Głośniki 5.1 czy kino do TV?

tomass6

New member
Witajcie. po dlugotrwałym przeszukiwaniu forum kupiłem sobie plazme Panasonic tx-50st60e
W 90% ogladam na niej filmy hd z dźwiękiem przestrzennym puszczane z kompa stacjonarnego. Połączone kablem hdmi. Niestety dźwięk z głośników w TV nie jest zbyt ciekawy a głośników od kompa nie dam rady poprzestawiac pod TV.

Nie mogę się doszukać jakie głośniki kupić. Najlepiej byłoby mi podłączyć bezpośrednio do telewizora jakieś głośniki 5.1 ale doszukałem się że muszę je podłączyć kablem optycznym. Z głośników z wbudowanym wzmacniaczem widzę tylko Logitechy z906 za 1000PLN. Czy to by w ogóle działało gdybym je podłączył optykiem do TV? Czy miałbym dźwięk przestrzenny? Nie wiem czy jak przesyłam to wszystko kablem hdmi to dźwięk leci w nim w stereo czy przestrzenny?

Ewentualnie jaki zestaw kina w tych pieniądzach warto kupić? Nie chcę używek.
Trochę to pomotałem ale mam nadzieję że zrozumiecie i pomożecie.
 

tomass6

New member
Jakiegoś limitu nie mam, ale bez przesady. Tv kosztował niecale 3,7k wiec lepiej żeby zestaw nie był droższy od niego :) W kompie mam 5,1 logitecha z506 za mniej niz 300pln i jako tako daje rade. wiec jakims melomanem raczej nie jestem.
A co z tym dźwiękiem? po hdmi z kompa leci 5.1? i potem z tv optycznym tez 5.1 poleci do głośników wzmacniacza?
 

tomass6

New member
Pokój ma 25m2 ale tv stoi dokladnie przed łóżkiem i dookoła niego chcialbym to rozstawic. dałoby radę takie dwie opcje powiedzmy tańszą za 1000-1500 i droższą za ok. 3000?
Nadal nie mogę się doszukać co z przesłaniem dźwięku z kompa. Kabel hdmi 1.4 z ethernetem do tv i z tv do kina optykiem lub kolejnym hdmi. Czy to wszystko przepuści mi 5.1?
 

tomass6

New member
Poczytałem trochę i pooglądałem i byłem wczoraj w saturnie poogladać. Sa niby zestawy ampli z głośnikami za 1500 ale nawet bez słuchania wyglądają marnie przy tym co podałeś. Jednak trzeba będzie zainwestować.
Głośniki co podałeś nie mają suba, dadzą radę bez niego w filmach? Czy warto od razu go dołożyć czy później? Ten z zestawu jbla kosztuje okolo 800zet. Byłby odpowiedni?
Co do przesłania dźwięku to stereo idzie mi w telewizor wiec 5,1 prawdopodobnie też.
A no i jestem tak ciemny w temacie że dopiero sie zorientowałem że do głośników trzeba wszystkie kable dokupić/dorobić?
 

krisby

New member
Witam dołączę sie do prośby kolegi tylko z ta różnicą ze mój budżet zamyka się w kwocie 1500 niestety ale więcej nie mogę wydać.
Kino będzie podłączone do dekodera Dm 800se które ma tylko wyjście optyczne tv to plazma panasa wszystko w pokoju 25m2 ogólnie nie potrzebuję jakiegoś wypasionego zestawu dodam ,że chciałbym to miec podłaczone bezpośrednio z dekodera ze względu na to iz kożystam z radia internetowego i teraz muszę włączać tv aby słuchać.
Jeśli mogę to prosze o jakiś tani zestawik
zastanawiałem sie nad takim zestawem TAGA HARMONY 506 TAV-506v.2 3
+ jakiś ampli do tego. Warty uwagi jest ten zestaw wogóle
 

tomass6

New member
Oki, wielkie dzięki za pomoc. Jutro podjade do sklepu dla idiotów i pooglądam na żywo. O dziwo mają nie najgorsze ceny.
ampli 1499
głośniki 5,0 były niby za 1600 ale juz poprawili na 2000 :(
sub za 800
w zestawie z subem wyjdzie za 2500 czyli 300 do przodu.
No chyba że masz lepsze ceny? Z tego co się zorientowałem to ludzie piszą że to możliwe.
Jakie kable do tego muszą być? Chodzi mi o średnicę ew. typ. Bo wtyczek chyba nie trzeba bo to na takich zaciskach jakby jest? Czy jednak po obydwu stronach trzeba wtyczki bo nie mogę dokładnie ze zdjęć zobaczyć
 

tomass6

New member
No i byłem i obejrzałem na żywo i sie przeraziłem. Strasznie chude te głośniczki na zdjęciach wydawały się większe. Niestety ale wyglądem mnie odstraszyły,przypominają mi te samsungowe plastiki. Naczytałem się znów forum i wpadły mi w oko wharfedale obsidian. Jaki by pasował do nich ampli? Czy denon x1000 byłby dobry? Ewentualnie co innego?
W przyszłości na 90% będzie jeszcze sub do tego, ale to juz jak kina w domu posłucham będę myślał.
 
Ostatnia edycja:

tomass6

New member
A jest sens dokładać? x1000 byłby słabawy do nich? Raczej na pewno będzie sub w przyszłości więc nie chce żeby ten ampli chodził na granicach wytrzymałości. W sumie różnica 4 stówki więc tragedii nie ma.
Jaki sub byłby najlepszy do tego wszystkiego? Dziś postaram się jeszcze na żywo raz wszystko pooglądać.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja słyszałem avr1713 czyli poprzednika X1000, oraz X2000 i ten drugi grał lepiej. X2000 ma mocniejszy zasilacz, lepiej poradzi sobie z napędzeniem Obsidian 600. Jak masz możliwość sam posłuchaj. Jeśli chodzi o suba to możesz zerknąć na ofertę JBL-a np. SP150, E150P, z Jamo masz Sub360. Wharfedale też robi suby, ale znam za bardzo ich oferty.
 

tomass6

New member
A co powiesz o wharfedale amber? Patrzyłem na nie wcześniej ale cena mnie troche przestraszyła a teraz są u idiotów za 2000. Z denonem x2000 by spasowały?
W obsidianach nie podoba mi sie tylko to że są błyszczące :/

Wymyśliłem 3 opcje:
Znalazłem na allegro jeszcze x1000 z obsidianami za 2900,
x2000 z obsidianami za ok. 3600,
albo x2000 z amer za 3900.
 

tomass6

New member
Wyglądają super. Ale jak grają to nie mam pojęcia. Niestety nie mam możliwości sprawdzić. Napisałem do blackninja w sprawie cen. Może on coś wie o tych amberach.
budżet przekroczyłem i to bardzo więc juz te 3 stówy dużej różnicy nie zrobią
 
Do góry