gramofon z przedwzmacniaczem

tom_ad

New member
Witam

chciałbym kupić gramofon (mam sporo płyt "ze strychu"), jako iż mam amplituner onkyo tx-nr309 to będę potrzebował jeszcze jakiegoś przedwzmacniacza aby to zadziałało.

mój budżet na te dwa urządzonka to 500-600 zł

sprzęt jak najbardziej może być używany, co byście polecili?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z używek Technics ta firma słynęła z bardzo dobrych gramofonów ,jakiś model z prostym ramieniem automat , ewentualnie pół - automat .To dość niezawodny sprzęt ,w przypadku używek trzeba się martwić tylko o jedną rzecz - aby oś nie była skrzywiona gdyż tego nie da się wyprostować .Do tego jakiś przedwzmacniacz może być coś tańszego np.Monacor (ok.150zł) ,lepszy przedwzmacniacz NAD ,Cambridge to wydatek 400-450zł ,ogólnie proponuję kupić lepszy gramofon i tańszy przedwzmacniacz .W przypadku używki swobodnie się zmieścisz w tym budżecie

Podoba mi się Twój pomysł z gramofonem ,gdyż sam cenię dźwięk analogu .Jeżeli płyty były długo nie używane trzeba je wyczyścić (najlepiej umyć)
 

tom_ad

New member
tak, wiem, kupie sobie maszynkę KNOSTI już poza budżetem.

a jakieś konkretne modele, którymi by się warto było zainteresować?

widziałem też gramofony niejakiej marki Dual, też nie najgorsze i za nieduże pieniądze można dostać używane modele
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dual to też znany producent obecny od lat ,np.Marantz TT42 jest klonem Dual'a zresztą takich przykładów jest więcej ,nawet polskie gramofony były wzorowane na Dual'u więc tymi gramofonami też warto się zainteresować
Z modeli Technicsa BD20, BD22 ,BD3 ewentualnie model serii QD (stabilizowanej kwarcem ) można też pomyśleć o modelach serii SL (z ramieniem w kształcie litery S) w tym przypadku jest większy nacisk na płytę
Jak będziesz mieć gramofon kup do niego matę - polecam z korka albo filcu

Odnośnie tej myjki - trzeba uważać jak się wkłada i wyjmuje płytę ,żeby nie zrobić jej kuku
 

robiz

New member
Budżet troche mały jak na gramofon + pre. Stanowczo odradzam, używane gramofony automaty. Podstawa to jak najmniej automatyki ( nie ma się co psuć, a do starych automatów częsci mało lub brak ). Odnośnie pre, to te najtańsze typu Monacor, Analogis, Vivanco , to pieniądze wyrzucone w błoto. Wiem , bo tez kiedys miałem i testowałem .
Minimalny budzet na uzywany gramofon + pre + nowa wkładka to ok.1 000 zł. Raczej trzeba załozyc , że wkładka w gramofonie będzie do wymiany. Przyzwoite pre to Cambridge Audio 540p/640p lub Pro-Ject Phono Box S / SE. Jeżeli " tanio " to DJ Art Pre II.
Jeżeli naprawde chcesz wejśc w analog i nie zrazić sie na samym początku , to w tym budżecie tylko uzywany gramofon:
Telefunken s500/s600
Thorens Td 160/166/145/146/165
Technics - mój fawory to SL 1200 MkII
Rega Rp1
Project Debut III

Jak cos to pytaj.

robiz
 
Ostatnia edycja:

robiz

New member
Bzdury powiadasz przemko77.

Nie wiem jaki ty gramofon posiadasz i resztę toru do niego, ale chetnie sie dowiem , jeżeli to nie jest tajemnica. Patrząć na rady typu: kup Marantz TT42 ( super plasik-fantasik sprzęt HI-FI ) lub potrzebne będa maty z filcu lub z kork, no to pełen szacun kolego.


Jeżeli byś się trochę wgłębił w temat , to nikt przy zdrowych zmysłach i podstawowej wiedzy gramofonowej nie kupi tego pseudo-gramofonu Marantza i nie uzywa tych mat: filc ( dobry dla DJ ) gromadzi wszystkie paprochy i śmieci, korek jak diabli elektryzuje płyty, co jak mam nadzieje wiesz , nie jest dla płyt najlepszym rozwiązaniem... ;)

Ale może ja się nie znam i pisze bzdury... Mam tylko nadzieje , że kolega tom_ad wybierze rozsądnie.

A przy okazji Knosti to podstawa,polecam, bez tego typu urządzeń pyty będą strzelać jak na wojnie... Aczkolwiek sama cena tej wanienki plastikowej tez jest przesadzona. Ale cos trzeba do mycia mieć.

robiz
 
Ostatnia edycja:
Do góry