głośniki podstawkowe plus sub

blackorek

New member
Witam

Poszukuje dobrych głosników podstawkowych( ewentualnie, ale to z wielkiem bólem, nie za wysokie stojące na ziemi), cena do 4-5 tys za komplet, do słuchania koncertów video z Blu-raya, odtwarzania normalnych plyt CD, ogladania czasem filmów itp. Jednym słowem coś uniwersalnego. Warunek muszą być miękkie basy, ale nie ciągnące sie lub dudniące. Soprany wyraźne i czyste.

Jako, że wskazane jest, aby głośniki były lakierowane na biało wybrałem podstawkowe B&W CM1, idelanie pasuja mi pod kolor mebli itp. ale nie mam poki co mozliwosci ich odsłuchu. Pomieszczenie ok. 25-30 m2.

Rozwazam jeszcze ew. dokupienie subwoofera jakby tego Bowersy nie dawały rady, ale wtedy potrzebny byłby zapewne juz amplituner, bo nie wiem czy sa wzmacniacze stereo z wyjsciem na suba, chyba nie... Jaki ew. polecacie wzmacniacz lub amplituner i jakie głosniki, które nie bedą za wielkie i miały łądny elegancki wygląd ?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
ampli stereo hk3490 ma 2 wyjścia na sub,wzmak hk990 też ale cena 5000,hk 3490 -1700pln
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
te kolumny są za małe na to pomieszczenie, basu będzie tyle co kot napłakał i to tego wyższego, niskiego praktycznie nie będzie
każdy praktycznie subwoofer można podłączyć pod dowolny wzmacniacz, sub musi mieć wejście wysokopoziomowe (zaciski głośnikowe) co jest standardem
powinieneś kupić podłogówki, tym bardziej że nawet jak kupisz podstawkowe to żeby dobrze zagrały potrzebujesz tego na co wskazuje nazwa - podstawek i to solidnych, bo jak je postawisz na szafkach to efekt będzie mizerny... w praktyce zajmą tyle samo albo i więcej miejsca od podłogówek
 

blackorek

New member
Witam

A co sądzisz o tych głosnikach plus dobry sub , oczywiscie aktywny, ale nie to , ze maja sciany latać, tylko chodzi o sluchanie w miare cicho muzy np. wieczorkiem przy winie, ale z glebokim fajnym basikiem...

Podstawki kupiłbym oryginalne pod te Cm1, tyle, ze kosztuja prawie tyle co te kolumny, uparlem sie bo są ładne i i idelanie białe pasują.

Jeśli nie to co w takim razie proponujesz/proponujecie z kolumn gdzie bas przy niezbyt głosnym graniu bedzie fajnie miękko pracował i jaki do tego tego wzmacniacz. Gustuje w stylistyce marantza, HK w ogole mi sie nie podoba, jest wielki i wyglada jakoś ociężale
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armi

New member
Bez reklam
ile chcesz na to kasy wydać ?
tzn wzmak + kolumny ?

ja też bym proponował podłogowki kupić - ostatnio biel lakierowana w modzie więc coś się wybierze :)
 

Skunek83

New member
Minimalnie droższe od cm1 są monitor audio RX2 głośnik basowy ma 20 cm a nie jak w cm1 13cm ewentualnie RX1 15cm na basie i tańsze od cm1
A co do ich wyglądu to moja narzeczona zakochała się w nich oczywiście w kolorze biały lakier
Pozdrawiam
 

don111

Banned
można kupić małe podstawkowce + świetny sub, na pewno przy cichym słuchaniu zagra to o wiele lepiej w kwestii basu, przy głośnym zresztą też
co do podstawek do B&W kosztujących prawie tyle samo co kolumny, to chyba żartujesz :)
 
Ostatnia edycja:

blackorek

New member
Co do wydatków to mysle, ze na 2 kolumny max 4 / 5 tys , tak, zeby calosc wlacznie ze wzmacniaczem zamknela sie w w 7-8 tys . Tylko chodzi o to, ze jak tyle wydam to to ma naprawde grac, bo inaczej to pomaluje sobie bolero 200 na biało jakie mialem przez 15 lat na starej chacie, do tego wysłużony technics A800 MK2 tez 15 letni i dam sobie siana, wartosc calosci moze z 1000 zl, gra za to całkiem niezle i basik mi odpowiada, jest całkiem całkiem. Cos takiego wlasnie szukam, ale jednak o wyzszej jakosci

Caly bajer polega w tym, ze jak mam wydać tyle kasy to chciałbym, abym poczuł jakość, bo to nie sztuka wywalic prawei 10 tys zł i potem wk.. się, ze gra to wcale nie lepiej niz sprzet za 2 tys, albo i gorzej w wyniku nie spasowania kolumn ze wzm. itd.

Podstawki do CM1 , oryginalne , model FS700 to koszt ok. 750 zł jedna, kolumna ok. cos 1500 zł, wiec napisalem , ze prawie tyle samo:) no pol ceny, co i tak uwazam za cene kosmiczną...

Odnosnie jeszcze suba, moge wydac do ok. 2 tys zł, myslalem o jakims porządnym z głosnikiem 20-30 cm , tylko jest mnóstwo na rynku i trudno coś wybrac, a opierac sie tylko na testach to tez srednia, kazdy ma inne upodobania, mi jednak chodzi głownie o miękki bas, ale oczywiscie nie ciągnący się czy dudniący.

Pytanie o Monitor Audio RX2, jak grają te głosniki, bo faktycznie 13, a 20 cm to troche roznica, jak bas chodzi ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To będziesz miał extra zestaw Marantza Ishiwata i kolumny Dali Zensor lub Paradigm - zrównoważony zestaw. Napisz do Blackninja lub steeze (dziś montowali taki zestaw ku zadowoleniu naszego użytkownika)
Z podstawkowych masz tannoy Arena i Kef 3005 .
 

Skunek83

New member
Co do wydatków to mysle, ze na 2 kolumny max 4 / 5 tys , tak, zeby calosc wlacznie ze wzmacniaczem zamknela sie w w 7-8 tys . Tylko chodzi o to, ze jak tyle wydam to to ma naprawde grac, bo inaczej to pomaluje sobie bolero 200 na biało jakie mialem przez 15 lat na starej chacie, do tego wysłużony technics A800 MK2 tez 15 letni i dam sobie siana, wartosc calosci moze z 1000 zl, gra za to całkiem niezle i basik mi odpowiada, jest całkiem całkiem. Cos takiego wlasnie szukam, ale jednak o wyzszej jakosci

Caly bajer polega w tym, ze jak mam wydać tyle kasy to chciałbym, abym poczuł jakość, bo to nie sztuka wywalic prawei 10 tys zł i potem wk.. się, ze gra to wcale nie lepiej niz sprzet za 2 tys, albo i gorzej w wyniku nie spasowania kolumn ze wzm. itd.

Podstawki do CM1 , oryginalne , model FS700 to koszt ok. 750 zł jedna, kolumna ok. cos 1500 zł, wiec napisalem , ze prawie tyle samo:) no pol ceny, co i tak uwazam za cene kosmiczną...

Odnosnie jeszcze suba, moge wydac do ok. 2 tys zł, myslalem o jakims porządnym z głosnikiem 20-30 cm , tylko jest mnóstwo na rynku i trudno coś wybrac, a opierac sie tylko na testach to tez srednia, kazdy ma inne upodobania, mi jednak chodzi głownie o miękki bas, ale oczywiscie nie ciągnący się czy dudniący.

Pytanie o Monitor Audio RX2, jak grają te głosniki, bo faktycznie 13, a 20 cm to troche roznica, jak bas chodzi ?
Tu masz bardzo fajną opinie napisaną przez pana Piotra o RX2
Monitor Audio RX2 - opinie, komentarze o produkcie
 
Do góry