszan

New member
Choćby brak fonii HD jeśli z czasem zdecydujesz się na kupno odtwarzacza blu-ray czy ps3. To samo z podłączeniem np. laptopa. Twój wybór- w gorączce zakupów mało rzeczy wydaje się mankamentem, dopiero później okazuje się jak ważne są niektóre funkcje.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie to nie problem połączyć sprzęt dodatkowymi kabelkami (coaxial lub optycznymi).Trochę więcej "roboty" przy peirwszym podłączaniu a póżniej luzik dlatego nie wiem czemu uważasz że to aż tak wielki mankament.

poniewaz.....:-D wszystko co podasz do amplitunera w ten sposob, na wyjsciu bedzie kicha...
zrozumiesz to jak uslyszysz to co nia nie jest.....:-D
oczywiscie "kicha" ta jest zalezna od klasy sprzetu, kolumn itp.itd....
moze nawet wystapic sytuacja, ze dana konfiguracja sprzetowa rozpedzona juz nawet taka "kicha" potrafi dac cos co jest na granicy (lub nawet ja przekracza....) percepcji sluchacza....
oczywiscie mozna stwierdzic "ja audiofilem nie jestem" - jednak dlaczego nie sprawdzic sprzetu i swojej percepcji jesli mozna miec taka mozliwosc ?!
co bedzie cie w przyszlosci bardziej meczyc- przesyt czy niedosyt ?!
 

krisder

New member
Bez reklam
Posłuchaj rad kolegów i nie pakuj się w tak przestarzały sprzęt. Wiem co mówię gdyż sam niedawno zmieniałem sprzęt z powodu braku hdmi i możliwości odtwarzania nowych formatów dźwięku. Posiadasz bardzo dobry zestaw głośników i szkoda ich nie wykorzystać. Tak na marginesie to do napędzenia tych kolumn wystarczy nie za mocny ampli gdyż cechuje je duża efektywność (92dB).
 

chrup

New member
Obecnie mam amplituner Yamaha 440 - bez HDMI. Nawet kiedyś nagrodę EISA dostał... Nie jest zły, stosunkowo dobre stereo, kino też fajne.
I ma jedną wadę - nie ma HDMI. Mam połączone po optyku z blurayem, nie to, żeby kicha była jest całkiem dobrze, ale przy nowych formatach HD wiem, że mogłoby być lepiej:)
No i między innymi z powodu braku pełnej obsługi nowych formatów (a to tylko po HDMI) wymienię w najbliższym czasie na nowszy model...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ja przepraszam autora watku za maly OT.....
krisder- nawiazujac do pewnej naszej dyskusji w innym watku- probowales zniwelowac troche przydudnienia suba regulujac faze ?! czyli troche w ten sposob "przygasic" ?! tak mi sie przypomnialo bo kiedys sie w to bawilem...
 

achim69

Member
Koledzy dziękuję za próby "nawrócenia" mnie na nowsze formaty dzwięku ale po prostu te kolumny muszą z czymś zagrać a na razie mam ok. 1000 zł. do wydania i po jakimś czasie na pewno pomyślę o nowych formatach audio ale teraz chcę po prostu połączyć odtwarzacz dvd i xboxa 360 i cieszyć się dzwiękiem lepszym niż z plastikowego kina domowego.Myślę że jeden z tych amplitunerów powinien mi to zapewnić w konfiguracji z f1.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
onkyo 507- 1200 zl
onkyo 607 - cos kolo 1700 zl

sam musisz ocenic co jest czego warte...
 

krisder

New member
Bez reklam
ja przepraszam autora watku za maly OT.....
krisder- nawiazujac do pewnej naszej dyskusji w innym watku- probowales zniwelowac troche przydudnienia suba regulujac faze ?! czyli troche w ten sposob "przygasic" ?! tak mi sie przypomnialo bo kiedys sie w to bawilem...


Z tego co pamiętam problem dotyczył głośników niskotonowych w poprzednim zestawie kolumn (Maudio). Głośniki muszą stać blisko ściany a te posiadały niskotonowce z boku obudowy i z tąd te przydudnienia. Obecnie po zmianie zestawu głośników problem nie istnieje ale sub też nadaje się do wymiany.
 

marecki6

New member
Bez reklam
wydajac 1000zl na stare ampli popelnisz gigantyczny blad .... opamietaj sie chlopie...dokladajac 200zl masz juz mozliwosc kupna onkyo sr507, pioneer 819 czyli ampli ktore nie dosyc ze przyjmuja dzwiek po hdmi to do tego posiadaja dekodery dzwieku HD wiec teoretycznie jest przyszlosciowy sprzet ... nie ma co tego dalej rozprawiac-kupuj pionka albo onkyo i po sprawie
 
Do góry