Gigakablówka w Netii...opinie

fido920

Member
Ma ktoś może? Poproszę o opinie..Wyczytałem, że na początku mieli problemy z tv...Jak jest teraz z nowymi dekoderami? Podobno bardzo się starają i chcą przejąć klientelę Vectry ;)...?
 

PiotrR.

New member
Nie polecam.
Moi rodzice walczyli z nimi od roku. Właśnie rozwiązali umowę.
W netii nie ma tv analogowej. Przy podpisaniu umowy trzeba brać tyle dekoderów co telewizorów. Później 1 dekoder to chyba 15zł. Telewizja jest przesyłana po łączu internetowym, który traci na przepustowości wraz z ilością telewizorów.
U moich rodziców dekodery się ciągle zacinały, zawieszały, resetowały itd. Było to kilka razy zgłaszane, dekodery wymieniane, lecz nic się nie poprawiało. Nie dało się u nich obejrzeć jednego filmu bez problemu. Czasem dekoder się resetował, nim jeszcze udało się ustawić właściwy program. Koniec końców podpisali umowę z innym operatorem na 3m-c przed końcem umowy z netią.

Plusy netii to tani abonament, szybkie łącze i krótki czas umowy (1 rok).
Jeśli ktoś chce to niech próbuje z nimi przygód. Jednak pamiętajcie, ze macie 2 tygodnie na rezygnację, więc jak coś zacznie się psuć, to lepiej od razu wypowiadajcie umowę.
 

fido920

Member
No i tak...Wszedłem w Netię. Na razie mogę napisać, że jest ok. Przedstawiciel poinformował mnie, że zawieszanie było, ale na starych łączach. Teraz zmodernizowali i wykupili Aster i jest ok. Potwierdzam po tygodniu jest ok. Połączenie po kabelku. Zalety:
Dobrze skonstruowane pakiety, z których sobie komponujemy cały zestaw.
Małe dekodery, dobra jakość odtwarzanych kanałów (wydaje się lepsza niż Vectra, ale to moje subiektywne odczucie), szybkie przełączanie kanałów, czyta filmy z pendriva, można podłączyć przenośny dysk twardy i robi za nagrywarkę, niska cena, dostęp do wielu serwisów internetowych. Szybki internet.
Wady:
Reklamy-przy zmianie kanałów pojawia się reklama, która znika po jakimś czasie, można ją zamknąć z pilota, ale wymaga to kolejnego wciskania guzika; kolejność wyświetlanych kanałów nie da się modyfikować i tak np na 1 jest Polsat (pan Solorz musiał nieźle posmarować); brak wyjścia RCA audio, jest za to po optyku, ale jak wzmacniacz nie ma wejścia i DACa no to lipa. No i to chyba tyle wstępnie. Jak dłużej poużywam dam znać. Pozdrawiam forumowiczów :)
 

fido920

Member
Czy dobrze zgaduję, że masz TV z Korei z naciskiem na LG?
??? skąd wnioski? Akurat teraz mam taniego panasa 32 cale i sharpa z wyjściem audio (nie wiedzieć czemu brak stereo w sharpie po podłączeniu do wieży-połączenie: dekoder-tv po HDMI-tv chinch wieża) i czekam aż pojawi się OLED w rozsądnej cenie, w każdym razie panas nie ma wyjścia
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Odkąd ruszyła gigakablówka miałem do czynienia z jej klientami i zabralem ciekawe spostrzeżenia. Na tvdo 40" właściwie różnic z innymi kablowkami nie widać. Przy większych przekątnych im gorsza marka tym lepszy odbiór. Musisz wiedzieć, że w Netii nie ma rozdziałki 1080i/50 a jedynie 720p/25, dlatego dużą rolę odgrywa upscaling. LG robią to doskonale i klienci zazwyczaj twierdzą, że mają lepszy obraz niż w UPC czy Vectrze, jednak posiadacze Philipsów wracają do innych kablówek jak szybko się da... Zatem jeśli planujesz z nimi dłuższą przygodę i masz zamiar kupić większy TV to kup go w mm albo Saturnie bo do miesiąca można zwrócić.
 

fido920

Member
Musisz wiedzieć, że w Netii nie ma rozdziałki 1080i/50 a jedynie 720p/25,
W opcjach dekodera jak najbardziej jest, ja i tak ustawiony mam 720p (gdzieś wyczytałem, że 720p jest lepsze niż 1080i. Te literki "p" to progressive wszystkie linie są wyświetlane jednocześnie, a "i"-interlace-przeplot-linie wyświetlane naprzemiennie. W subiektywnym odczuciu 720 wydaje się faktycznie wyraźniejszy.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie o tym piszę. Kiepskie telewizory nie potrafią dobrze wyświetlać sygnału 1080i i wtedy obraz 720p jest lepszy. W Philipsach czy Sony różnica na korzyść 1080i jest tak duża, że niektórzy klienci Netii byli zmuszeni odstąpić od umowy w trybie 14 dni. O sporcie nie wspominam, bo oczywiście przy 25 klatkach tnie niemiłosiernie. Pooglądaj siatkówkę albo tenis to piłka po serwisie będzie znikać. Mieli to poprawić i programy sportowe nadawać w 50 klatkach ale mowa była o dacie 1.12.2014... I nic.
 

Griffin

New member
Brodacz, coś mi się zdaje, że nie odpalałeś Netia playera od pół roku.:] Wszystkie kanały HD nadawane są w 1080p 50k/s. Nie ma już problemu braku płynności podczas sportowych transmisji. Natomiast poprawy wymaga jeszcze cała masa kanałów SD.
 

fido920

Member
Brodacz, coś mi się zdaje, że nie odpalałeś Netia playera od pół roku.:] Wszystkie kanały HD nadawane są w 1080p 50k/s. Nie ma już problemu braku płynności podczas sportowych transmisji. Natomiast poprawy wymaga jeszcze cała masa kanałów SD.
Tak jak pisałem, jakość oceniam ok, jednak w opcjach dekodera jest 1080i a nie "p" co robi różnicę...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Brodacz, coś mi się zdaje, że nie odpalałeś Netia playera od pół roku.:] Wszystkie kanały HD nadawane są w 1080p 50k/s. Nie ma już problemu braku płynności podczas sportowych transmisji. Natomiast poprawy wymaga jeszcze cała masa kanałów SD.

Ciekawe to co piszesz ale faktycznie ustawiłem wyjście na 720p i zapomniałem... Jednak nawet obecnie jakość HBO nie powala (sportu nie sprawdzę bo nie mam w pakiecie nic w HD)
Fido - w dobrych TV interpolacja jest wykonywana sprzętowo gdy sygnał przychodu jako "i". Więc nawet 1080i nie odbiega od 1080p.
Niezaprzeczalną zaletą streamingu Netii jest możliwość w miarę bezbolesnego wprowadzenia 4k. Jeśli będzie to jednak tak dynamiczne jak 1080 to pewnie szybciej wejdą TV 8k...
 

CarManiak

New member
[FONT=&quot]
Ciekawe to co piszesz ale faktycznie ustawiłem wyjście na 720p i zapomniałem... Jednak nawet obecnie jakość HBO nie powala (sportu nie sprawdzę bo nie mam w pakiecie nic w HD)
Fido - w dobrych TV interpolacja jest wykonywana sprzętowo gdy sygnał przychodu jako "i". Więc nawet 1080i nie odbiega od 1080p.
Niezaprzeczalną zaletą streamingu Netii jest możliwość w miarę bezbolesnego wprowadzenia 4k. Jeśli będzie to jednak tak dynamiczne jak 1080 to pewnie szybciej wejdą TV 8k...

Potwierdzam, z jakością nie jest najlepiej, zdarzają się lagi - na tym najtańszym abonamencie Gigakablówki (20mb/s + TV). Na 100mb/s + kablówka jest dużo lepiej (bez lagów, płynnie chodzi).

No ale jak weźmiesz jeszcze pod uwagę cenę tego pakietu ... to chyba ciężko o coś lepszego :popcorn:[/FONT]
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja mam opcję 10mb+ TV pakiety prestige , sport i emocje, seriale. Działa bez najmniejszych problemów. Nie zauważyłem ani jednego laga. Jakość jest dużo gorsza od nc+, ale póki co jestem w przejściowym mieszkaniu przez najbliższe 2 lata i to była najtańsza opcja. Co do wyświetlanego obrazu - mój player puszcza 1080i.
 

jk_seeker

New member
Czy ktoś testowal, jak obecnie wygląda sprawa jakości programów w HD Netii na telewizorach 4K? Zakładamy szybkie łącze (100Mb), ktore nie ogranicza jakości sygnalu. Zastanawiam sie, jak to bedzie wygladalo przy 65 calach.
 

jk_seeker

New member
Otrzymałem właśnie informację od konsultanta Netii, że wszystkie kanały HD nadawane są w rozdzielczości 1080p i mogą zabrać do ok. 10Mb/s z łącza internetowego (w maksymalnej jakości). Czy ktoś z Was, kto ma Netię, odpalał jakieś programy HD na TV 4K 65 cali? Jak to wygląda z odległości ok 3m?
 

samfisher74

New member
Jestem użytkownikiem Netii od pół roku, zerwałem umowę z MM z uwagi na brak kanałów Eleven ( już są w MM ) , mogę usługi porównać do MM bo z nimi byłem związany 6 lat. Prawdę mówiąć bałem się tego ze telewizja "leci" po łaczu internetowym, okazało się że niepotrzebnie. w ofercie mam internet do 50 MB ( jeszcze mi się nie zdarzyło żeby prędkość przekroczyła 35 MB) przy tym internecie, nie zauważyłem żadnych problemów czy to z tv czy internetem, nic nie zacina transmisja idzie płynnie i bezproblemowo, a dodam że bardzo często jest tak że ja gram online w sieci na xbox one, żona ogląda tv , a córa siedzi w internecie u siebie w pokoju . Nawet przy takim wykorzystaniu łącza, nie ma żadnych problemów z netią. Fajna jest oferta, można zebrac pakiety które naprawdę oglądasz a nie te które Ci wciskają w pakietach. I jest nie drogo, ja mam ponad 70 kanałów tv z czego około 25 HD, cały pakiet Canal+, pakiet sportowy (Eleven) do tego wspomniany internet 50 MB ( bez limitów) dwa modemy TV ( multiroom) router wifi, i placę za to 120 zł .
 

jk_seeker

New member
Pakiety tematyczne - super sprawa, to mnie m.in. zmusiło, takze jestem zadowolony, natomiast obecnie mam 26 calowy TV HD READY i zastanawiam sie, jak będą wyglądały kanały HD, gdybym zdecydował sie na TV w 4K. Czy miałeś moze możliwość sprawdzenia u siebie jakiegoś tv w 4K?
 

b-irek

New member
Witam mam pytanie czy ktoś z Wrocławia posiada Netię jak z jakością , przepustowością , jakie stosuje dostawca łącza np. światłowód .
Jak z stabilnością internetu , jakością pakietów obrazu HD ( domniemam ze w 720p ) , czy de facto jest lepsza jakość niż np. z tv kablowej .
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Co prawda nie jestem z Wrocławia, ale mam tą ofertę z Netii i nie jestem zadowolony. Działało wszystko cacy tylko przez 2 miesiące. Jakość obrazu nie dorasta do pięt NC+. Dekoder to tani syf, ale nie zamula. Pilot zaczął szwankować po 3 dniach, ale na szczęście mogę dekoder zsynchronizować z TV Samsung i jego pilotem sterować nim. Przy spadkach prędkości neta(które w Netii są notoroczyne) podczas oglądania TV będzie Ci się robić pikseloza na ekranie, jakby ktoś przełączał 1080 na 360, a czasem gorzej.

Nie można w dekoderze właczyć napisów jak w NC+ i dzwięku 5.1 również nie uzyskasz...

Niestety mam z nimi jeszcze ponad rok umowę i muszę się męczyć.
 
Do góry