Gramofon na początek przygody:)

robiz

New member
Gramofon jest sprzedawany w komplecie z wkładką AT - 95

Wkładka bardzo porządna jak na swoją kategorię cenową. Gra jednka bardziej ostro, górą , jak to AT mają w typie. Bardziej wyrównane granie w tych pieniądzach to Ortofon 2m Blue lub Nagaoka MP-100 ( to jest igła sferyczna ), ale łatwuej ją ustawić.

robiz
 

Garos

New member
Czytałem test gramofonu z tą wkładką i było napisane, że jest również dobry bass.Ciekawe czy tak jest faktycznie.

Wkładka bardzo porządna jak na swoją kategorię cenową. Gra jednka bardziej ostro, górą , jak to AT mają w typie. Bardziej wyrównane granie w tych pieniądzach to Ortofon 2m Blue lub Nagaoka MP-100 ( to jest igła sferyczna ), ale łatwuej ją ustawić.

robiz
 

robiz

New member
:?::?: pierwszy raz słyszę ,igły o szlifie eliptycznym lub binarnie eliptycznym trudniej jest ustawić ?

Czy Ty zawsze musisz wtrącić swoje, nie zawsze mądre, trzy grosze .. ? To był lekki " skrót myślowy "....
Igła sferyczna " wybacza " więcej niż " ostre szlify typu: elliptical, fine line czy shibata.
Ostre szlify wymagają więcej dokładności, bo jakiekolwiek "niedokładności " w justowaniu od razu sa bardziej słyszalne.

robiz
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Igła sferyczna " wybacza "

robiz

Niczego nie wybacza .W każdym przypadku kalibracja powinna być przeprowadzona w należyty sposób i nie ma tu znaczenia jaki jest szlif igły (lub jakiej wkładki się używa)
Nawet jeżeli igła sferyczna czyta mniej informacji ,nie oznacza to ,że kalibracja może być przeprowadzona "niechlujnie" - trzeba mieć świadomość że odbije się to na odtwarzanej płycie ,a wszelkie uszkodzenia nie są możliwe później do usunięcia

Aby ułatwić sprawę wymyślono mocowanie T4P tam nie trzeba niczego ustawiać
 

robiz

New member
Aby jeszcze bardziej ułatwić sprawe i nie kupować szrotu z mocowaniem t4p, " wymyślono" ramiona Regi i wkladki Regi...... Ale co to ma do sprawy ?
Osoby kupujące gramofony, nie zawsze musza wiedzieć wszystko o kalibracji i dlatego szlify sferyczne są " bezpieczniejsze".
Oczywiście , że zawsze trzeba dązyc do idelanego ustawienia, o ile takie istnieje, ale tak jak wspomniaełm " sferyki " więcej wybaczają, bo odczytuja mniejsza liczbę infomacji z płyty.


robiz
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widziałem w MM.

Też widziałem. Bardziej mi chodziło czy ktoś słuchał na winylu.


Panowie chodzi mi po głowie mały upgrade mojego systemu analogowemu. Biorę pod uwagę dwie opcje:

1. Wymiana przedwzmacniacza. Tu myślę o Vincent PHO-8 (polecamy wcześniej przez kolegę CzarnaPłyta) lub Pro-Ject Phono Box DS. Jak macie inne propozycje w tym budżecie to piszcie.

lub

2. Wymiana wkładki na Ortofon 2M Blue.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
 
O wkładce się nie wypowiem, ale w lampowy preamp to wal śmiało.
Mam Pro-jecta tube box i lampy psvine, jak na początek mojej zabawy z analogiem to jestem zadowolony.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jaki masz gramofon?

Tube box już jednak trochę droższy. I nie wiem czy jest sens pakowania się w tak drogie pre do mojego gramofonu.
 
Powiem ci tak, ja też nie ma wypasionego sprzętu.
Dopiero zaczynam zabawę w vinyl.
Kupiłem Reloopa mk1000M z wkładką concorde blue,później wymieniłem ją na
ortofona M2Red. Różnica minimalna,fajnie zagrało jak dałem lampowy preamp a jeszcze lepiej jak wymieniłem ten chiński kabelek rca na melodikę.
 

robiz

New member
Też widziałem. Bardziej mi chodziło czy ktoś słuchał na winylu.


Panowie chodzi mi po głowie mały upgrade mojego systemu analogowemu. Biorę pod uwagę dwie opcje:

1. Wymiana przedwzmacniacza. Tu myślę o Vincent PHO-8 (polecamy wcześniej przez kolegę CzarnaPłyta) lub Pro-Ject Phono Box DS. Jak macie inne propozycje w tym budżecie to piszcie.

lub

2. Wymiana wkładki na Ortofon 2M Blue.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Ortofon 2M blue, to calkiem dobry pomysł. pomyśl jeszce na Godringiem 2200/2300.
Odnosnie pre, to wart uwagi jest chiński przedwzmacniacz Yaqin

http://www.4hifi.pl/yaqin-ms-12b_5396.html

Nie jest zbyt piękny, ale ten surowy wygląd może sie podbać.
Tu jest fajan recenzja Violeta :

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2011/11/yaqin-ms-12b-lampowy-przedwzmacniacz.html

Ja sam mam obecnie Pro-jecta Tube Box SE II. Choc nie jest to w 100 % pre lampowy, a jak niektórzy mówią , " bufor lampowy ", to gra to fajnie, dość pełnym dzwiękiem.

robiz
 

obiektywny

New member
Witam

Jako, że w temacie gramofonów jestem blady, a kolega chce zakupić proszę Was o pomoc:)
W tej chwili sprzęt kolegi to Ampli Harman Kardon 3490 + odtwarzacz CD HK HD 3700 i głośniki Pylon Sapphire 25.
Muzyka jaka będzie zapodawana to w 95% polski Hip Hop.
Budżet 2-2,3tys.
Co znawcy by polecili:wink:?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozważyłbym Pro-Jecta RPM 5.1.

Jeszcze jest kwestia przedwzmacniacza. Nie wiem jakiej jakości jest na pokładzie HK.
 
Ostatnia edycja:

Garos

New member
Pytanie : manual czy automat ?

Zakładam,że pewnie kolega będzie chciał automat, ale jeśli może być pełny manual to polecam Rega RP1. Zdobył dużo nagród i bardzo dobrych opinii, gra świetnie ze wzmacniaczem stereo, nie wiem jak HK zagra.

Bardzo długo szukałem, dużo czytałem i wybrałem właśnie ten.Polecam.
 

robiz

New member
Panowie pytanko czy rega rp3 to był by dobry wybór do tzw.spokojnego wieczornego plumkania?

Ogólnie Rega to taki " set " , który odpakowujesz , wyjmujesz z pudelka i gra, no prawie... ;)
Z ich firmowa wkładkę na 3 śruby, kalibracja gramofonu jest ograniczona do minimum.
Jeżeli pasuje Ci ta estetyka, czyli " deska z talerzem i ramieniem ", to może byc i nie tylko do wieczornego plumkania ;)

Aczkolwiek terz jest w bardzo dobrych cenach wspomniany już Pro-Ject rpm 5.1, model juz wycofany z produkcji. Tak więc nad nim bym sie pochylił.

robiz
 
Ostatnia edycja:
Do góry