grubosc dzisiejszych tv

timonek

Member
Bez reklam
Witam nie jest to moze najwazniejszy parametr ale zastanawia mnie czemu terazniejsze tv sa duzo grubsze niz sprzed ponad 5 lat np. Tak przegladalem swoje starocia i przejrzalem czasopisma ktore sie kidys kupowalo i patrze tv lcd gruosc 3 cm a nawet i 2,5 a teraz 5 okolo lub nawet wiecej. Chodz te grubsze jak maja podswietlenie na calosci to mozna wybaczyc ze grubsze ale ze az tak czy nie mogly by byc o polowe ciensze. Moze wzialem pod uwage kilka przypadkowych tv ale jednak i patrzac na nowe nawet te z najwyzszyxh polek sa grubsze nic duzo starsze modele.
Czy ktos zna odpowiedz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są wszystkie grubości zależne od systemu podświetlenia matrycy.
Są tez bardzo cieniekie prawie jak Oledy.
Pytanie tez ile masz max kasy ?
 

timonek

Member
Bez reklam
Ten temat byl ogolny kiki naszlo mnie bo przegladalem swoje czasopisma itp i tak czytalem jak to bylo kiedys jakie sprzety jakie ceny itp. I tak zaglebiajac sie na kilka modeli w parametry i przeczytalem jakiej grubosci byly. Temat nie byl zamiarem kupna tylko ogolnej dyskusji.

Co do tego ze oledy sa cienkie hm ale w gornej czesci a w dolnej juz sa grubsze i akurat chodzi bardziej o lcd bo oled wiadomo moze byc bardzo cienki chodz tez nie do konca jet to prawidziwy tv jezeli wnetrznosci swoje ma oddzielnie ;).
To tak z czystej ciekawosci podaj kiki model tv ktory bedzie mial ponizej 3cm grubosci na calej powierzchni a nie np tylko w gornej a gdzie na dole bedzie dwukrotnie wiecej np. Bo przegladajac na stronie displeyspecyfcations nawet z wyzszych najdrozszych modeli czy to lg czy samsung czy innej marki nie znalazlem az tak cienkich.
Oczywscie wszystkich marek i modeli nie przegladalem poniewaz w czasopismie mialem te marki wiec si esugerowalem nimi ze dani producenci jakby poszli w tyl pod tym wzgledem bo inni moze i maja cos ale ci postepu nie zrobili w przod tylko w tyl;)
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Pisalem kiki ze bardziej mi o lcd chodzi ale ok wezmy te oledy jak juz je wzioles pod lupe. Wiec patrzylem na displeyspecufications i lg jak i philipsa oledy i co ?. A no wlasnie maja grubosc okolo 5 cm to nazywasz cienkim ?. Wiec gdzie sa te cienkie ekrany kiki hm ? ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Nigdzie nie napisałem że 5 cm oznacza cienki ?
2. Jaka dla Ciebie grubość -należy się z nazwą cienki ?
Wówczas podam Ci modele "cienkie"
 

timonek

Member
Bez reklam
Nie mowie ze tak pisales nie wiem czemu tak to odebrales ale mniejsza o to, to ja pisalem ze oledy maja tez 5 cm wiec takie cienkie nie sa ;)
Nie ide tu w kierunku jak najcienszego, tylko chodzilo o prownanei tv disiejszych z takimi z przed ponad 5 lat np.
No ok podasz mi ale zapewne jakies super drogie lub nietypowch producentow ;) a mi chodizlo o typowych jak lg samsung itp. Bo przegladajac modele tych producentow nie trafilem na zaden model zeby posiadal takiego.
Ale ok jak chcesz tak to podaj taki ktory nie przekroczy 3 cm w najgrubszym miejscu ? i nie bedzie mial ceny z kosmosu.;)
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Kiki miales podac tv do 3cm grubosci a zaden z nich nie ma nawet tyle a sam chciales zebym podal do jakiej grubosci ze takie podasz przykladowe.
A te co podales najcienszy ma 4 cm reszta 5 i 6 nie liczac tego oleda ale to bez sensu podawac go jak to inna technologia calkiem bez elektroniki w srodku.
Wiec z tego wychodzi ze nie ma takich do 3 cm , czyli wszystko utylo ze tak mozna powiedziec.
Ja zawsze kojarzylem z dawnych lat ze to lcd byly ciensze od plazm a teraz widze ze to plazmy byly ciensze od tych tv co teraz sa w sklepach.
Jeszce pamieta jak testowales plazme samsunga grubosc prawie 3cm ;)
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Zawracasz głowę głupotami typu a ten tyle ma i czemu i dlaczego , Wiesz co jedna rada : Napisz do producenta/ów dlaczego takie tv mają takie wymiary a nie inne !!!
Jak ci nie pasuje taki wymiar lub inny to zamów se na zamówienie i oni ci zarobią , matryca tylko w ramce a bebechy tv w oddzielnej skrzynce typu : amplituner , odtwarzacz VHS itp i połączysz 2 w 1 i będziesz miał
 

timonek

Member
Bez reklam
Moze dla ciebie to glupoty , ale porozmawiac mozna o wszystkim. Kazdy temat jest warty uwagi nie udzielasz sie naqwet w nim , krytykowac to sobie idz gdzie indziej. A fakty sa jakie sa ze technika nie idzie do przodu jezeli chodzi o grubosc tv. Rozumialbym to jeszcze gdyby wczesniej nie byly ciensze al byly i to jest dziwne czemu zamiast isc do przodu wszystko sie cofa. I napewno wiele osob by chcialo miec ciensze tv jak bys sie popytal zwlaszcza jak powiesza nascianie zeby nie odstawal 10 cm bo to bardzo duzo zamiast np niecalych 5. Wiec jak konstruktywnej odpowiedzi nie mozesz dac to lepiej nic nie pisz .
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Moze dla ciebie to glupoty , ale porozmawiac mozna o wszystkim. Kazdy temat jest warty uwagi nie udzielasz sie naqwet w nim , krytykowac to sobie idz gdzie indziej. A fakty sa jakie sa ze technika nie idzie do przodu jezeli chodzi o grubosc tv. Rozumialbym to jeszcze gdyby wczesniej nie byly ciensze al byly i to jest dziwne czemu zamiast isc do przodu wszystko sie cofa. I napewno wiele osob by chcialo miec ciensze tv jak bys sie popytal zwlaszcza jak powiesza nascianie zeby nie odstawal 10 cm bo to bardzo duzo zamiast np niecalych 5. Wiec jak konstruktywnej odpowiedzi nie mozesz dac to lepiej nic nie pisz .




Wiesz co ? jak w/w ; Napisz do producentów i opisz swój niepokój dlaczego takie a nie inne ?

Ja wiem dlaczego są takie i takie ale nie muszę ci pisać bo i tak tego nie zrozumiesz , dalej się główkuj z tym jak w swoim temacie

ps.

Do kilku lat , nie za kilka a do kilku nawet może i szybciej , będziesz miał swój wymarzony tv który będzie miał mniej niż 3 cm a może nawet i mniej ale trzeba poczekać a na pewno coś się pojawi
 

Chris_M

New member
Zawracasz głowę głupotami typu a ten tyle ma i czemu i dlaczego , Wiesz co jedna rada : Napisz do producenta/ów dlaczego takie tv mają takie wymiary a nie inne !!!
Nie rozumiem: Czy ktoś Cie zmusza do czytania tej dyskusji?
Jeśli Ciebie ten wątek nie interesuje, to go nie czytaj, ale innych (choćby np. mnie) odpowiedź na postawione tutaj pytanie interesuje i pozwól nam dyskutować na takie tematy jakie nas interesują, a nie tylko na tematy interesujące Ciebie!
A pytanie jest faktycznie interesujące, bo ja mam Samsunga UE40D7000 z 2011 roku, który ma wspaniały obraz, ma wbudowaną w telewizor całą elektronikę, a pomimo tego chyba nie ma nawet 3 cm grubości!
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Karol jak wiesz dlaczego teraz sa grubsze niz sorzed lat to podziel sie ta wiedza a nie krytukujesz tylko , nie pasuje to nie udzielaj sie albo odpisuj normalnie jak inni. A tak w ogole to po to sa specalistyczne portale i fora zeby ludzie siue dowiedzieli na interesujace ich pytania. Wiec dlatego poruszam temat tu gdzie sa osoby co powinny cos wiedziec.

Popieram Chris i taki tv wieszajac na scianie niewiele odstaje , a to ze tv tyja ze tak powiem to troche dziwne. Bo jezeli kiedys mogly byc cuensze to czemu nie teraz ;)
A twoj model nawety ma niecale 2,5 cm i bardzi rewelacyjnie to wyglada , kiedys mozna bylo teraz nie wstyd tylk dla producentow i tyle.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są grubsze i cieńsze. Nie am to wpływu na jakość.
Każdy wybierze co mu się bardziej podoba.
 

timonek

Member
Bez reklam
No ok ze nie ma wplywu na obraz bo sa to tylko kwestie wygladu estetyczne chodz w jakims stopniu i praktyczne. Powiesic na scianie tv grubosci 2,5cm a 6 cm np to ogromna roznica i raczej kazy by wybral taki cienszy gdyby mogl. Zreszta chodzi o sam fakt ze kiedys producenci byli w stanie takie robic czemu teraz tego nie moga. Lub czemu nie utrzymali tego trendu dziwne to dla mnie jest i tyle. Niie bede przeciagal tematu bo wplywy nie mamy na to co produkuja chcialem tylko zauwazyc co bylo kiedysa co teraz jest. Niby dalej chca robic ciensze tv bo powstaja np oledy przyklejane do sciany nardzo ciennkie. Ale nie liczas najnowoczeniejszej technologi cala pozostala reszta jest mowiac wprost duzo gubsza niz lata wstecz co uwazam za cofanie sie w postepie u producenta sprzetu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myśle że nie masz racji.
Przez ostatnie kilka lat nikt się nie pytał o grubość telewizora.
Jeśli ktoś zamówił nawet jak nie znał grubości, nie zrezygnował oglądając telewizora domu !

Plazmy nigdy nie były super cienkie a miały miliony wielbicieli.
 

timonek

Member
Bez reklam
Mysle ze mnie do konca nie zrozumiales, nie chodzilo mi ze na pierwszym miejscu patrza na grubosc bo wazniejszy jest obraz. Tylko ze gdyby mieli powiedzmy dwa tv takiej samej jakosci to wybrali by cienszy zwlaszcza ci ktorzy chca powiesic. Nie mow ze sam chcac powiesic tv na scianie nie wolalbys zeby bardzo malo odstawal na kilka cm a nie np. na 10cm ;), no chyab ze to dla ciebei w ogole nie ma znaczenia to inna sprawa ;)

Zgodze sie z toba ale w wiekszosci to sa zwykli klonsumenci nie maja pojecia jak sie zmienia rynek co bylo kiedys itp itd . Ale sa tez zosoby inetersujace sie i wiedza co bylo kiedys a co teraz, sam jestem za postepem jezeli jest pozytywny idzie do przodu a nie cofa sie.

Podjalem ten temat ze znajomym co kiedys mial plazme zmienil na duzego lcd i przyznal mi racje chodz nei zwracal uwagi na grubosc, ale wolalby zeby jego tv mneij odstawal od sciany na ktorej wisi.

No nie byly plazmy w wiekszosci super cienkie, chodz wyjatki byly. Ale te plazmy byly ciensze od tych lcd ktore teraz sa w sklepach taka jest prawda nie mowie ze od wszystkich ale jednak.
Sam mam plazme gdzi em a5 cm a idac do sklepu chchac wymienic na co kolwiek to jest jzu pnad 6 cm niny 1cm ale jednak plazma ciensza ;)

Wiesz kiki nie chodzi mi ze to jest najwazniejsze bo obraz sie liczy chcialem tylko swierdzic fakt co bylo a co jest postep w odchudzanu sprzetu sie cofnal. Zadales mi pytanie zebym ci podal grubosc i miales mi dac przykaldy tv i nie podales takich bo twoje propozycje byly grubsze nic 3cm nie liczac jednego oleda. Wiec zamiast podawac modele grubsze twoja odpowiedz powinna brzmiec masz racje nie ma teraz takich cienkich tv.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie nie cofnął się .
Wszystkie modele są ciut chudsze niż poprzednie modele.
Matryca jest cieńsza.
TCL C76 - też jest cieńszy, SK LG też cieńszy, Qled 9, też cieńszy, Philips 8901 - też cieńszy. Oled LG i Philipsa też cieńszy.
 

timonek

Member
Bez reklam
Tak w przeciagu kilku lat 2 -3 tak to zauwazylem i zgadzam sie ale wstecz lat 6-7 roznice sa wieksze ktos tu juz podal jaki model posiada i jego grubosc to 2,5 gdzie tu szukac takich hm prawde mowiac nie ma niestety.
 
Do góry