Głośniki 5.1 + Aplituner - Budżet 10000zł.

DamianD

New member
Witam

Jak w temacie, przygotowuję sie do zakupu zestawu kina domowego do nowego domu. Salon jest dość duży, bo około 50m2.

Zestaw ma być całkowicie uniwersalny, tj. muzyka, filmy i gry. Nie jestem ani troche audiofilem

Upatrzyłem sobie głośniki JBL Studio 190 + pozostałe z tej serii. A jako amplituner HK 370 - lecz przeczytałem, że HK nie wspiera w ogóle bi-amp, więc teraz rozważam również Denon 2313.

Chciałbym na ampli przeznaczyć max 4tyś zł, reszta na głośniki.

Proszę o sugestie czy powyższy zestaw jest ok, czy coś zmienić na co i dlaczego - proszę uzasadniać.

Z góry dzięki.
 

WiTT

New member
Bez reklam
50m2...niezła hala można by rzec :) Chcesz to całe 50m2 nagłośnić? Czy obszar słuchania jest mniejszy?
Co do JBL to się nie wypowiadam, średnio odpowiadają mojemu uchu. Ale rozumiem czemu mogą się podobać. Ampli raczej ok. Tylko te 50m2...

Bliźniaczy temat jest już, tam jest 40m2. Tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/94101-pomoc-przy-doborze-sprzetu-a-v-do-salonu.html

Co do JBL to pewnie blackninja może powiedzieć więcej, czy dobry model.

Ogólnie miałbym zagwozdkę na ten metraż. Że nie wspomnę o odpowiedniej akustyce w takim pomieszczeniu.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja ze swojej strony zestaw polecam. Mam całe 5.0 i jestem więcej, niż zadowolony - telewizja, cd, blu-ray, gry na ps3, radio internetowe. We wszystkim są świetne. U mnie gra na 22m, więc nie wiem jak będzie u Ciebie. Jedno co od razu rzuca się w oczy to, że budżet masz sporo powyżej tych głośników (nawet z ampem i subem). Więc albo zostanie Ci trochę kasy, albo zainwestuj w jeszcze wyższą półkę. Przykładowo mój zestaw 5.0 z amplitunerem Onkyo 616 kosztował 5 200 (i to z kablami i transportem). Sub to średnio 1 500. Czyli mamy poniżej 7 000. Zatem możesz dołożyć np. 1 000 do amplitunera (wtedy masz półkę ampli za 3 000+) i np. 2 000 do głośników (i/lub suba). A to już będzie mocne :)
 
Ostatnia edycja:

DamianD

New member
50m2...niezła hala można by rzec :) Chcesz to całe 50m2 nagłośnić? Czy obszar słuchania jest mniejszy?

Obszar nagłośnienia mniejszy, można powiedzieć 5m szer x 6m dł. 30m2. Na 5m długości konczy się kanapa, a na 6m będą podwieszone tylne głośniki.

Ja ze swojej strony zestaw polecam. Mam całe 5.0 i jestem więcej, niż zadowolony - telewizja, cd, blu-ray, gry na ps3, radio internetowe. We wszystkim są świetne. U mnie gra na 22m, więc nie wiem jak będzie u Ciebie. Jedno co od razu rzuca się w oczy to, że budżet masz sporo powyżej tych głośników (nawet z ampem i subem). Więc albo zostanie Ci trochę kasy, albo zainwestuj w jeszcze wyższą półkę. Przykładowo mój zestaw 5.0 z amplitunerem Onkyo 616 kosztował 5 200 (i to z kablami i transportem). Sub to średnio 1 500. Czyli mamy poniżej 7 000. Zatem możesz dołożyć np. 1 000 do amplitunera (wtedy masz półkę ampli za 3 000+) i np. 2 000 do głośników (i/lub suba). A to już będzie mocne :)

Te głośniki w zestawie 5.1 kosztują 5000zł, taniej nie znalazłem. A oba amplitunery które wyspiałem kosztują w granicach 4000zł. Więc nie bardzo jest z czego dołożyć :) ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nie znam amplitunerów, ale jeśli myślisz o takich za 4k, to do tych głośników będzie za dużo i nie wykorzystasz takiego klocka. Albo zaoszczędź trochę na ampli, albo kup większe kolumny.

U mnie to gra na 22 metrach. Onkyo 616 to koszt ciut powyżej 2 000. Napędza kolumny i jeszcze jest zapas. Z racji metrażu być może będziesz potrzebował więcej mocy, ale w sumie głośniki też mają swoje ograniczenia.

Jedno jest pewne. Zapytaj blackninja o wycenę, bo ma naprawdę dobre ceny i w temacie JBL'a wie dużo. Dodatkowo Koledzy na forum na pewno polecą dużo innych kolumn.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do tego metrazu i ceny rozejrzyj sie tez za Klipschami. Dobrze kombinujesz, na taką powierzchnie 4 tys na ampli to mus, wlasciwie zostają Ci Chyba tylko JBL i Klipsche, ale duze modele. Klipsch ma to do siebie, ze ma duża skutecznosc, wiec wydaje sie glosniejszy. Ogolnie ten Denon to dosyc dobra propozycja.
 

DamianD

New member
Brałem jeszcze pod uwagę JBL ES 100 + resta, ale czytałem, że 'do muzyki się nie nadają' - nie wiem w jakim stopniu, czy dla zwykłego usera też :)

Również brałem pod uwage JBL Studio 590 - ale tylko stereo przez jakiś czas ze względu na cene. Pytanie, czy są warte swej ceny - nie patrząc zbytnio na jakość dzwięku, a bardziej na moc odpowiadającą powierzchni mojego salonu ?

Z tego co patrzałem na Klipsh, to Reference 62 to chyba byłoby minimum a i tak biorąc w zestawie 5.1 są drogie. Wydaje mi sie, że nawet model 82 byłby bardziej odpowiedni..
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dotakiego pomieszczenia to tak jak pisałeś JBL Studio 590, RF-82. Od siebie dodam jeszcze Paradigm 11 v.7, Kef Q 700 /900.
 

DamianD

New member
Jednak te Kef / Paradigm mają głośniki niskotonowe 16.5cm, natomiast jbl i klipsh - 20cm - jak duży wpływ ma rozmiar ?:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mec05

New member
Nie wielkość ale jakość się liczy jaką głośniki prezentują dźwięku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz generalnie RF-82 mają 2 x 20cm a 11 v.7 mają 3 x 16,5cm i 1 x 14cm więc tu gorzej nie wypadają. Jak dla mnie na ten metraż się sprawdzą. I tak jak kolega wyżej pisał nie wielkość jest najważniejsza. W tej klasie cenowej konieczny jest odsłuch, bo każdy lubi inne brzmienie. Ja bym wybrał Paradigm 11 v.7.
 

DamianD

New member
No i zakupiłem używane, roczne, Paradigm 11 v7 w dobrej cenie :) Na razie pozostanę przy stereo, na kilka miesięcy.

Teraz powraca kwestia aplitunera, biorę pod uwagę:

HK 370
Denon 2313
Yamaha 1010

Który z powyższych dostosuje te kolumny do najbardziej uniwersalnych zastosowań ??
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
No i zakupiłem używane, roczne, Paradigm 11 v7 w dobrej cenie :) Na razie pozostanę przy stereo, na kilka miesięcy.

Teraz powraca kwestia aplitunera, biorę pod uwagę:

HK 370
Denon 2313
Yamaha 1010

Który z powyższych dostosuje te kolumny do najbardziej uniwersalnych zastosowań ??
Poczekaj na Harmana.
 
Do góry