Gorąco proszę o pomoc w wyborze tv 42-46"!

barti4

New member
Witajcie!
Przepraszam, że zabieram Wam czas, ale sam już zgłupiałem. Od ilości samych telewizorów już się kręci w gowie, a co dopiero po analizie technicznej. Czytam forum już dobry tydzień i jestem coraz głupszy :). Kiedy już myślę tak... ten... napewno... To oczywiście ktoś coś powie, że inny jest ekstra itd....
A całość zaczęla się od obietnizy żonie, że kupię jej tv jeśli rzci palenie. Miał być płaski, 37" i za max 2000 :).... taaa...
Doszedłem już do 42" (na większy jest miejsce, ale kasy chyba brak... no chyba, zę i Wy powiecie, że to za mały ekran? To się powiększy....) i ceny 3.500zł

Może teraz gdzie tv będzie użytkowany.
Tv bedzie w salonie sobie wisiał na ścianie. Bedzie wykorzystywany do oglądania ty, DVD i oczywiście bajek dla dziecka :). Czy gram? Ja na to nie mam czasu, ale dziecko za rok-dwa pewnie będzie chciało. No ale dalej....
Tv będzie oglądany z odległości około 3,5-4 metry, przy czym po jego prawej stronie jest naprawdę spore okno oczywiście od południa. Dlatego musi dobrze świecić, żeby coś było widać. Głośniki olewam, bo mam kino. Co dalej? Tv chodzi mi jakieś 6-7h ns dobę. Co dalej... Źródło sygnału cyfra full.

Moje typy?


Philips 42PFL8404H-podoba mi się ambielight

Toshiba 42ZV635DG-polecacie na forum

LG 42LH7000-polecanie na forum a dodatkowo odświeżanie ma 2,5 msek i podświetlanu diodami


Ja już jestem głupi. POmoecie wybrać? No chyba, że macie inny typ w tych pieniądzach, co przerasta resztę?

Powiem tak. Tv chcę kupić na jakieś 10 lat i wiedzieć że mi wystarczy. Dlatego szukam czegoś dobrego i na długo.

Bartek
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
lh7000 nie jest ledem,ale fakt że jest dobrym tv,pozostałe dwa tv też są dobre i specyfikacją zbliżone do siebie razem z lh7000-pozostały ci trzy modele,tak więc proponuję ci zrobić dzisiaj popołudniu wycieczkę do mm lub podobnego sklepu i samemu wybrać któryś z tych modeli-najlepiej jak będą wszystkie podłączone pod ten sam sygnał wtedy będziesz mógł dokonać wyboru który ci odpowiada,ale też miej na względzie to że różnice mogą być w obrazie w zależności od ustawień w danym tv (tak więc proponuję się pobawić ustawieniami obrazu w każdym z nich) wszystkie trzy tv są jakościowo naprawdę dobre
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli zakup faktycznie na lata to sensowny zakup:
Toshiba 46 XV635
Sharp 46 DH 65
Panasonic 46s10
 

barti4

New member
KIKI - zatem sugerujesz, żeby jednak wybrać 46"? Wymierzyłem sobie to na ścianie i wydaje się czymś ogromnym .... W sumie chyba rzeczywiście zaraz się spakuję i pojadę zobaczyć co i jak w sklepach. Obejrze te 42 i 46, które zaproponował KIKI... Jak wrócę to powiem co myślę i cóż.... będziemy decydować dalej.

Może coś popieprzyłem z porównywaniem, ale wydawało mi się że ma podświetlanie diodami....
Bartek
 

bielikk

New member
Bez reklam
Jestem za Philips 42PFL8404H - jest to i odpowiednia wielkość, i ten TV LCD wyświetla b. dobry obraz (sam zobacz w jakimś sklepie - poproś aby podłączyli zwykłe DVD - weź z sobą jakiś film, ale każ im obniżyć kontrast do wartości "70" - wtedy uzyskasz odpowiednie nasycenie kolorów, a także przy tym ustawieniu, LCD wyświetla szczegóły w ostrych światłach jak również w ciemniejszych partiach obrazu)

A tak na marginesie (z przymrużeniem oka) to nie wierzę aby twoja żona rzuciła palenie jak jej kupisz ten TV. Kup ten TV dla siebie a jej powiedz, że jak nie rzuci palenia to nie ogląda telewizji ...
 

barti4

New member
Więc już byłem w MM i w Euro.

Co ustaliłem...
Niestety philips ma zajebistą cenę i szczerze mówiąc ten ambielight to kicha.... Naczytałem się, że to super sprawa, a tymczasem w zaciemnieniu wygląda kiepsko (sprawdziłęm później u kumpla, który takiego ma 37"). PHILIPS - odpada... poza tym jakoś wizualnie żonie nie pasuje.

Druga rzecz...
Super promocja LG SL 9000 za 3.339zł... Fajny i dostał duuuży plus, za tą szybę. TV nie będzie musiał wisieć, bo mój mały nie porysuje go autami (nie da się go upilnować)..... Poza tym ledy więc będzie brał mniej prądu... no i grubość fajna. Jedno co mi nie pasuje to brak wejścia s-Video do kompa....

Trzecia sprawa Toshiba 46XV635 - też fajniusi tv. Obraz niemal identyczny (na moje oko) z LG tyle że grubszy.... Brak ledów, ale ma s-video....


Powiem tak pomóżcie wybrać Toschiba czy LG, bo mnie wychodzi że niby Toshiba lepsza, ale LG bezpieczniejszy (szyba przed dzieckiem) i cieńszy? Może napisali byście czym argumentujecie wybór?


No i na koniec się zapytam...
Czy warto podłączać DVD przez Euro? Mam w DVD tylko euro, wyjście jakieś chinch-e, optical in i out, s-video out...??? Nie ma hdmi.... No ale to kino ma jakieś 6-7 lat... szkoda wyrzucać....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że warto - masz taką odległość że i tak niweluje straty.
Co do telewizora to pamiętaj że 95% programów jest w SD i bardzo ważne jest skalowanie obrazu .
Toshiba na dziś dzięki nowym rozwiązaniom robi to naprawdę extra.
 

barti4

New member
Skalowanie, znaczy się automatyczne wypełnianie obrazem do pełnego ekramu? Siostra ma cos takiego w swoim Panasonicu. Fajna sprawa, bo sie automatycznie przełącza do odpowiedniego formatu. Czy może chodzi o coś innego?
 

kapsell

New member
Bez reklam
hd tv

Nie barti. Chodzi o obrobke slabszego sygnalu (tzw. SD np z kabla) ktory pomimo swoich niedoskonalosci wyglada lepiej na tv HD. To pieta Ahillesowa wiekszosci tv, obraz w HD wyglada swietnie na wszystkich HD TV, a z sygnalem slabszym juz niewiele modeli potrafi sobie poradzic w sposob zadowalajacy.
 

szynas222

Member
dalej

Nie barti. Chodzi o obrobke slabszego sygnalu (tzw. SD np z kabla) ktory pomimo swoich niedoskonalosci wyglada lepiej na tv HD. To pieta Ahillesowa wiekszosci tv, obraz w HD wyglada swietnie na wszystkich HD TV, a z sygnalem slabszym juz niewiele modeli potrafi sobie poradzic w sposob zadowalajacy.

Wiec rozumiec ze toshiba ze serii sv radzi sobie dobrze z skalo0waniem cygnalu cyfrowego sd?
 

kapsell

New member
Bez reklam
lcd tv

@szynas
Philips 9704 i Toshiba SV to obecne dwa najbardziej zaawansowane TV LCD i jestem pewny ze kazdy z nich spelni Twoje oczekiwania z nawiazka, to najwyzsza polka. Twoje obawy sa bezzasadne.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Nieposiadam dostpeu do tje czesci forum. CZy mozna tu wszystko napisac?? CZyli mam rozumiec ze Toshiba z serii Sv posiada najlepsze skalowanie SD i np philips 9704 sie chowa:)?

Na konkurencyjnym niebieskim forum masz ten test Toshiby za darmo,wejdź na te forum i sobie o tym teście przeczytaj.

A co do wyboru pomiędzy tymi dwoma telewizorami to osobiście uważam że całościowo jako telewizor to jednak Philips 9704 się lepiej prezentuje od Toshiby,no i zdobył nagrodę Eisa za najlepszy telewizor 2009 roku.
Wydaje mi się ze firma Toshiba nie prezentuje jeszcze takiego doświadczenia w produkcji telewizorów co Philips,i wiec o tym że ta Toshiba produkowana jest w Polsce,a ten Philips na Węgrzech w fabryce która uchodzi za jedną z najlepszych fabryk produkujących telewizory na świecie.
 

szynas222

Member
Na konkurencyjnym niebieskim forum masz ten test Toshiby za darmo,wejdź na te forum i sobie o tym teście przeczytaj.

A co do wyboru pomiędzy tymi dwoma telewizorami to osobiście uważam że całościowo jako telewizor to jednak Philips 9704 się lepiej prezentuje od Toshiby,no i zdobył nagrodę Eisa za najlepszy telewizor 2009 roku.
Wydaje mi się ze firma Toshiba nie prezentuje jeszcze takiego doświadczenia w produkcji telewizorów co Philips,i wiec o tym że ta Toshiba produkowana jest w Polsce,a ten Philips na Węgrzech w fabryce która uchodzi za jedną z najlepszych fabryk produkujących telewizory na świecie.

Gdyby cene mialy ta sama to by problemu nie bylo. Jednak roznica jest i to dosc znaczaca. Wiec po co przeplacac skoro to lcd na tym samym poziomie, pozatym 3 tys droga nie chodzi
 

kapsell

New member
Bez reklam
!!!!!!!!!!!1

Ja bym bral SV. 9704 jest drozszy chocby z tego powodu ze zdobyl nagrode EISA. Przedtem cenowo byl na poziomie Toshiby.
 

szynas222

Member
Ja bym bral SV. 9704 jest drozszy chocby z tego powodu ze zdobyl nagrode EISA. Przedtem cenowo byl na poziomie Toshiby.

Mam ochote kupic tego Toshibe 55sv tylko teraz kosztuje 10tys wiec chce poczekac ze 3-4 miesiace moze spadnie do jakies normalnej ceny:) I pytanie czy na goladanie z 3.5 metra to troche nie za wielka odleglosc:)
 
Do góry