Głośniki do kina domowego

speeder

New member
Witam,

posiadam w tej chwili głośniki Jamo E660, centralny JAMO E 6CEN, sub jamo sw 7000 a i ampli Onkyo nr 646.
Pokój ma ok 10m2, na ścianie powiesiłem tv 55" i w tej chwili głośniki E660 ledwo mieszczą się przy tv a na podłączenie suba nie ma już miejsca.
W związku z tym zastanawiam się nad sprzedaniem E660 i kupieniem głośników które można powiesić na ścianie co zwolni miejsce na podłodze na sub, chciałem kupić 4 głośniki z tym, że (kolejna komplikacja logistyczna) o ile rozmiar przednich nie ma takiego znaczenia - odległość od ściany do sofy ok 2m - to te tylne będą na równi z uchem i raptem 0,3 m od brzegów sofy więc muszą być maleńkie.

Czy waszym zdaniem jest w ogóle jakaś szansa na znalezienie alternatyw w takiej "konfiguracji"?

Zależy mi głównie na oglądaniu kina domowego, muzyka raczej w postaci radia internetowego z ampli.
Chyba, że waszym zdaniem wszystkie głośniki warto już zamienić na jakieś zintegrowane kino ale niestety budżet na to chciałbym przeznaczyć do 2 tyś. max.

Z góry dziękuję za pomoc
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Wszystko zalezy w jaka polke jakosciowa i cennowa chcesz trafic. Oczywiscie do kina domowego nie musza byc kolumny podlogowe bo sub bedzie tak czy siak. Moze opchnac podlogowi i kupic bookshelfy. Tylko pamietam o kednej waznej rzeczy. Musza to byc monitory a nie zeykle pudelka. Wtedy beda dobrze wspolgrac.
Monitory wazace kolo 7-10kg na przod bedz dawac rade. Na sorroundy moga byc mniejsze kolumienki. Wybor marek, design itd nalezy do ciebie bo jest tego multum.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

speeder

New member
Dziękuję za odpowiedź, na początek kupię dwa monitory zgodnie z tym co napisałeś, szukałem trochę patrząc między innymi na wagę i znalazłem kilka modeli które by mnie interesowały:

Boston Acoustic M 25

JBL Studio 230

Jamo C 93 - ten model ma najlepszy dla mnie sposób powieszenia na scianie - ma zamocowany uchwyt

Cambridge Audio WS30 - pod względem miejsca i wyglądu moim zdaniem super prezentuje się, ale tutaj jego waga 3,5 kg raczej dyskwalifikuje go względem powyższych.

Czy ktoś z Was miał może okazje obcować ze wskazanymi przeze mnie głośnikami i jest w stanie podpowiedzieć i pomóc w wyborze ?

Pozdrawiam
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja na twoim miejscu nie szukalbym w ciemno tylko umowil sie na odsluch jakichs monitorow i wtedy zdecydowal. Odsluch to najlepszy test przed zakupem.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry