H-K avr 255 pytanie?

Slavo04

New member
Mam podłączony do amplitunera tuner N-ki i PS3 przez HDMI i z amplitunera do TV też, czy coś jest nie tak ze nie moge oglądac tych dwóch urządzeń przy wyłączonym amplitunerze. Czy istnieje wogóle taka możliwosć?
 

paniol

New member
W Denonie (ja mam 2809) jest opcja HDMI Control, tzn. przy takim połączeniu jak Twoje możliwe jest wyświetlanie obrazu i dźwięku na tv; jedyna wada takiego rozwiązania to pobór prądu przy aktywowaniu tej opcji (źródła podają ok. 30 Wat); być może Harman też ma te opcję?
 

Bucek

Banned
tzn. ze nie ma opcji obejscia ampli inawet przy glupich wiadomosciach musi byc wlaczony ampli?

jesli ta kto nonsens zupelny :p
 

Vell

New member
No chyba po to się kupuje ampli żeby z niego korzystać. A jeśli ktoś nie chce z niego korzystać to podłącza bezpośrednio do tv... Ja tu nie widzę "zupełnego nonsensu".
 

AgaiRafal

New member
@Bucek
A masz w TV wejście Component?
Wtedy HDMI do ampli, a Component bezpośrednio do TV + dźwięk z chinch'ów i będziesz miał TV na wiadomości itp.
W n-boxie wizja analogowo z EURO chyba nie działa przy aktywnym HDMI i rozdziałce HD, ale nie jestem pewien.
 

paniol

New member
No chyba po to się kupuje ampli żeby z niego korzystać.
Fakt... ale pod jednym warunkiem - by korzystać z sensem.

Nie widzę potrzeby oglądania np. TVN24 czy TVN CNBS Biznes przy włączonym amplitunerze. Rachunek jest prosty - tv + nbox = 500W do tego ampli drugie 500W (to i tak mało bo poprzedni "mój" Harman spalał 890W), czyli razem tyle, co żelazko. A telewizor w ciągu doby gra zdecydowanie dłużej niż żelazko. Trzeba być pracownikiem zakładu energetycznego i mieć prąd prawie za darmo, by z tej opcji korzystać.

Zdecydowanie lepiej (korzystniej dla kieszeni) jest puścić sygnał z n_boxa po hdmi do tv, a jedynie dźwięk po optyku do ampli, i włączać go w razie potrzeby wysłuchania jakiejś lepszej ścieżki dźwiękowej.

I tak z n-boxa ani trueHD ani master audio nie uzyskasz, więc w czym problem?

Po componencie mam "puszczony" na tv obraz z blureja - do oglądania bajek wnuczka nie potrzebuje master audio; ten sam blurej po hdmi podłączony jest do ampli a następnie hdmi do tv - do oglądania płyt BD (filmy i koncerty). Tu jak najbardziej wskazany jest dźwięk true czy master, stąd układ blurej-ampli-tv (wszystko po hdmi).
 
Ostatnia edycja:

superbart

New member
paniol napisał:
...Rachunek jest prosty - tv + nbox = 500W do tego ampli drugie 500W (to i tak mało bo poprzedni "mój" Harman spalał 890W), czyli razem tyle, co żelazko...
Tak jak blackninja napisał nie masz racji :) Nawet 50 calowa plazma pobiera srednio pewnie ok 120-200 W a ampli pobiera ale 500 maksymalnie ! Czyli jak sobie słuchasz normalnie telewizji a nie na maksa to w życiu tyle nie ciągnie. Swoją drogą żelazko pobiera te 1,5-2kW też tylko podczas nagrzewania.
Pozdrawiam
 
Do góry