H/K AVR 165 + taga 606 - problem z dźwiękiem w filmach

ridee

New member
Witam serdecznie,

Panowie zwracam się do was z prośbą o pomoc.

Mam zestav H/K avr 165 + kolumny Taga 606 (bez suba). Wszystko fajnie pięknie, ale... zauważyłem ze bardzo często przy odpalaniu filmów z laptopa (przez hdmi) mam duży problem z dźwiękiem.
Filmy MKV z dźwiękiem DTS ok 6-11 GB powinny odpalać z mocnym dźwiękiem, ale zauważyłem ,że dźwięki z kolumn satelitarnych strasznie się "tną" nie są płynne i nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. Filmy oglądam w trybie Logic 7 Movie i zastanawiam się, czy może to w tym jest problem i powinienem włączyć oglądanie filmów, kiedy są one w trybie DTS na jakiś inny tryb w ampli.

Bardzo proszę o pomoc, bo niestety nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat i nie ukrywam, że już powoli brakuje mi cierpliwości i nerwów - latam co chwila do kolumn nasłuchując i irytując się.
 
primo- ustaw w lapku na karcie graficznej tryb dzwieku na dolby/ lub jak mozesz bitstream, bo zapewne dzwiek wysyłany do ampli jest w stero, które ampli rozrzuca do wyranego formatu
nastepnie - na ampli jesli ujrzysz napis - multi channel pcm, to daj tryb- "Auto select- AVR selects best mode" i wtedy cieszysz sie pełnym DTSem.
Powinno od ręki rozwiązać Twoj problem
 

ridee

New member
Hej,

Dzieki za radę - zrobiłem tak jak mówiłeś tylko...

Na managerów karty dźwiękowej po podłączeniu łapka do ampli mogę zrobić tylko test stereo głośników z kompa :/ ale jak wszedłem w klasyczna ikonkę "trąbki" i tam zaznaczyłem konfiguracje to mam możliwość ustawienia na 5.1 tak tez zrobiłem z tym ze przy konfiguracji wyłączyłem subwoofer bo go nie mam i zaznaczyłem pózniej glowniki centralne (przednie) jako prowadzące bodaj (rozumiem ze one wtedy tez spełniają nieco funkcje suba? Przy teście na początku, jak miał sie odezwać sub, to odezwały sie frontowe głośniki albo jeden z nich na pewno).
Na ampli mam teraz to co napisałeś , ale nie mogę zmienić nic na auto avr (jedyne na co mogę zmienić z tej komendy to 2 albo 5 stereo) mniemam wiec ze powinienem zostawić tak jak jest i wtedy bede miał już dts, jak włączę film z dts?

Bo opcji Logic 7 movie już nie ma :)

Bede wdzięczny za pomoc i przepraszam za swoją niewiedzę :)
 
Do góry