H/K AVR 255, problem z ustwieniem głośności

loky

New member
Nie mogę do czegoś w tym amplitunerze dojść... W poprzednim 247 i jeszcze wcześniej w 130, słuchając np. radia w stereo mogłem sobie zawsze pogłośnić czy ściszyć prawy, lewy czy subwoofer tak jak mi się podobało i nie oddziaływało to na inne tryby. W 255 albo nie mogę dojść, albo można ustawić stały poziom głośności kolumn dla wszystkich trybów i rodzajów dźwięku i jedynie przyciąć LFE oddzielnie używając "LFE Trim"? Nie wiem czy to jest zrozumiałe... Jak mam ustawić ten amplituner tak, żeby w stereo subwoofer był na +3 a w DTS na -3? Podrzućcie Panowie jakieś odpowiedzi. Przeczytałem dziś całą instrukcję i pewnie gdzieś było ale zmęczony już i pewnie przeoczyłem, 2 raz tego studiować nie dam rady zwłaszcza że cała reszta jasna i gra i buczy.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
do sciszania suba jest LFE Trim , na kazdym trybie radio/dvd itp jest osobne ustawienie

+dB mozna tylko manualnie ustawic w EQ
 

loky

New member
darkmajin napisał:
do sciszania suba jest LFE Trim , na kazdym trybie radio/dvd itp jest osobne ustawienie
To wiem, ta regulacja wydaje mi się za mała.

darkmajin napisał:
+dB mozna tylko manualnie ustawic w EQ
Wyjaśnij mi to proszę, nie rozumiem co piszesz.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, w poprzednich amplitunerach ustawiałem każdą kolumnę na Large albo Small i w innej zakładce menu zakres częstotliwości. Tu jak ustawię fronty na 40Hz ( tak mają w papierach ) to zmieniają się na Small i znika L/R + LFE. Ustawiam Fronty na Large żeby mieć suba na L/R + LFE i żeby całe pasmo szło na fronty, pytanie jest jaki zakres Hhz idzie przy takim ustawieniu na suba? Słyszę przy takim ustawieniu trochę niepożądanych dźwięków z suba więc zakładam że chyba trochę za wysoko.

Nie jestem pewny czy podobają mi się te innowacje H/K w ustawieniach, mam nadzieję że to moja ignorancja i po prostu jeszcze nie wszystko rozumiem w 255.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
chodzi mi o to ze jezeli chcesz dodac dB do sygnału to mozesz to zrobic w speaker setup.

niema sensu ustawiac oddzielnych czestotliwosci dla kazdej kolumny z osobna,40hz we frontach moze i masz tylko pewnie -12dB na oktawe :D,ale niewazne praktycznie kazdy sub ma regulacje odciecia wiec ustaw ile ci pasuje a fronty na LARGE

ja mam
LARGE
60hz
60hz
LARGE
15inch :D (mam 12)
odciecie w subie na 110Hz

suba mam zawsze tej samej głosnosci czy to na radiu czy na filmie ...

pewnie masz poprostu za głosno ustawionego czasami poprostu niema basu jak ktos strzela z AK44 na filmie a ludzie daja suba ma max zapraszaja znajomych i pokazuja jak to sie wszystko trzesie jak w kinie :)
 

loky

New member
darkmajin napisał:
chodzi mi o to ze jezeli chcesz dodac dB do sygnału to mozesz to zrobic w speaker setup.
Albo mnie nie rozumiesz, albo uznajesz mój problem za nieistotny. Załóżmy że oglądam filmy w DD, DTS i jeśli film jest w stereo to DPLIIM. Dla każdego z tych trybów lubię mieć inną "głośność" kolumny centralnej. Jak to zrobić żeby ustawienie głośności centralnego zostało inne dla DD i inne dla DTS? W tej chwili jest tak, że jak wezmę centralny na +2 oglądając film w DD to później oglądając film w DPLIIM też mam go podgłośnionego +2.

darkmajin napisał:
niema sensu ustawiac oddzielnych czestotliwosci dla kazdej kolumny z osobna,40hz we frontach moze i masz tylko pewnie -12dB na oktawe :D,ale niewazne praktycznie kazdy sub ma regulacje odciecia wiec ustaw ile ci pasuje a fronty na LARGE
Jeśli ustawię sobie jak piszesz suba pokrętłem tak jak lubię w stereo, obetnę sobie część centralnego i tylnych do filmów. Muszę zdać się na ustawienia w 255.

darkmajin napisał:
pewnie masz poprostu za głosno ustawionego czasami poprostu niema basu jak ktos strzela z AK44 na filmie a ludzie daja suba ma max zapraszaja znajomych i pokazuja jak to sie wszystko trzesie jak w kinie :)
Ty po prostu nie byłbyś sobą gdybyś wcześniej czy później w każdym wątku, w którym piszesz nie nazwał osoby, z którą piszesz burakiem, no po prostu nie umiesz inaczej chyba...
Głośność suba mam pokrętło na godź 1:00.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
niema oddzielnych ustawien , jezeli chcesz musisz na kazdym filmie zmieniac ustawienia recznie
Jeśli ustawię sobie jak piszesz suba pokrętłem tak jak lubię w stereo, obetnę sobie część centralnego i tylnych do filmów. Muszę zdać się na ustawienia w 255.

co odciecie w subie ma do frontow i centrali

niewiem jaki masz problem ogladam filmy w stereo , dd, dts ,true hd i reszcie i niemam zadnych problemow z centralnym,frontami ani glosnoscia suba niewiem co ty chcesz uzyskac poglaszajac central inaczej w DD i DTS ..

nikogo burakiem nie nazywam.. ale jak sie uraziłes no coz ..twoj problem
 

loky

New member
darkmajin napisał:
niema oddzielnych ustawien , jezeli chcesz musisz na kazdym filmie zmieniac ustawienia recznie
I tu widzę właśnie problem. x55 nie mają przynajmniej 2 możliwości ustawień jakie były w starszych modelach.

1. Nie da się ustawić innych poziomów dźwięku dla różnych żródeł.
2. Przy ustawieniu odcięcia 40Hz i w górę dla frontów, nie da się ustawić suba na L/R + LFE.

Według mnie to znaczące braki o których warto wspomnieć a nie widziałem żeby ktoś gdzieś o tym pisał.

darkmajin napisał:
co odciecie w subie ma do frontow i centrali
Ano to, że jak ustawię ręcznie suba na 60Hz a centralny schodzi mi max do 80Hz to będę miał dziurę między 60 a 80Hz.

darkmajin napisał:
nikogo burakiem nie nazywam.. ale jak sie uraziłes no coz ..twoj problem
Jak piszesz że pewnie rozkręciłem suba na max żeby pokazać znajomym "jak trzęsie" to właściwie nazywasz mnie burakiem. Ja uważam za buraków ludzi dla których podstawa to napier... bas/sub. Mniejsza z tym.

Tak żeby było tradycji zadość, 255 - październik 2008, przypadłości nie stwierdzono.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
2. Przy ustawieniu odcięcia 40Hz i w górę dla frontów, nie da się ustawić suba na L/R + LFE.

tego w zadnym sprzecie nie uraczysz bo nieda sie jednoczesnie odciac frontow na 40 hz i chciez zeby było L/R+LFE bo to wlasnie 20hz - 200hz (około)

wiec albo ustawisz fronty na 40 hz i do suba puscisz LFE
albo chcesz zeby fronty grały całym pasmem i ustawiasz Large i L/R + LFE :)

do punktu pierwszego powiem tyle ze ja takich rzeczy nie uzywam wiec tito mi to :)

nadal niewiem co ma odciecie suba do centralnych i jakis dziur :)

fronty : 40hz - 20.000khz lub całe pasmo 20-20000
sub: 60hz .... no koment ;)
central : 80-20.000

gdzie te dziury ?

mowilem tylko ze masz moze za głośno ustawionego a nie ze pokazujesz znajomym to sie tyczyło "niektorych ludzi :) "
 

loky

New member
Wiesz co, z jakichś powodów się nie rozumiemy z tą dziurą w paśmie i ja nie mam pojęcia dlaczego. Może po weekendzie przyjdzie ktoś kto mnie pojmie, przełoży to na inne słowa i wtedy sobie o tym podyskutujemy.

Obawiam się jednak że problem z subwooferem jest u mnie poważny. Na sofcie v0.49.1.1 różnica głośności subwoofera w stereo/tuner a DD czy DTS jest bardzo duża i niemożliwa do skorygowania w żaden znamy mi sposób. Jak słucham radia i przełączę się na film w DD to mam totalną, nieznośną demolkę, jak ustawie dobrze do DD to po przełączeniu na tuner/stereo dosłownie 0 niskich w subie. Muszę po każdej zmianie źródła mocno korygować poziom suba. Sub JBL E-150P, pokrętło na 1:00/2:00, kabel 5m "Y". :( :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darkmajin

Member
Bez reklam
jezeli mnie pamiec nie myli to rzeczywiscie kiedys chyba czytalem ze byl jakis problem z subem u jednego urzytkownika na avsforum... w kazdym razie nowy soft to naprawial wiec update>>AFW v0.95.1.1
 

loky

New member
Poczekam chyba na ten "milowy" na który wszyscy czekają i zobaczę co inni o nim piszą. Boję się że mi zacznie pykać, coś zniknie z menu albo inna cholera. Mi też się wydaje że kiedyś o tym czytałem na AVforums czy avsforum o 254 ale w 2 stronę tzn. PCM za dużo suba DD za mało.
 

CezaryCezary

New member
Witam.

Mam pytanie odnośnie upgrade'u tunera avr 255.
W instrukcji wyczytałem że wersje można sprawdzić za pomocą klawiszy na pilocie 1-2-3-0-ok, po tej kombinacji mogę zmieniać jakąś opcję HDCP ON lub OFF.

I tu moje pytanie jak sprawdzić wersję software i do czego służy to HDCP po wyłączeniu tego sygnał np z bluray nie będzie kodowany zabezpieczeniami?
 

pav3l

New member
Bez reklam
darkmajin napisał:
fronty : 40hz - 20.000khz lub całe pasmo 20-20000
sub: 60hz .... no koment ;)
central : 80-20.000
"
Hej,
tak z czystej ciekawości. Jak fronty masz 40hz - 20.000khz, to nie lepiej SUB idciąć na 40hz, żeby się odzywał bez wchodzenia na pasmo frontów?
Można wiedzieć jaki masz zestaw kolumn? Jak tak odetniesz suba (110), to nie ma dudnienia?

Ja mam u siebie na KEFach. Ustawienia podobne jak z tą różnicą, że sub 8 inch i odcięcie dałem na 40.
Pozdr.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zwróć uwagę, że nie ma filtrów elektrycznych które obcinają równo na np. 40Hz, Częstotliwość odcięcia oznacza, że od tego momentu zaczyna się spadek głośości wyższych częstotliwości z możliwie mocnym nachyleniem.
 

pav3l

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Zwróć uwagę, że nie ma filtrów elektrycznych które obcinają równo na np. 40Hz, Częstotliwość odcięcia oznacza, że od tego momentu zaczyna się spadek głośości wyższych częstotliwości z możliwie mocnym nachyleniem.
Hej,
to jak dane frontów są:
Pasmo przenoszenia ±3dB : 41 Hz - 40 kHz
Częstotliwość podziału: 2,5 kHz
Skuteczność: 90 dB
Maksymalne ciśnienie: 111 dB
Impedancja: 8 Ω

to jak najlepiej ustawić SUB'a żeby to fajnie się zgrywało? Dziękuję za pomoc.
200 mm Bass-Chassis
Pasmo przenoszenia ±3dB : 29 Hz - 140 Hz
Częstotliwość podziału: 40 Hz - 140 Hz (ustawialne), 24 dB
Moc: max. 200 W
Maksymalne ciśnienie: 108 dB
Wzmacniacz: 200 W, wbudowany, Klasa D
Waga: 12,2 kg
Ekranowanie magnetyczne
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Coś trochę poniżej 40Hz. Najlepiej jednak zrobi to amplituner z automatyczną kalibracją, nie wiem tylko czy dla Twojego ucha.
 

RAV.

New member
Autokalibracja AVR 255

Witam serdecznie,
Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić od dłuższego czasu. Mianowicie po ostatnim upgrade softu (najnowszy na stronie H/K) mojego AVR 255, faktycznie problemy z PS3 się rozwiązały, ale nie działa mi autokalibracja dzwięku. Po podłączeniu mikrofonu i włączeniu autokalibracji nic się nie dzieje. Na wyświetlaczu miga mi ikonka suba (i tak przez 30 min. bez żadnych efektów). Z subem jest wszystko o.k. Kable do głośników mam różnej długości. Więc autokalibracja jest mi niezbędna. Wcześniej z ustawień po autokalibracji byłem zadowolony. Wszystko fadnie grało. Dziś jak oglądam film lub gram na PS3 to dialogi są bardzo cicho a muzyka i sub bardzo głośno. Będe wdzięczny za pomoc!!!!
 

Miran

New member
Bo z tą autokalibracją to jakoś różnie wychodzi u mnie po kalibracji sub jest wyłączony of.
Nie wiem jak mam to rozumieć że nie jest potrzebny??
W każdym razie włączyłem i gra nawet nie najgorzej w razie czego mogę jeszcze trochę go podbić nawet pokrętłem na subie.

Pozdrawiam
 

Prokop

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Zwróć uwagę, że nie ma filtrów elektrycznych które obcinają równo na np. 40Hz, Częstotliwość odcięcia oznacza, że od tego momentu zaczyna się spadek głośości wyższych częstotliwości z możliwie mocnym nachyleniem.
Po pierwsze filtry elektryczne nie ucinają równo dla danej częstotliwości, zawsze jest krzywa spadku tym bardziej że gwałtowne odcięcie nie daje dobrych efektów odsłuchowych. Wartość częstotliwośći podziału lub przenoszenia (w tym wypadku 40Hz) nie jest częstotliwością od której następuje filtrowanie a czestotliwością przy której następuje spadek ciśnienia akustycznego o 3dB. Czasami producenci podają częstotliwość graniczną dla spadku 6dB (o czym trezba pamiętać). Dlatego teoretycznie sub powinien być ustawiony na te 40Hz, ale jak piszę teoretycznie, bo wpływ pomieszczenia na rozkład częstotliwości może to znacznie zmienić. Nie pozostaje nic innego jak wytęrzyć słuch lub użyć amplitunera z korekcją pasma.
 

RAV.

New member
Ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać problem z tą autokalibracją w AVR 255. Widze po forum że nie tylko ja mam taki problem. Ale nikt nie ma pomysłu jak to rozwiązać. Nie wiem czy wgranie ponownie softu rozwiąże problem? Czekam na jakieś pomysły. Może komuś udało się uporać z tym problemem. Pozdro.
 
Do góry