Gdzie obecnie najtaniej PS3

Kilmar

New member
Witam
jak w temacie. Tylko proszę nie pisać, że jest ceneo, allegro i Google bo od kilku godzin nic innego nie robię, ale może ktoś posiada jakąś wiedzę (tajemną) o super-duper okazjach ;-)))
pozdrawiam
 

beamer

Banned
W sieciach Media Markt i Saturn czasami są promocje i można tam taniej kupić niż na skąpiec.pl, ceneo.pl albo na allegro.

Przykład: Mediamarkt tydzień temu PS3 80GB + Killzone 2 za 1290 zł (lub 20 rat po 64 zł)

Jakiś miesiąc temu nie które Mediamarkty zrobiły wyprzedaż resztek PS3 40 GB po 999 zł.

Także trzeba "gazetki" regularnie studiować i czekać na okazję.
 

Kilmar

New member
A czy rzeczywiście na kwiecień można spodziewać się jakiś przecen (i jak sądzicie jakich) bo te 3 tygodnie mnie nie zbawią?
 

beamer

Banned
Myślę, że gdyby utrzymywały się niskie ceny walut obcych, takie jak latem zeszłego roku (Euro ok. 3 zł Dolar ok. 2 zł), to Playstation 3 80 GB kosztowałaby teraz 999 zł, nie więcej. Niestety, teraz nie jest dobry moment dla importerów, którzy zwyczajnie nie mają jak obniżyć cen. Tak naprawdę to oni już obniżyli ceny (swoje marże) PS3, skoro cena w złotówkach utrzymała się w dotychczasowych granicach czyli ok. 1300 zł.

Cena PS3 w złotówkach spadnie na pewno jak spadnie cena PS3 w Euro (obecnie jest to 399 Euro za sztukę w detalu, czyli 1880 zł licząc 4.70 zł za 1 Euro!!!! :???: ). A Euro drożeje w kryzysie...:(

Tydzień temu gościłem mojego znajomego który po studiach wyemigrował z narzeczoną do Irlandii. Był zszokowany niskimi cenami gier i elektroniki w Polsce. Wg niego, gry na PS3 w Irlandii kosztują ok. 50-60 Euro, a u nas na Allegro czy sklepach internetowych chodzą nowe po góra 150-190 zł (czyli 35-40 Euro), i to często z dodatkami np. premierowy SOCOM Confrontation z oryginalnym headsetem bluetooth Playstation 3 za 169 zł (internetowy sklep PSX Extreme). Także nasi importerzy i tak już obniżyli ceny tego typu dóbr w Polsce, bo gdyby sprzedawali np. gołe Killzone 2 po 250 zł (55 Euro), to sprzedaż legalnych gier na PS3 w Polsce kompletnie by się załamała. Latem 2008, jak złotówka była bardzo mocna to sytuacja była odwrotna: u nas było drogo, a w strefie Euro i w USA było tanio (w przeliczeniu na mocną wtedy złotówkę).

Jaki z tego wniosek? Jeżeli do kwietnia kryzys nie ustąpi i złotówka się nie umocni (a mała na to szansa :(), to obawiam się że Playstation 3 zamiast potanieć to podrożeje (albo w najlepszym razie będzie kosztować te same 1300 zl jeżeli cena w Euro spadnie z 399 Euro do 299 Euro :???: ). Także radzę teraz kupić, przy pierwszej lepszej promocji w Mediamarkt lub Saturn (PS3 80GB + Killzone 2 za 1290 zl to była zdecydowanie dobra oferta!!! PS3 40 GB za 999 zł to była MEGA-HIPER oferta, która prędko się raczej w Polsce nie powtórzy :( ).
 
Ostatnia edycja:

tha_eastsiddazz

New member
beamer napisał:
Wg niego, gry na PS3 w Irlandii kosztują ok. 50-60 Euro, a u nas na Allegro czy sklepach internetowych chodzą nowe po góra 150-190 zł (czyli 35-40 Euro)

warto dodac ze irlandczyk zarabiajacy minimalna krajowa pracuje na ta gre ok. 8h a polak 3-5 dni

w wielkiej brytanii jest np.fajny motyw czyli cos takiego jak blockbuster,nowe gry najdrozsze sa po 40funtow a tam te same ktore byly kilka razy wypozyczone wyprzedaja np. za 25 albo maja inne fajne promocje 2gry za 40 itd. etc.
zreszta tu nie chodzi o uk tylko a caly zachod , jestesmy w tyle panowie a bezrobocie w naszym kraju ma wzrosnac latem wiec mysle ze zainsteresowanie konsola ps3 nie bedzie zbyt duze do nastepnych wakacji
 

benk07

New member
Ja w zeszłym roku kupiłem zestaw PS3 80GB + gra ("Ratchet") + film ("300") + pilot + dwa pady (jeden z wibrą a drugi zwykły sixaxis) za 1499.
I dużo lepszych ofert od tego czasu to nie widziałem. Oczywiście jeśli ktoś szuka samej konsoli (80GB) to oferty za ok. 1200 się pojawiały i nadal pojawiają.
Zgadzam się z opinią, że ew. obniżki cen od producenta są teraz pożerane przez wyższe kursy walut i znaczących cięć ceny PS3 (póki kursy są jakie są) nie spodziewałbym się w najbliższym czasie
 

Kilmar

New member
[FONT=&quot]za 1299 na Allegro
- zestaw z Killzone
- zestaw z Resistance i Uncharted

za 1399
- zestaw z Killzone 2 PL + Gra PS3 Ratchet & Clank Tools of Destruction +JOYSTICK LOGITECH WM GAMEPAD Cordless Precision PS3

za 1474
- zestaw z + 2 PADY DUALSHOCK + 2 GRY (RATCHET&CLANK i HEAVENLY SWORD)

To chyba najlepsze oferty :krol:[/FONT]
 

cyber78

Member
Bez reklam
Gwarancja SONY na PS3 opiewa na standardowe 12 miesięcy, natomiast tzw. ustawa konsumencka daje nam zabezpieczenie na 24 miesiące - więc zastanawiam się czy to dobry pomysł kupować NAJtańszą ofertę z Allegro albo sklepu internetowego. Zaoszczędzisz do 100zł ale szansa że po roku znajdziesz sprzedawcę i jeszcze uda ci się wymusić na nim twoje prawa są marne.
Ja polecam kupno z dużej sieci sprzedaży albo sprawdzonego sklepu.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Akurat nigdy nie miałem problemów z MM. Zawsze w końcu albo naprawiali, albo oddawali kasę. W końcu są wypłacalni (przynajmniej na razie)...
 

Kilmar

New member
cyber78 napisał:
Gwarancja SONY na PS3 opiewa na standardowe 12 miesięcy, natomiast tzw. ustawa konsumencka daje nam zabezpieczenie na 24 miesiące - więc zastanawiam się czy to dobry pomysł kupować NAJtańszą ofertę z Allegro albo sklepu internetowego. Zaoszczędzisz do 100zł ale szansa że po roku znajdziesz sprzedawcę i jeszcze uda ci się wymusić na nim twoje prawa są marne.
Ja polecam kupno z dużej sieci sprzedaży albo sprawdzonego sklepu.
Kilka rzeczy już na allegro kupiłem i raczej jestem zadowolony (na 100% sprzedawcy bardziej kompetentni niż w MM). CO do wiarygodności - jak ktoś ma >200 komentarzy i żyje z Allegro to raczej nie ryzykuje i stara ci się dogodzić a poza tym te oferty o których pisałem to nie są "importerzy prywatni" bo wszyscy wystawiają np. FVAT.
Oki - ja jak nie muszę to w MM nie kupuję bo
1. drożej
2. sprzęt zwykle drugiej młodości (oczywiście nie w przypadku PS3 ale np
TV)
Oczywiście to decyzja indywidualna.
Dodatkowo nie mam teraz wyboru bo w MM nie ma obecnie żadnej promocji. Pewnie kupiłbym tam i miał z głowy oczekiwanie ;-)))
 

cyber78

Member
Bez reklam
Czyli wychodzi na to, że jako konsumenci jesteśmy narażeni na oszustwo i chamstwo z każdej strony.
Czytałem ten wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=29858
i niektórzy pisali o reklamacji w Saturnie czy MM "na ustawę" i nie było problemu - wprawdzie i tak wysyłano do producenta ale ten zwracał nową , oczywiście, że nie wszyscy mieli tyle szczęścia - a ja bardzo nie chciałbym sprawdzać tego na własnej skórze.

Z Allegro również kupuję sporo bo taniej i lepiej, ale jak wartość zakupu idzie w tysiące to się zaczynam zastanawiać czy gościu który ma firmę zarejestrowaną w bloku na 11 piętrze (u siebie w pokoju) odda mi tą kasę (co z tego, że wystawia faktury VAT, spółka z o.o. - zamknie działalność, jutro otworzy nową a starą firmę mogę sobie szukać).
Kupiłem TV w sklepie internetowym, sprawdzonym bo taniej o 900zł, gwarancja producenta 2 lata więc się nie przejmuję, ale moja ciotka kupiła TV w sklepie internetowym, faktura i tak dalej - sklep zniknął po 3 miesiącach.

PS3 kupiłem w Komputroniku (promocja była i cena taka jak w MM) - mam nadzieję że mi teraz nie padną. Jak poczytałem o problemach z PS3 to wolałem dołożyć 100 w porównaniu z Allegro i mieć, być może tylko się oszukuję, trochę komfortu psychicznego.
 

magnyc

New member
U oficjalnych dystrybutorów (tak tak jest ich kilku) ceny poszły w górę !!! Brać te zestawy z MM po 1380 z Killzone 2 !!!! Bo po nowych cenach taki komplet z Killzone 2 będzie kosztował w granicach 1600 PLN!!! na necie - Nie wierzycie sprawdźcie na allegro już się w takich cenach pojawiają!!! Brać stare zapasy póki czas!!!
 

beamer

Banned
Złotówka tak się osłabiła że zaraz PS3 będzie po 1500 zł. Także brać póki jest po 1300 zł, póki jeszcze mają zapasy, bo nowa dostawa będzie już po innej, mniej atrakcyjnej cenie :( !!!
 
Do góry