H/K AVR245+DVD 27+Northridge Cine Pack -watpliwosci/pytania/kontroferty

adysz

New member
Witajcie,

przymierzam sie do zakupu KD - jeszcze do niedawna cena miala nie przekroczyc 4-5tys (jakies Onkyo punktem wyjscia) ale po wizycie w saturnie zakochalem sie w wygladzie i mocy "popularnego" zestawu

Harman kardon AVR 245 + DVD 27 + JBL Northridge Cine Pack

cena...hmm... DUUUŻOOOOOO ( nie wiem jak u Czarnej nindzy :)

w zwiazku z tym mam nastepujace pytania zwiazane z tym zestawem :

1.czy DVD 27 bez HDMI to dobry pomysl? jak z podlaczeniem go do plazmy panasonika (przez amlituner?) i jakoscia w porownaniu do polaczenia HDMI
2.jak DVD 27 radzi sobie z przegrywkami wszelkiej masci i divx - naczytalem sie sporo dobrego o onkyo 404 na forum a o 27 nic w zasadzie nie ma...
3.jakie DVD innych firm dobrze radza sobie z divx i przegrywanymi filami DVD+R - na nośnikach nie szczedze - TDK/Verbatim

4.A może poradzicie mi cos innego co zagra rownie dobrze (z subwooferem) a moze troche tanszego niz wspomniany zestaw H/K - onkyo,denon, ew. yamahe - zestaw ma zagrac konkretnie basem wiec sub konieczny, do tego kolumny o milym, zywym wokalu
slucham bardzo roznej muzyki - od klasycznej do popu/dencowych bitow :) (hardrock i discopolo odpada) + filmy


Z gory dzieki za wszelkie propozycje - po nich udam sie na konkretny odsluch :)
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Odnośnie dvd to ja zamiast hk 47 zakupiłem toshibę hd-e1 w cenie nawet niższej. Teraz można ja spokojnie kupić za 1500zł a to jednak HD.

Autorus
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pablo1964

New member
Bez reklam
Ze słuchaniem muzyki klasycznej na Northridge to może być hmmm.... tak sobie. Koniecznie posłuhaj ! Jeżeli będzie zbyt tępo, posłuchaj także Infinity Beta. No i....hmmm... zaryzykuję, powiem to.... seria AVR4... lepiej brzmi w muzyce. Słuchałem i wybrałem AVR435. Argumentem dla kobiety było to, że ma wszystkie złącza pod klapką. Jeżeli chcesz na tym słuchać muzyki, nie pytaj o tańsze rozwiązania niż znalazłeś. Można oszczędzić na DVD, ludzie narzekają na napisy w divX. Ale czy to ważne? Przecież divX lepiej oglądać na szybkim podglądzie na komputerze i potem podjąć decyzję czy się chce mieć płytę DVD. Nie oglądaj divX na tym sprzęcie bo zniechęcisz się tylko do niego.
 
Ostatnia edycja:

adysz

New member
Panowie, dzieki za podpowiedzi ale widze ze ciagniecie z budzetem w gore a mi o to nie chodzi.nie musze sie przed zadna kobieta tlumaczyc na szczescie :)

6tys na zestaw harmana to max maxow co przechodzi mi przez glowe (i tak za duzo). pytam sie czy jest sens - moze jakies onkyo 6xx albo Denon zagraja nie gorzej przy zastosowaniu odpowiednich glosnikow z dobrym subwooferem...
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
adysz napisał:
Panowie, dzieki za podpowiedzi ale widze ze ciagniecie z budzetem w gore a mi o to nie chodzi.nie musze sie przed zadna kobieta tlumaczyc na szczescie :)

6tys na zestaw harmana to max maxow co przechodzi mi przez glowe (i tak za duzo). pytam sie czy jest sens - moze jakies onkyo 6xx albo Denon zagraja nie gorzej przy zastosowaniu odpowiednich glosnikow z dobrym subwooferem...
Zagrają chyba jednak gorzej. Ponieważ koniecznie chcesz mieć w kinie subwoofer (wg mnie do Northridge nie jest niezbędny) może lepiej sprawdzą się Infinity. Ale musisz posłuchać.

Aha, jeśli jednak pszukujesz sprzętu do divX, lepiej sprawdzi się najtańsza Yamaha i DVD Manta. Poważnie. :) No, może także wtedy warto jakiś TV CRT 21".
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy poważnej dobrze sie sprawdzi poniższy zestaw:

AVR145+DVD27+Beta40+Beta10+Betac250+SW10

ENG_series_pic_BET.jpg
 

adysz

New member
dwoch kolesi w wawie (jeden z mm) odradzalo mi HK - dvd cienkie (zreszta sami tak piszecie)

a co powiecie o :

DENON 1907 +1930 - podobno dobry player i dobry ampli we wmiare cenie

jakie do tego glosniczki zeby basem walnelo i wokal zabil (nie upieram sie juz przy subie :)


czy ktos zna sklepik w wawie gdzie mozna posluchac jamo/b&w/jbl i jak uslysza kwote ponizej 10k to nie wywala ze sklepu po 1 odsluchu :)))
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
adysz napisał:
a co powiecie o :

DENON 1907 +1930 - podobno dobry player i dobry ampli we wmiare cenie

jakie do tego glosniczki zeby basem walnelo i wokal zabil (nie upieram sie juz przy subie :)
Oj, to nie ta półka.
 

Andmat

New member
Witam.
Ja juz właściwie podjąłem decyzję.Sprzęt jak w podpisie i glośniki JBL seria
NORTHRIDGE PACK E80+E20+EC25+E150.Będą lada moment zamówione (czekam na najlepszą ofertę;) )
Dzisiaj specjalnie poszedłem do sklepu dla idiotów poprosiłem żeby podłączyli i.............................................
Źrodlo sygnału oczywiście jedyne słuszne :D Mister Her mann ;) Trochę wyższy model od mojego.
Na pierwszy ogień poszły Balboa...Nieźle ale nie powaliło mnie.Nie jestem audiofilem ale czegoś mi brakowalo.Nie bardzo wiem czego ale to nie było poprostu to
Potem zagrał zestaw Northridge...I..............
REWELACJA
Muzyczka delikatna,utworek "Toy Soldier" (nie pamiętam kto to śpiewa.:D )Normalnie dynamit ...Jak dla mnie (podkreślam JAK DLA MNIE!!!) rewelacyjnie ten zestaw zagrał.Nic więcej nie potrzebuję( mimo,że zestaw nie miał podlączonego suba!!!!).
Było w/g mnie wystarczająco dobrze.
Na koniec spróbowałem jeszcze z budżetowym zestawem Tanoy...(cena coś ok 2500).Porażka na całej linii centralny JBL grał ladniej niż cały zestaw Tanoy.Słuchałem tylko kilka minut ale praktycznie od razu wiedziałem,że to nie było to..
Tak ,że Panowie JBL z Hermanem rządzi.Nie słuchałem innych konfiguracji bo w zasadzie to co usłyszałem całkowicie mi odpowiada.Pięknie zagrało muzę to i w kinie chyba nie zawiodą.8) Prawda?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Andmat napisał:
Źrodlo sygnału oczywiście jedyne słuszne :D Mister Her mann ;) Trochę wyższy model od mojego.
Tak się nie robi, bo te wyższe też trochę inaczej grają (pisałem o tym wcześniej). Ale życzę Ci, żebyś nie odczuł różnicy.
Pozdrawiam
 

Andmat

New member
Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę .Mam tylko nadziję,że nie będzie to jakaś przepaść.Model na pewno dobrze wygrzany :D jak to w MM.Niemniej jednak nawet jak będzie trochę gorzej to chyba to przeżyję.
Prawdopodobnie głośniki dojadą w piątek po południu.Postaram się "dotrzeć" je przez klika dni i coś "skrobnę" na temat wrażeń odsluchowych.
Może nie będzie poetycko (jak to niektórzy opisują)ale na pewno szczerze.:D
 

trampek22

New member
czy jest wiecej opinia o tym HK DVD 27 w kwestii audio??
Chetnie poslucham bo przymierzam sie do tego sprzetu. podlaczam do HK AVR 255
 
Do góry