GT20/VT20 pytania nie o obraz - sat, usb, wifi...

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Przestudiowałem kilka wątków oraz sporo opinii w necie o seriach GT20 / VT20. Gros wypowiedzi - z oczywistych względów - dotyczyło przede wszystkim jakości obrazu, ewentualnie dźwięku.

Natomiast nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi odnośnie paru "bajerów":

1. Czy tuner satelitarny można wykorzystać w popularnych w Polsce platformach, np. CP, n, Cyfra, TNK, itp.? (hm, kupić u nich jakąś specjalną kartę/adapter do slotu CI?) Czy też praktycznie pozostaje tylko odbiór kanałów FTA?
2. Czy adapter WiFi-USB można zastąpić innym? Firmowy pt. DY-WL10 kosztuje ponad 300zł (cena kosmos, GT20 nie ma go w komplecie)
3. Czy przez wejście VGA można obejrzeć z komputera obraz full HD, czy też tylko przez HDMI? Tu jako przykład podam: mój Sharp LCD serii DH65 nie odtwarza (max HD ready, full tylko przez HDMI), natomiast gdy podłączyłem swojego netbooka u znajomego do dwuletniego już prawie Samsunga serii bodajże LC550 - zahulało.
4. Ponoć do tych telewizorów można podłączyć klawiaturę USB - łatwiejsze korzystanie z iplów, youtubów, itp. Zadziała dowolna, np. bezprzewodowa z donglem 2,4GHz, ktoś próbował?
5. Ponoć w tych tv jest Skype. Działa to w ogóle, ktoś próbował? Przypuszczam, że aby zahulał w obie strony ;-) , potrzebna jest kamera oraz mikrofon. Firmowa TY-CC10 kosztuje 550zł... no comments. Można zastąpić inną?
6. Telewizory posiadają 2 porty USB. Lecz gdybym chciał jednocześnie podłaczyć np. adapter WiFi, HDD (albo pendrive), klawiaturę, kamerkę to wejść zabraknie... Czy zahula to wszystko przez huba USB? (domniemywam najlepiej aktywnego, z własnym zasilaczem)

I jeszcze z ciekawości:
7. jak Panasonic wypada w kwestii częstotliwości aktualizacji oprogramowania, usuwania błędów, dodawania nowych rzeczy, itp.? Starają się?

Pozdrawiam -

Stanley
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
1. Mod + karta operatora i ma działać
2. Raczej nie tylko dedykowane mod wi-fi
3. Można tylko nie będziesz miał dźwięku
4. Raczej każda, ja próbowałem tylko taką prostą zwykłą na usb za 15 zł :)
5. Nie próbowałem
6. Można podłączyć huba usb
7. Bardzo kiepsko :)

zdrowia
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

1. Mod + karta operatora i ma działać

Czy mógłbyś ciut rozwinąć? W sprawach SAT nie bardzo siedzę, tzn. mam CP (dekoder Mini, będzie do wymiany, rozważam też ewentualną zmianę platformy). Jednak o ile mi wiadomo, w CP karty są parowane z tunerami i chyba nie mogę sobe jej ot tak przełożyć do tv? Ponadto chyba nawet fizycznie nie będzie pasowała, potrzebna chyba jest jakaś przejściówka? Możecie mi to trochę rozjaśnić? O co mam pytać operatorów? Wiem, że może nie bardzo ten dział, ale wspomniane Panasonice mają również tuner SAT... ;-)

2. Raczej nie tylko dedykowane mod wi-fi

hm, szkoda. Ciekawe też - zapomniałem się zapytać - czy zamiast tego zadziała połaczenie bezprzewodowe z domowym routerem wifi w takim układzie:
port sieciowy (ethernet) w tv <=> AP (Access Point, punkt dostępowy) skonfigurowany w trybie client.
Koszt AP z taką funkcją od kilkudziesięciu zł. Ale chyba powinno, czytałem kiedyś, że bodaj w Samsungach tak się udało, więc myślę, że i tu też.

3. Można tylko nie będziesz miał dźwięku

To wiem. Chodzi mi o to, czy przez złącze VGA "wyciągnę" rozdzielczość full HD 1920x1080. Jak już pisalem, w Sharpie nie dało rady, w Samsungu tak. Oczywiście zakładam, że karta graficzna w kompie jest zdolna taką rozdzielczość wygenerować.

5. Nie próbowałem

A mógłbyś spróbować odpalić Skype - jeśli masz takie możliwości i chwilę czasu? Przypuszczam do "odbioru" powinien działać (do "nadawania" pewnie musi być ta firmowa kamerka z wbudowanymi mikrofonami), ewentualnie powinien też działac chat - o ile zaimplementowali.

7. Bardzo kiepsko :)

uoj, to raczej powinno być: :-(


Wzajemnie -

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
ad1. jeśli tylko operator w Twoim przypadku CP sprzedaje moduł CI + karta to bedzie działało bez problemu.

ad2. przy takim połączeniu bedzie działać
ad3. Po VGA 1920x1080 chodzi
ad5. Sprawdze ale najwczesniej PN
ad7. Może się to zmieni :)
 

Krogulec6

New member
W nawiązaniu do pytania nr 1 (i odpowiedzi) czy do tego TV można włożyć kartę z "Telewizji na kartę" tak by odbierać TVN HD?
Mam cyfre+. Oni nie mają w swojej ofercie (i pewnie nie będą mieć) TVN HD. I tak sobie wykombinowałem, że cyfra po HDMI do TV, a bezpośrednio z karty będzie TVN.
 

sorenson

New member
Witam

Przestudiowałem kilka wątków oraz sporo opinii w necie o seriach GT20 / VT20. Gros wypowiedzi - z oczywistych względów - dotyczyło przede wszystkim jakości obrazu, ewentualnie dźwięku.

Natomiast nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi odnośnie paru "bajerów":

1. Czy tuner satelitarny można wykorzystać w popularnych w Polsce platformach, np. CP, n, Cyfra, TNK, itp.? (hm, kupić u nich jakąś specjalną kartę/adapter do slotu CI?) Czy też praktycznie pozostaje tylko odbiór kanałów FTA?
2. Czy adapter WiFi-USB można zastąpić innym? Firmowy pt. DY-WL10 kosztuje ponad 300zł (cena kosmos, GT20 nie ma go w komplecie)
3. Czy przez wejście VGA można obejrzeć z komputera obraz full HD, czy też tylko przez HDMI? Tu jako przykład podam: mój Sharp LCD serii DH65 nie odtwarza (max HD ready, full tylko przez HDMI), natomiast gdy podłączyłem swojego netbooka u znajomego do dwuletniego już prawie Samsunga serii bodajże LC550 - zahulało.
4. Ponoć do tych telewizorów można podłączyć klawiaturę USB - łatwiejsze korzystanie z iplów, youtubów, itp. Zadziała dowolna, np. bezprzewodowa z donglem 2,4GHz, ktoś próbował?
5. Ponoć w tych tv jest Skype. Działa to w ogóle, ktoś próbował? Przypuszczam, że aby zahulał w obie strony ;-) , potrzebna jest kamera oraz mikrofon. Firmowa TY-CC10 kosztuje 550zł... no comments. Można zastąpić inną?
6. Telewizory posiadają 2 porty USB. Lecz gdybym chciał jednocześnie podłaczyć np. adapter WiFi, HDD (albo pendrive), klawiaturę, kamerkę to wejść zabraknie... Czy zahula to wszystko przez huba USB? (domniemywam najlepiej aktywnego, z własnym zasilaczem)

I jeszcze z ciekawości:
7. jak Panasonic wypada w kwestii częstotliwości aktualizacji oprogramowania, usuwania błędów, dodawania nowych rzeczy, itp.? Starają się?

Pozdrawiam -

Stanley

1. TAK
2. TAK!!! Kolega wyżej jest w błędzie Alternative to Panasonic DY-WL10 USB Wireless adaptor ? - AVForums.com
3. NIE (Kolega wyżej znowu w błędzie to że obraz jest wyświetlany nie znaczy że jest HD) maksymalna rozdziałka po VGA 640x480 Video Graphics Array ? Wikipedia, wolna encyklopedia
4. Nie testowałem
5. Bez kamery się nie odpala. Na chwilę obecną nikt nie znalazł innej która działa.
6. Nie testowałem
7. Mi się raz zaktualizował to nie wiem czy to dużo ale chyba nie
 

Stanley

Member
Bez reklam
1. TAK
2. TAK!!! Kolega wyżej jest w błędzie Alternative to Panasonic DY-WL10 USB Wireless adaptor ? - AVForums.com
3. NIE (Kolega wyżej znowu w błędzie to że obraz jest wyświetlany nie znaczy że jest HD) maksymalna rozdziałka po VGA 640x480 Video Graphics Array ? Wikipedia, wolna encyklopedia
4. Nie testowałem
5. Bez kamery się nie odpala. Na chwilę obecną nikt nie znalazł innej która działa.
6. Nie testowałem
7. Mi się raz zaktualizował to nie wiem czy to dużo ale chyba nie

ad 1. Na pewno, wszystkie polskie platformy sat dają taką możliwość? Zresztą napisalem do CP, dostałem odpowiedź, że przyjęto zgłoszenie. Zobaczymy czy i co odpiszą.
ad 2. dzieki za info.
ad 3. Może źle się wyraziłem. Chodzi mi o złącze monitorowe potocznie nazywane VGA, a chyba bardziej prawidłowo D-sub 15pin (nie o archaiczną rozdzielczość VGA, czyli 640x480). W instrukcjach GT20 i VT20, na stronie 98 jest tabelka, z której wynika, że przez D-sub maksymalna rozdzielczość jaką można uzyskać wynosi 1366x768/60Hz. Czyli tak samo jak w moim Sharpie DH65. Podpytuję jednak tutaj, czy ktoś praktycznie próbował - czasem można "wyciągnąć" ze sprzętu ciut więcej niż podaje instrukcja (chociaż raczej rzadko ;-)) Powtarzam: przykładowo na Samsungu full HD poszło przez D-sub bez problemu, sprawdzane na tym samym laptopie. Przy czym o ile pamiętam w instrukcji Samsunga było to opisane niejasno, natomiast w Sharpie (jak się potem dobrze wczytałem) niestety tak :-(

[OT] Tak z innej beczki: wczoraj późnym wieczorem przeglądałem Ceneo i w pewnej chwili przetarłem oczy ze zdumienia: jeden ze sklepów sprzedawał 42GT20E za 2500-. Napaliłem się, chcialem dzisiaj dzwonić, czy to nie pomyłka, czy w komplecie na pewno są okulary 3D (ale nawet bez też by się opłaciło). Niestety rano po odświeżeniu strony emocje zostały szybko zgaszone: telewizor kosztuje już about 3500-, czyli obecnie w normie.[/OT] ;-)

Pozdrawiam -

Stanley
 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member
ad1. jeśli tylko operator w Twoim przypadku CP sprzedaje moduł CI + karta to bedzie działało bez problemu.

ad2. przy takim połączeniu bedzie działać
ad3. Po VGA 1920x1080 chodzi
ad5. Sprawdze ale najwczesniej PN
ad7. Może się to zmieni :)

Jakoś się trochę zdziwiłem tymi rewelacjami.

Odnośnie odpowiedzi ad.7. Nie bardzo zrozumiałem o co tobie i pozostałym kolegom chodzi.
Żle, że nie co tydzień są poprawiane błędy w oprogramowaniu?. Nie bardzo rozumiem te genialne myśli.
Czyżby było lepiej aby Panasonic pisał ciągle oprogramowanie z błędami i ciągle je poprawiał?
O to wam chodzi. Czyście się szaleju opili? Co za bzdury kolego pleciecie?

Panasonic napisał oprogramowanie które nie zawiera błędów i niczego nie musi poprawiać i tyle.
Po kiego poprawiać i co?

Co tu poprawiać w sterowaniu telewizora. W telewizorze nie ma czym sterować o co wam chodzi?. I nie ma za bardzi czego poprawiać.
Tak odpowiedz koledze (który oczekiwał że co 2 dni będzie zmieniał oprogramowanie)
 

tdx

New member
Bez reklam
Ad. Antałek pisałem przekrojowo na stronach Pansa bardzo słabo jest z aktualizacją oprogramowania do " np. starszych TOP modeli TV" więc i tu będzie raczej spokojnie.
<-- mam 32lx80 od momentu zakupu na polskiej stronie ani razu nie było aktualizacji...
Nie napisałem że jest kiesko z oprogramowaniem tylko z aktualizacją (CZYTAJ NIECZĘSTO).
Najlepiej znajdź temat w którym będziesz mógł napisać coś więcej niż tylko
"genialne myśli", "szaleju opili" "bzdury pleciecie"

zdrowia bo to najważniejsze
 

Antałek

New member
Ad. Antałek pisałem przekrojowo na stronach Pansa bardzo słabo jest z aktualizacją oprogramowania do " np. starszych TOP modeli TV" więc i tu będzie raczej spokojnie.

Pytanie było następujące:
jeszcze z ciekawości:
7. jak Panasonic wypada w kwestii częstotliwości aktualizacji oprogramowania, usuwania błędów, dodawania nowych rzeczy, itp.? Starają się?

Pozdrawiam -

Stanley
A Twoja Odpowiedż następująca:
7. Bardzo kiepsko :)

zdrowia.
Zatem w czym problem?
Czyżbym czytał inny post?
 

tdx

New member
Bez reklam
:) Problem w tym że się czepiasz.
Napisałem że PANAS bardzo rzadko aktualizuje softy w swoich TV/KINACH/BD/DVD
Tak jest i tyle.
 

rl0infeck

New member
AD7. Pytanie dobrze i odpowiedź myślę że również - nie chodzi tylko o błędy - jeśli ich nie ma to super , ale o dodatki - nowe strony na viera cast itp - czy często coś dodają ? w samsungu co chwile dodawane sa nowe widgety , jestem ciekawy jak to jest/będzie w panasonicu
 

Antałek

New member
AD7. Pytanie dobrze i odpowiedź myślę że również - nie chodzi tylko o błędy - jeśli ich nie ma to super , ale o dodatki - nowe strony na viera cast itp - czy często coś dodają ? w samsungu co chwile dodawane sa nowe widgety , jestem ciekawy jak to jest/będzie w panasonicu

Nowe strony w Vera Cast dodają się "same" bez konieczności aktualizacji softu. Tak było jak dodano >Iplex< i widzę, że jeszcze coś dodali, a softu nie aktualizowano. Zatem soft Panasonica zapewnia aktualizację stron bez potrzeby zmiany samego oprogramowania, co - jak rozumiem - w Samsungu koniecznie wymaga zmiany softu.
Zatem problem dotyczący koniecznościu zmiany softu, nie jest porównywalny z innymi markami. Te same sprawy realizowane są w różny sposób. Ja wolę ten z Panasonica.
 

rl0infeck

New member
Dvb-c

Witam

mam kablówkę i dekoder homecast (telewizja cyfrowa HD)....
czy jak kupie sobie moduł conax i włożę go do CI+ w panasonicu VT20 to będę mógł bez dekodera odbierać programy HD z kablówki ? czy ktoś to testował ?

czy do tego jest potrzebny DVB-C ?? czy on jest dostępny gdy kraj jest wybrany POLSKA w tym panasonicu ?
 

Stanley

Member
Bez reklam
<...>O to wam chodzi. Czyście się szaleju opili? Co za bzdury kolego pleciecie?

Panasonic napisał oprogramowanie które nie zawiera błędów i niczego nie musi poprawiać i tyle.
Po kiego poprawiać i co?

Co tu poprawiać w sterowaniu telewizora. W telewizorze nie ma czym sterować o co wam chodzi?. I nie ma za bardzi czego poprawiać.
Tak odpowiedz koledze (który oczekiwał że co 2 dni będzie zmieniał oprogramowanie)

Gdybym przeczytał ten post 1 kwietnia, może nawet bym się z lekka uśmiechnął. Widać kolega nigdy nie napisał linijki kodu skoro twierdzi, że oprogramowanie jest bezbłędne. Przy czym nie chodziło mi o sterowanie podstawowymi funkcjami, np. głośnością czy jaskrawością, choć i tutaj potencjalnie może przydarzyć się jakiś "bug". A'propos: czytałem bodaj kilka razy wypowiedzi juzerów, że funkcja sortowania kanałow w tunerze SAT jest niezbyt wygodna.
Telewizor posiada liczne funkcje multimedialne i nie wierzę, że wszystko chodzi idealnie, że czegoś nie można ulepszyć, usprawnić. Np. odczytywania różnych formatów plików, współpracy z HDD (zdaje się nie widzi partycji NTFS). Nigdzie też nie napisałem - jeśli to było do mnie - że oczekuję aktualizacji softu co 2 dni, konfabulujesz Waść. Zapytałem po prostu z ciekawości, czy Panasonic (w domyśle) "słucha" głosu użytkowników - jak widać tak sobie. Aczkolwiek być może, rzeczywiście nie zawiele jest co poprawiać. Rzecz względna, na czym komu zależy.
Tak przy okazji multimediów, netu w tv, itp.: zastanawiam się, czy po zakupie nowego tv i tak do kompletu nie złożę lub kupię gotowego komputera a'la media center, na którym postawię system oraz potrzebne mi aplikacje, przeglądarki, kodeki, etc, i będę sam miał kontrolę nad wszystkim. Bez "łachy" producenta tv, czekania na nowy firmware, itp. Swoją drogą chętnie bym kupił telewizor o parametrach VT20 czy GT20, lecz pozbawiony tych wszystkich multimedialnych bajerów, ale za to tańszy o powiedzmy 1,5 tys, zł.

Pozdrawiam -

Stanley

EDIT

@lenkil : dzięki za info o adapterach wifi.
 
Ostatnia edycja:

pawjak

New member
moduł CI polsatu nie działa poprawnie z p42vt20e. Jest problem z odbiorem kanałów dostarczanych przez ITI (tvn-brak obrazu, tvn 24,tvn7,tvn turbo i tvn style - brak dżwięku i obrazu). Rozmawiałem wczoraj z infolinią panasonica i powiedzieli że problem leży po stronie ITI i mają to poprawić. Inne kanały w tym Polsat HD i Polsat sport HD bez zarzutu (innych w tym pakiecie nie posiadam)
 

Stanley

Member
Bez reklam
moduł CI polsatu nie działa poprawnie z p42vt20e. Jest problem z odbiorem kanałów dostarczanych przez ITI (tvn-brak obrazu, tvn 24,tvn7,tvn turbo i tvn style - brak dżwięku i obrazu). Rozmawiałem wczoraj z infolinią panasonica i powiedzieli że problem leży po stronie ITI i mają to poprawić. Inne kanały w tym Polsat HD i Polsat sport HD bez zarzutu (innych w tym pakiecie nie posiadam)

Akurat dostałem odpowiedź od supportu Polsatu:
"Witam
Uprzejmie informuję, że Cyfrowy Polsat nie udostępnia samych kart, jedynie wraz z dekoderem bądź modułem CAM.
Nadmieniam, że wskazany przez Pana modele telewizorów wraz z dekoderem nie były sprawdzane co do pełnej kompatybilności z naszym modułem CAM, co może powodować, że niektóre funkcje lub odbiór kanałów może być utrudniony lub niedostępny.
Zalecam udać się do autoryzowanego punktu dystrybucyjnego w celu sprawdzenia poprawnej współpracy modułu CAM i dekodera."


Zatem jak widzę z CP należy uważać ;-)

Pozdrawiam -

Stanley



 
Do góry