Głośniki 5.1 jako tanie kino domowe

elektryk

New member
Witajcie :)
Mam do Was pytanie dotyczące polepszenia wrażeń audio ;)
Przestał mnie satysfakcjonować dźwięk z głośników z tv i chciałem stworzyć coś lepszego. Niestety ze względu na mały budżet byłyby to tylko głośniki 5.1. Już wiem, że nie mogę ich podłączyć bezpośrednio pod tv, gdyż z 5.1 będą nici. Dlatego chciałem się zapytać czy jest jakaś alternatywa dla zewnętrznej karty dźwiękowej Creative Extigy? Bo jeżeli dobrze rozumuję to do niej podłączyłbym jakieś głośniki 5.1 i to wszystko za pomocą optyka do tv :) Poprawcie mnie proszę jeżeli się mylę.

Pozdrawiam
elektryk

PS. Głośniki, które chciałbym zakupić do takiego zestawu to prawdopodobnie Logitech z506.
 
Ostatnia edycja:

elektryk

New member
Jak łatwo można się domyślić na dekoder nie chciałbym wydać więcej jak na głośniki ;)
Za głośniki jestem w stanie dać 300 zł, za dekoder do 200 max. Oczywiście w przypadku dekodera w ge wchodzi również używka (swoją drogą nie wiem czy można jeszcze gdzieś dostać nowy Creative Extigy).
Czy istnieje w ogóle jakaś alternatywa dla creative'a?

Pozdrawiam
 

elektryk

New member
A co sądzisz o glosnikach logitech z506? Będą gorsze, lepsze od tych? A moje główne pytanie dotyczy dekodera. Czy istnieje jakas inna firma która produkuje tego typu zabawki jak Creative Extigy?

Pozdrawiam
 

Peter1906

New member
Ja tam nie jestem ekspertem jak kiedyś szukałem podobnego rozwiązania to wtedy polecili mi Geniusy zamiast tych logitechow o dekoderach nic nie wiem
 
Do góry