H/K AVR-255 DTS Neo:6 Music PROBLEM!

sanctrum

New member
Panowie pomocy...
Zanim skonsultuję się z Katwickim serwisem chciałem zasięgnąć Waszej rady.

Może krótki wstęp... AVR255 posiadam już od prawie roku. Ampli ma nalepkę z datą marzec 2009. Oczywiście właściwie od początku miałem problemy z "pykaniem" przy włączaniu MUTE, przy zmianie kanałów na kablówce, itd... Postanowiłem więc wgrać najnowszy soft...

3 dni temu dokonałem w AVR255 pomyślnej aktualizacji firmware'u z fabrycznej 0.93.1.1 do 0.97.2.2 i w ogólności wszelkie "pykanie" stało się przeszłością... Co więcej, wyraźnie porawił mi się upscaling SD do HD. I wszystko było by idealnie, gdyby nie odkrycie problemu z trybem DTS Neo 6: Music...

Otóż w trybie DTS Neo 6: Music (i tylko Music :???:, pozostałe tryby Neo 6 działają dobrze!) doświadczam losowych bradzo krótkich (poniżej sekundy) przerw w dźwięku (jakby ktoś zrobił MUTE) i przez tą chwilę na wyświetlaczu Harmana mrugają literki wewnątrz symboli kolum (czyli dokładnie tak jaby na chwilę źródło dzwięku zamilkło). :shock::confused:

Dzieje się tak po HDMI dla dekodera kablowego HD od Aster, dla DVD HDMI, a także dla Popcorn Hour C200. Jest to zawsze losowe (ale przynajmniej kilka razy na minutę) i kompletnie niezależne jaki rodzaj strumienia audio jest poszczany (poza wielokanałowymi) i z jakiego urządzenia, tak więc czy słucham MP3 z DVD, czy z C200, czy Audio CD, czy też oglądam kablówkę. ZAWSZE są te krótkie irytujące przerwy w dźwięku w trakcie grania muzyki !!! Pomocy, bo DTS Neo 6: Music to był mój ulubiony tryb! A teraz to jest kaszana!

Co mam robić? Tylko serwis?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Ekhangel

New member
Mam dokładnie ten sam problem. Też AVR255 soft 97.2.2. Również robiłem up'a. Nie wiem jednak, czy problem występował w poprzednim sofcie, bo nie używałem tego trybu wcześniej. A niestety, jest najfajniejszy -PLII też jest nienajgorszy, Logic 7 przesadzony, DTS był super, ech. Chyba trzeba napisać do Harmana.

EDIT: Z avforums.com: "I upgraded to 0.97.2.2 but downgraded back to 0.96.1.1 due to intermittent pause/stop when playing from a stereo using DTS Neo:6 on my AVR 255.". Czyli widać przyjacielu to nie problem naszych sprzętów, tylko durnych projektantów ich software'u. Mi się osobiście nie chce robić downgrade'u do 96.1.1, poczekam na nowy release.

Harmon Kardon AVR255 Owners Thread - Part 3 - AVForums.com - w tym temacie znajdziesz linka do poprzedniego firmware'a.
 
Ostatnia edycja:

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie tylko czy kiedykolwiek doczekamy się nowego firmware... ostatni został wydany w lipcu 2009r. - jeszcze troszkę i minie rok. Problem z DTS pojawił się tuż po wydaniu tej wersji firmware, a mimo to do dziś nie został naprawiony. Nie będę kombinował z wymianą ampli, ale krótka gwarancja i zainteresowanie klientem sprawia, że nigdy więcej HK!!!!
 

Ekhangel

New member
Gwarancja by tu nic nie pomogła i tak. Możesz zrobić downgrade, jeśli naprawdę nie widzisz alternatywy dla DTS. Chyba, że masz to pykanie. Chociaż ciekawe, bo ja w życiu żadnego pykania nie słyszałem.
 

sanctrum

New member
Dzięki. We wtorek cofnę firmware do 0.96.1.1 ze źródła, które podałeś... i przetestuję "puknięcia", DTS Noe:6, a także video post-processing dla DVD.
 

Ekhangel

New member
loky - jakby różnice były, to na stronie H/K podawane byłyby co najmniej dwie wersje firmware'ów.
 
Ostatnia edycja:

loky

New member
www.harmankardon.com napisał:
lImportant Note:
This software is specially designed for use with Harman Kardon AVR 255/230 and AVR 355/230 receivers. Use with any other models or brands may cause damage to the product.
DO NOT USE THIS SOFTWARE WITH ANY OTHER PRODUCTS.

*WARNING* NOTE: This upgrade is for products used in Europe or countries with 230-volt AC current. Installing the incorrect software may cause problems with your receiver that are not covered by the unit's warranty.
Skąd ściągasz to FW?
 
Ostatnia edycja:

sanctrum

New member
0.97.2.2 mam oczywiście z oficjalnej strony Harmana na Europę dla 230V (z EMEA w nazwie pliku), bo uważnie czytam wszelkie oficjalne komuikaty/instrukcjie dotyczące firmware'ów.

Natomiast jak zwykle jest problem ze starszą wersją softu... bo nikt na 100% nie potrafi napisać podstawowych informacji, primo: co to za nr wersji, secundo: czy dla tej wersji było rozbicie na EMEA czy nie... A jak tak, to ja chcę na EMEA!

Panowie, please. Jeśli ktoś z Was jest na 100% pewien, że posiada 0.96.1.1 i na 100% jest to wersja tylko dla EMEA (jeśli takowa była dla tej wersji firmware - czyli, że można ją wgrywać dla 230V) to proszę o info na priv. Podam e-mail... Linki z avforum owszem działają... ale co z tego jak to może być inna wersja, a co więcej na USA...
 
Ostatnia edycja:

loky

New member
Na USA avr255 nie ma bo tam nie wyszedł taki model, ale nie wiem jak inne kraje z "dziwnymi" napięciami w gniazdku. Jestem pewny że ktoś na forum ma wszystkie softy.
 

sanctrum

New member
Dzięki... Właśnie stamtąd już zgrywałem. Ekhangel już wcześniej wpodał ten link. Tyle, że nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, że to 0.96.1.1. Nawet na avforum piszą jedynie, że to wcześniejsza wersja bez podania numerka... Jesteście na 100% pewni, że to ten soft?
 

marmat

New member
Czekam na efekty ba też mam ten problem i najnowszy firmware wgrany , też nie sprawdziłem jak było wcześniej bo jak kupiłem to robiłem update .
Zaobserwowałem jeszcze jeden problem z video , przy przełączaniu kanał czasami źródła pojawia się na krótko zielony ekran . Wydaje mi się ,że to po update się zaczęło ale nie jestem pewien bo za szybko wgrałem najnowszy firmware .
 

sanctrum

New member
Zacznij instalację i zobacz.
Sorry, ale eksperymentować nie będę. Nie znam żadnego sposobu aby dowiedzieć się, która to wersja zanim update nie dojdzie do końca. SZCZEGÓLNIE, że w tej paczce są trzy instrukcje PDF... w jednej info, że to 95.1.1. :), w drugiej, że 96.1.1, a w trzeciej 93.1.1
Co to za szajs!?
 
Do góry