H/K AVR147 z EzSet/EQ - problem

trezorek

Member
Wczoraj po raz pierwszy próbowałem skonfigurować głośniki w moim kinie za pomocą automatu w jaki jest wyposażony AVR147. Niestety okazało się, że konfiguracja nie była po mojej myśli. Wykrył wszystkie głośniki poza centralnym. Sprawdziłem połączenie i wszystko jest ok. Zresztą on gra, ale automatyka ustawia go na NONE. Co może być przyczyną?
Trochę zdziwiłem się też, że głośniki surround ustawił na 200Hz. Ale to akurat mogę zrozumieć, że podawane przez producenta 50Hz, dla tych małych głośników, to gruba przesada.
Bardziej martwi mnie ten głośnik centralny, bo nie wiem czy to problem z ampli, z jakimś połączeniem, czy EzSet/EQ ma jakieś błędy?
 

ormats

New member
Mi dzis Avr 155 za pierwszym razem nie wykryl tylnych glosnikow. Przestawilem mikro o jakies 5 cm i za drugim razem wykryl wszystko.
 
Ostatnia edycja:

bubu54142

New member
Mam problem. Amplituner mam już 3 miesiące,zrobiłem aktualizację softu i teraz postanowiłem skalibrować głośniki.Podłączyłem mikrofon i zcząłem wykonywać polecenia menu.Doszedłem do momentu iż kalibracja jest w trakcie i prosi o ciszę.Tak ja zachowałem ciszę ale on też.Miga tylko diodka LFE i nic Tak już kilkanaście minut.Ustawiałem Na 7.1(tyle mam) i próbowałem 5.1.Nic z tego-cisza.Może jakaś podpowiedź.Czy może jakiś błąd przy wgraniu softu.Uprzedzam pytania że sprawdziłem połączenia kabli i wszystkie są prawidłowe.
 

RAV.

New member
Mam dokładnie ten sam problem i też nie mam pomysłu co z tym zrobić. Walcze już 2 tydzień i klops. O co do cholery tu chodzi? Ma ktoś jakiś pomysł?
 

RAV.

New member
Ktoś ma jakiś pomysł, co z tym fantem zrobić (jak rozwiązać ten problem). Może soft wgrać ponownie?
 

bubu54142

New member
Wgrałem najnowszy soft i nic.Dalej cisza w czasie automatycznej konfiguracji głośników.Czy coś się jeszcze robi oprócz włączenia mikrofonu,wybrania funkcji kalibracji automatycznej,wybrania 5.1 lub 7.1 i ok?Widzę,że nie ja jeden mam taki problem.Niby to drobiazg bo można się bez tego obejść ale nie wiem czy to nie wada sprzętu.
 

RAV.

New member
Witam. U mnie problem rozwiązany. Wgrałem nowy soft i jest o.k. Wszystko działa. Sprawdz czy robisz wszystko zgodnie z instrukcją. Ja doszedłem do tego że przy poprzedniej aktualizacji (w trakcie aktualizacji nie wyłonczałem przycisku download i nie włanczałem AVR żeby dograł sobie soft) i dlatego miałem problemy. Może zrobiłeś podobnie. Życze powodzenia. Pozdro.
 
Do góry