H/K, Marantz, Yamaha

slupek

Member
Ok przemyślę sprawę, zrewiduję finanse i zastanowię się jeszcze jaki TV kupię :)
Poczytam o tym Onkyo, jak pisałem zakup w maju, więc mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie.

Dziękuję za dotychczasowe porady.
 

slupek

Member
Ech coś mnie pech ostatnio nie opuszcza :( padł mi laptop i to 3mce po gwarancji, usterka poważna i chyba nie opłaca się w niego inwestować, więc trzeba będzie kupić nowego (dobrze choć, że dane na dysku są OK) - czekam na opinię serwisu.

Jeśli będę musiał kupić nowego lapka to muszę niestety zmienić zachcianki co do amplitunera.
Czy jeśli zdecydowałbym się na Marantz'a SR 5003 i Monitor Audio BR6 + na początek tylko BRLCR, z czasem dokupiłbym BR2, a już w zdecydowanie dalszej perspektywie SUB'a - to pytanie jest, czy ten amplituner nie będzie za słaby do tych głośników, może lepiej wtedy zestawić go z BR5 + BRLCR i BR1 ??
 

slupek

Member
No niestety ale bez zakupu nowego laptopa się nie obejdzie :(
Budżet się uszczuplił i aby za wiele nie obniżać wymagań poczekam chyba z zakupem do lipca, w celu dozbierania gotówki.

Mam pytanie odnośnie opcji: Onkyo TX-NR 905 lub Marantz SR 6003 - wybierając spośród tych dwóch AV, co przemawia na korzyść Onkyo?

Kolumny prawdopodobnie będą MA BR5 lub BR6 - to zależy od tego jak wyjdę z kasą.

Miałem możliwość odsłuchu KEF IQ70, ale z jakąś Yamahą (nie pamiętam modelu, ale cena ponad 5k), bardzo mi się podobało jak grały i dlatego zastanawiam się też na opcją zamiast MA BR5 -> KEF IQ50 a zamiast MA BR6 -> KEF IQ70. Nie wiem tylko jak KEF'y zagrałyby z ww. AV.
 

slupek

Member
Trochę sprawa z zakupem się przeciągneła.
Ostatecznie postanowiłem kupić:
1. AV: HK AVR460
2. Głośniki: RX6/RX-LCR/RX-FX w kolorze Walnut Real Wood Veneer.
Te (bez suba):
1_7291c9197b65.jpg


Czekam tylko aż "czarny wojownik" będzie miał AVR460 :)

Kupuję RX-FX ponieważ będą mi pasować bardziej na ścianę za narożnikiem, a standy, które mi się podobają są za drogie i nie mam aż tyle miejsca:
8715f83ef182ef47.jpg


Do tego będzie wkrótce LCD Philips 46PFL9704H wraz z BR BDP3000 i jeszcze jakiś laptop z HDMI - sprawa w toku (czekam na premierę Win7).
 
Ostatnia edycja:
Do góry