H/K AVR270 + Canton Chrono 508(505,502/501).2

YsH

New member
Witam w swoim pierwszym temacie,

Jestem nowy nie tylko na forum, ale też w całej dziedzinie HiFi, kina domowego, amplitunerów itp. itd.
Jako, że pierwszy raz w życiu trafiłem do pustego mieszkania bez żadnego sprzętu, mogę (i właściwie muszę) sam się w niego wyposażyć.
Jestem już praktycznie zdecydowany na amplituner H/K AVR270 (do tego BDT30).
Wybrałem do tego zestaw 5.1 Canton Chrono:
508.2 DC
505.2
502.2 (ewentualnie 501.2, skoro i tak zawisną na ścianie)
SUB 80
Kolumny po części same się wybrały, gdyż trafiłem na bardzo dobrą ofertę. Całość z H/K bez suba za <10k.

Zestaw będzie nagłaśniał podłużny pokój 19,5m2 (5,78x3,37) z frontem na krótszej ścianie.

Poza filmami zamierzam słuchać muzyki. Głównie elektronika, ale spokojna (progressive, deep tech, liquid DnB, nu jazz). Sporadycznie zapodam sobie mocne klimaty z dawnych lat (techno, electro).
Poza elektroniką praktycznie wszystko poza metalem i rockiem.

Jestem ciekaw waszych opinii. Czy dobrze wybrałem? Czy wybrany zestaw ma jakieś oczywiste (dla nie-laika) wady?

Pozdrawiam,
Y
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli nie sluchales? Gdybym mial wydac 10 tys to napewno bym posluchal. Tez kiedys napalalem sie na Cantony do poki ich nie posluchalem. Nie graly zle, ale to ne bylo to, co nie znaczy, ze Tobie sie nie spodobają W tej kwocie są lepsze zestawy
 

YsH

New member
Czytałem recenzje polskie, niemieckie (w tym jedną z dużym uwzględnieniem muzyki elektronicznej), angielskie. Nie znalazłem jednak nigdzie zestawienia z tym konkretnym ampli. Jutro jadę je posłuchać.
Z drugiej strony co z tego, że posłucham w jakimś studiu/pomieszczeniu, skoro u mnie w stosunkowo wąskim pokoju mogą grać zupełnie inaczej.
Wcześniej rozważałem JBL Loft i ES.

Gdybym chciał się do zakupu przyłożyć bardzo solidnie, to nie kupiłbym nic przez kolejne 3 miesiące. Niestety z moim zerowym póki co doświadczeniem trwałoby to może i dłużej. W odsłuchiwaniu też pewne doświadczenie trzeba mieć. Wziąć odpowiednie płyty itp.

Nie ukrywam też, że świetny design i promocyjna cena zrobiły swoje.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cantony na pewno lepsze od ES i LOFT. Doswiadczenia nabierzesz przy kolejnych odsluchach, jesli chcesz sie w to bawic, ale moim zdaniem warto. Nie patrz na ZADNE recencje. Liczy sie tylko Twoj sluch. Ja tes mialem keidys po opiniach i recenzjach kupowac ES, ale tak jak z Cantonami - bardzo niemile sie zaskoczylem.
Jesli czytasz duzo to ciekawi mnie dlaczego wybrales Harmana.
 

YsH

New member
O Harmanie akurat mało czytałem ;) Skupiłem się na głośnikach.

Byłem się czegoś więcej dowiedzieć w salonie (Audio Plaza w Poznaniu). Niestety źle trafiłem, bo na stanie mieli tylko czarny 502 i suba. Miły pan jednak uznał wybór za bardzo trafny, zarówno jak na warunki metrażowe jak i rodzaj słuchanych materiałów.

Rozmawialiśmy o zamianie 502 na 501. W sumie to ciekawa sugestia, bo 502 są bardzo głębokie i mają bass-reflex z tyłu. Z kolei 501 ma minimalnie węższe pasmo...
Czy ktoś mógłby to skomentować?



@krzysztofradio - wiem o co Ci chodzi z H/K. Doszukałem się info o trzaskach. Będę wiedział czego szukać i ewentualnie szybko wymieniać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
ja tez ma scienne efektowe i nie narzekam. Sa wygodniejsze w umiejscowieniu, Danymi szerokosci pasma bym się nie przejmował.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Posłuchaj i zapraszamy do opisania wrażeń, przy tym czego słuchasz mocno może Cię zaskoczyć takie maleństwo z konkretnymi kolumnami:
Harman BDS577
JBL Studio 580
JBL Studio 530
JBL Studio 520c
JBL Studio 550P.
 

YsH

New member
Nie powiem - ciekawe "maleństwo".
Szkoda, że mało dostępne i kosztuje praktycznie tyle samo co AVR270+BDT30.
No i nie ma radia internetowego (przynajmniej nie znalazłem w ogólnej specyfikacji).
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Podłączyłem ostatnio kumplowi w biurze na w/w kolumnach, zdziwił się i mówi to teraz będą takie małe skrzyneczki? :)

Radia internetowego nie ma.
 

YsH

New member
Skrzyneczki zdecydowanie zaczną się kurczyć i chudnąć. Mam nadzieję, że nie będę królikiem doświadczalnym jeśli wezmę te 7,7kg od H/K ;)
I oby nie trzaskał!
 
Do góry