gdzie kupić w niemczech???

k9driver

New member
przymierzam się do kupna telewizora w niemczech

gdzie najtaniej blisko granicy południowej?
czy ceny w niemieckich MM i Saturnach są niższe niż u nas?
ktoś na forum wspominał o niemieckich hurtowniach ze sprzętem RTV

Gdzie zaopatrują się sprzedawcy z allegro sprowadzający sprzęt???

zamierzam kupić samsung lcd 40m51
 

sergiej7

New member
witam,
jesli w Niemczech to tylko przez net. W MM czy Saturnach ceny takie jak u nas, czyli duzo wyzsze niz w sieci, nie liczac promocji.
Ogolnie mowiac net niemiecki jest bezpieczny, gwarancja zwrotu towaru w ciagu 14 dni bez podania przyczyny, ale juz jeden kumpel raz sie nacial- oszusci czy plajty zdarzaja sie wszedzie.
Ze stronek polecam:

www.guenstiger.de
www.geizhals.at/deutschland/

Taniej w detalu nie znajdziesz. O hurcie nie mam pojecia.

Pozdro
 

sergiej7

New member
ty janunio cos niekumaty jestes. Kolega nie zastanawia sie czy kupic na kredyt czy nie. Czytaj ze zrozumieniem albo idz do szkoly.
 

janunio

New member
Bez reklam
Na kredyt oznacza zadysponowanie więksdzym kapitałem niż mamy na koncie.
Obecnie w Polsce ma miejsce bitwa o klienta a właściwei jegomożliwości płatnicze. Walka idzie o zagospodarowanie polaków przyszłych i spodziewanych przychodów.
Zamiast kupować sprzęt "do dupy" za cenę którą mam włąśnie na koncie kupujemy z sensem produkt na następne 10 lat.
A więc HD TV screen. Pomaga system bankowu, który jest właśnie
w Polsce na światowym poziomie. Jest reraz lepszy od USA a nawet od kolegów z Niemiec.
Bo Niemcy są właśnie na drzewie. Bez perspektyw i bez potencji.
Siergiej;
Przecież wojnę Twoi ( ogólnie słowiaństwo ) dziadowie wygarali ! Czy nie ?
 

sergiej7

New member
odbiegamy od tematu, ale szukasz na sile jakiejs ideologii. Kupisz w Polsce w MM czy Saturnie to i tak wspierasz kapital niemiecki. Dyskusja toczy sie, czy warto jechac do Niemiec i kupowac tam sprzet. Ja koledze poradzilem pare sklepow, gdzie wprawdzie jest taniej, ale czy oplaca sie jechac te x kilometrow i taszczyc takie wielkie sprzety to juz watpliwa sprawa. Do ceny ze sklepu netowego trzeba doliczyc zazwyczaj jeszcze calkiem spore koszty przesylki (kilkadziesiat euro) za lcd/plazme.
 

sergiej7

New member
poza tym stoje tez przed taka decyzje czy poczekac jak full hd stanieje czy kupic lcd z rozdzielczoscia 1366. Ale technika zmienia sie tak szybko, ze za 10 lat to full hd bedzie tylko przezytkiem, wiec nie ma co sie zadluzac ani czekac moim zdaniem oczywiscie;-)
 

janunio

New member
Bez reklam
To jest problem mentalny.
Albo to zobaczysz ( HD ).
Albo inne plany; dziecko, dom, itd.
Kiedyś zrobiłem tak:
przekonałem ciężarną żonę:
kupmy TV Colour , bo na TV nam rodzina nie pożyczy a a na głodne dzieco zawsze.
Tak to się zaczeło.
Przyszyli i trafili na płaczące "z głodu" dziecię.
Wystarczyło pokazać szlochającego małolata.
Do dziś dzwonią czy okrutni rodzice mają na bułkę z dżemem.
A małolat gania za "Laskami". H = 199 cm. Na zagłodzonego nie wygląda.
 

k9driver

New member
Dzięki za podanie adresw stron internetowych sergiej7

Podam swoj tok rozumowania

Dąże do tego aby mieć w domu tv full hd
l nawet mam na niego teraz fundusze ,mogłbym kupić Philips 37PF9830 lub 46sharpa lub 46samsunga
lecz rozkminiłem że kupie 40m51 ponieważ wydam na niego tylko 9500zł(może znajdę taniej - w końcu chłopaki z allegro muszą gdzieś taniej się zaopatrywać ,a sądze że zarabiają na jednej sztuce około 1000zł) za to na 46cali wydałbym około 19000zł (philipsa nie biorę pod uwagę bo mam prywatny uraz do tej firmy)
teraz wydam 9500zł reszte czyli pozostałe 9500zł wpłacę na lokatę na 2 lata---po dwch latach wypłacę kasę i kupię tv full hd --bo myślę że przez te 2 latka te tv stanieją ---w wyniku czego bede miał dwa tv 40m51 i tv full hd

jak to powiadają co dwa to nie jeden ----
ktoś może powiedzieć ,że czas ucieka i trzeba od razu cieszyć się najlepszą jakością --- może i racja ale kasa na ziemi nie leży
drugim powodzikiem jest to ,że tv będę używał tylko do konsoli xbox360 (gry i filmy) czyli bede korzystał z 720p ,nigdy nie puszcze na nim zwykłej telewizji bo nie lubię (chyba ze mistrzostwa swiata w hd)
myślałem nawet nad kupnem tylnoprojekcyjnego SONY KDF E50A11 za 6500zł +zapasow lampa (1500zł) ktry ma rozdzielczość only 720p czyli dla mnie w sam raz --i te dodatkowe 10cali kusi kusi kusi.......

plasmy po długich chwilach spędzonych w MM nie chcę nie nadajee się do xboxa360(widziałem na targach w lipsku wszystkie xboxy360 podłączone do lcd,a stare xboxy podłączone pod plasmy) ,myślałem nawet nad pioneerem 436fde 10500zł bo pasował by mi do amplitunera(vsx 1015)-a lubie jak wszystko jednej firmy jest,szkoda że lcd nie produkuje...


koniec tych wywodow

to gdzie się w końcu sprzedawcy z allegro zaopatrują?????
bo wydaje mi się ,że chyba w niemczech
no przyznajcie się --nikomu nie powiem......
 

sergiej7

New member
tez sie zastanawiam. Bo im tez sie nie kalkuluje kupowac w najtanszych sklepach w Niemczech i sprowadzac to do Polski (za male roznice cen w stosunku do kosztow, a czasami jak np. panas tx-32lx500 jest drozszy w Niemczech niz w Polsce).
Mysle, ze kiedys czesc zarabiala na zwrocie VATu i nie placila go w Polsce. Teraz jak jestesmy w Uni juz nie mozna chyba ubiegac sie o zwrot podatku, ale pewien nie jestem.
Mysle, ze maja po prostu namiary na jakies hurtownie.
 

leotdi

New member
k9driver napisał:
Dzięki za podanie adresw stron internetowych sergiej7

Podam swoj tok rozumowania

Dąże do tego aby mieć w domu tv full hd
l nawet mam na niego teraz fundusze ,mogłbym kupić Philips 37PF9830 lub 46sharpa lub 46samsunga
lecz rozkminiłem że kupie 40m51 ponieważ wydam na niego tylko 9500zł(może znajdę taniej - w końcu chłopaki z allegro muszą gdzieś taniej się zaopatrywać ,a sądze że zarabiają na jednej sztuce około 1000zł) za to na 46cali wydałbym około 19000zł (philipsa nie biorę pod uwagę bo mam prywatny uraz do tej firmy)
teraz wydam 9500zł reszte czyli pozostałe 9500zł wpłacę na lokatę na 2 lata---po dwch latach wypłacę kasę i kupię tv full hd --bo myślę że przez te 2 latka te tv stanieją ---w wyniku czego bede miał dwa tv 40m51 i tv full hd

jak to powiadają co dwa to nie jeden ----
ktoś może powiedzieć ,że czas ucieka i trzeba od razu cieszyć się najlepszą jakością --- może i racja ale kasa na ziemi nie leży
drugim powodzikiem jest to ,że tv będę używał tylko do konsoli xbox360 (gry i filmy) czyli bede korzystał z 720p ,nigdy nie puszcze na nim zwykłej telewizji bo nie lubię (chyba ze mistrzostwa swiata w hd)
myślałem nawet nad kupnem tylnoprojekcyjnego SONY KDF E50A11 za 6500zł +zapasow lampa (1500zł) ktry ma rozdzielczość only 720p czyli dla mnie w sam raz --i te dodatkowe 10cali kusi kusi kusi.......

plasmy po długich chwilach spędzonych w MM nie chcę nie nadajee się do xboxa360(widziałem na targach w lipsku wszystkie xboxy360 podłączone do lcd,a stare xboxy podłączone pod plasmy) ,myślałem nawet nad pioneerem 436fde 10500zł bo pasował by mi do amplitunera(vsx 1015)-a lubie jak wszystko jednej firmy jest,szkoda że lcd nie produkuje...


koniec tych wywodow

to gdzie się w końcu sprzedawcy z allegro zaopatrują?????
bo wydaje mi się ,że chyba w niemczech
no przyznajcie się --nikomu nie powiem......

doradzę ci coś. Sam właśnie się zastanawiałem 1 1/2 roku temu. Plazma nie plazma, LCD nie LCD i stanęło na tylnym projektorze 3xLCD
Wymagania były takie: ma to być multimedialny kombajn (abym mógł wszystko podłączać, łącznie z XBoxem), min. natywna rozdzielczość 1280x720, DVI, Progressiv, itd. Wybór padł na Samsung SP46L5H1X o matrycy 3xLCD (potrójne LCD). Myślałem o plaźmie (czerń), ale wypadła ze względu na wypalanie się celek właśnie na granicy -> końca obrazu <- z kompa, konsoli, czy oglądania formatu 14:9 (4:3), a nawet głupiego logo stacji nadawania TV. Dziś bardzo często podłączam do niego laptopa (flmy DivX) i nie boję się, że coś mi tam się wypali. Spełnia wszystkie moje wymagania..no może poza doskonałością czerni...ale nie można mieć wszystkiego naraz :?
Sam sprowadzam od lat sprzęt z niemiec, i tobie to samo doradzam.

PS
poniżej 46" nie wchodziłbym ... dla mnie już za małe :D
 

apollo32

New member
Ja bym brał na twoim miejscu Tego Soniacza 50 calowego Bravia 3*LCD, sam mialem juz go kupic ze wzgledu na kombinacje ceny,przekatnej i rozdzielczosci ale w koncu zdecydowalem sie na rzutnik Panasonica pt ae700 z rozdzielczoscia 1280*760 i wlasnie w tej chwili ogladam sobie telewizje o przekatnej 100cali,a wieczorikiem podlanczam pod niego 360 tke i zwiekszam ekran do 150 cali i rozkoszuje sie PGR 3 w 720p..:) :) :) wtajemniczeni wiedza o co chodzi..:)
 

stereoman

New member
coś w tym musi być
byłem w środę w Niemczech w Schwedt/ przy zach. granicy na płd od Szczecina/ w ich MM po prowiant ;-) na Święta i przy okazji popatrzyłem przez chwilę na sprzęt tv
to było tylko w przelocie ,ale najlepiej odbierał/ nie wiem jak i jaki typ materiału/ jakiś ogromniasty Panasonic;był największy w sklepie i kosił wszystko wokoło jakością obrazu-były to jakieś robale na egzotycznych drzewach/ cena 4500€;
a z tych ''normalnych'' czyli 32 '' to jakiś Loewe był nie do przebicia za chyba 1300€;
to tak bardzo ogólnie , aby było pojęcie jak jest za najbliższą granicą i czy warto to mieć na uwadze;
wspaniałego dalszego ciągu Świąt życzę :)
 

gad7

New member
Popieram w calej okazalosci janiunio a wy panowie sergiej i k9driver rozumujecie jak moj maly 5 syn!
1 Kupic nie kupic w Niemczech? Co z gwarancja? pojedziesz 500 km po towar? Kupisz go w necie za cene nizsza o 500zl, a wiesz jak nim zucaja na poczcie? a to delikatny towar!
2 ALLEGRO to nie zadna wyrocznia!!! Bardzo czesto chlam. A ceny z kosmosu!!! Przyklad: ja za samsunga w malym sklepie po targach dalem 6k na polskim necie 6400-6600 na allegro 6999-7500 a w M/M 7999.
3 Rozumowanie czy kupic towar z najwyzszej polki za wysoka cene czy z nizszej za mala kase a za rok lub dwa kupie cos innego doprowadza mnie i pewnie innych do szalu! Jak dzis nie kupisz czegos z najwyzszej polki za duza kase tylko poczekasz to bedziesz czekal sobie bardzo dluuuuuuuuuuugooooooooo!!!!!!
Poniewaz za jakis czas wyjdzie cos nowego i tez bedzie kosztowalo kupe kasy i pewnie tez poczekasz bo costam zapowiadaja a to za drogie i tak w kolko.
A na koniec masz link do hurtowni ale tam ceny tez z kosmosu ale mozna sie targowac. www.a12center.de
 

sergiej7

New member
gad7 napisał:
Popieram w calej okazalosci janiunio a wy panowie sergiej i k9driver rozumujecie jak moj maly 5 syn!
1 Kupic nie kupic w Niemczech? Co z gwarancja? pojedziesz 500 km po towar? Kupisz go w necie za cene nizsza o 500zl, a wiesz jak nim zucaja na poczcie? a to delikatny towar!
2 ALLEGRO to nie zadna wyrocznia!!! Bardzo czesto chlam. A ceny z kosmosu!!! Przyklad: ja za samsunga w malym sklepie po targach dalem 6k na polskim necie 6400-6600 na allegro 6999-7500 a w M/M 7999.
3 Rozumowanie czy kupic towar z najwyzszej polki za wysoka cene czy z nizszej za mala kase a za rok lub dwa kupie cos innego doprowadza mnie i pewnie innych do szalu! Jak dzis nie kupisz czegos z najwyzszej polki za duza kase tylko poczekasz to bedziesz czekal sobie bardzo dluuuuuuuuuuugooooooooo!!!!!!
Poniewaz za jakis czas wyjdzie cos nowego i tez bedzie kosztowalo kupe kasy i pewnie tez poczekasz bo costam zapowiadaja a to za drogie i tak w kolko.
A na koniec masz link do hurtowni ale tam ceny tez z kosmosu ale mozna sie targowac. www.a12center.de
Skoro ja rozumuje jak twoj syn to musze powiedziec ze syn madrzejeszy od taty juz;-)
1. Kupic w Niemczech? co z gwarancja- czesto jest eurogwarancja, realizowana w Polsce w najblizszym punkcie serwisowym, ale nie zawsze-trzeba sprawdzac
czy pojade 500km po towar? no wiesz, skalkulowac koszty trzeba i czasem sie oplaca, tym bardziej ze czesto do Niemic jest po drodze:)
No jak myslisz, ze ktos poczta plazmy przesyla to gratuluje logiki. Jesli juz to renomowane firmy spedycyjne i z rzucaniem przesylkami jest jak z sikaniem do zupy w kuchni restauracji- nie kazdy to robi:)
2. Allegro chłam? wszedzie zdarza sie- w malych sklepach netowych i "półkowniki" z MM tez chłam:) co do cen to zalezy jakie modele- niektorych taniej niz na allegro nie znajdziesz.
3. heh, smieszny kolo jestes, jak to cie do szalu doprowadza. wiesz- lcd z natywna rozdzielczoscia jest na rynku sztuk 3, wszystkie niedopracowane i dla mnie smieszny jest ten, kto wywala na to wielka kase juz dzis, kiedy nie ma zadnej normalnej tv hd. No ale z marketingowego punktu widzenia to normalne- zawsze znajdzie sie grupa testerow, ktorzy kupuja produkty od razu po premierze.
 

nowy66

New member
Witam,
Sam mieszkam jakieś 120km od granicy. W razie reklamacji bliżej do Berlina niż Warszawy :)
Na razie czekam z wyborem (jeśli masz ochotę zobacz moje posty)
Ja zrobiłem tak : raz na tydzień sprawdzam na www oferty Niemców poprzez (oprócz tych które już znasz) :
www.idealo.de
www.preisroboter.de
www.evendi.de
firm które mają siedziby/oddziały blisko lub na granicy (Lipsk, Frankfurt/Oder, Berlin, Drezno). I sprawdzam moich - na razie -faworytów. Ceny wolno, bo wolno, ale spadają. Podaję rózne wyszukiwarki cen, gdyz -tak jak u nas- różni mają podpisane umowy z różnymi sklepami, więc warto porównać.
pzdr
 

gad7

New member
Sergiej7 bardzo przepraszam naprawde przepraszam ale nie ciebie a mojego syna bo twoje rozumowanie przypomina mi taka mysl iz masz mozg kanarka a dlatego iz ci spochl.
Co z euro gwarancja??? Niestety iz jestesmy w unii to polskie odzialy nie honoruja takowej gwarancji i musisz posiadac polska gwarancje, nie wiezysz podzwon. A z ekonomia to ty masz do czynienia ale tylko przy wyplacie! Jak mozna nazwac kupienie przy okazji cos jak i tak tracimy czas, paliwo i amortyzacje pojazdu?
 

gad7

New member
I jeszcze jedno a ty myslisz iz plazmy i lcd to ci w puchu po polskich drogach dowioza? A ceny na allegro podam przyklad jak chcialem kupic le32m61b na allegro 6999 w sklepach internetowych 6400-6600 a u lokalnego sprzedawcy 6000. I jeszcze o hd biedny i smieszny kolo to ty jestes i ci podobni, chcialbys miec taki sprzet natywny ale kaski brak!!! A kupuja ci co maja wiez mi kase! i to nie mala! Nie musza wstawac codziennie o 6.00 do roboty za 1500k!
 

sergiej7

New member
gad7 napisał:
I jeszcze jedno a ty myslisz iz plazmy i lcd to ci w puchu po polskich drogach dowioza? A ceny na allegro podam przyklad jak chcialem kupic le32m61b na allegro 6999 w sklepach internetowych 6400-6600 a u lokalnego sprzedawcy 6000. I jeszcze o hd biedny i smieszny kolo to ty jestes i ci podobni, chcialbys miec taki sprzet natywny ale kaski brak!!! A kupuja ci co maja wiez mi kase! i to nie mala! Nie musza wstawac codziennie o 6.00 do roboty za 1500k!
primo: polecam wiecej pracy...ze slownikiem ortograficznym. No ale rozumiem, ze jak wstajesz codziennie o 6 do roboty za 1500 to raczej glowa nie pracujesz:D
secundo:napisalem, ze z eurogwarancjami trzeba uwazac i je sprawdzac, czytac umiesz ale ze zrozumieniem juz wielkie klopoty sa
tertio: podales tylko jeden przyklad z allegro, ja odwrotnych moge ci podac setki, np to co ja kupuje- pioneer 436fde- w mm ok 13tys., w sklepach netowych 11,5, allegro 10.
quarto: niektorzy naprawde mieszkaja w Niemczech a w Polsce maja rodzine, wiec czy chcesz czy nie chcesz jest po drodze.
quinto: koniec dyskusji z toba, bo nie bede zasmiecal forum a na holote szkoda czasu.
 

gad7

New member
kabel HDMI

Jak ktos musi pracowac za granica naszego panstwa to juz nie moja wina ze nie umie znalesc pracy w polsce tylko na budowie w niemczech za marne euro. A jak ktos nie pojmuje aluzji no coz! Tylko wspolczuc. A tylko mi wskaz gdzie ty kolo piszesz o gwarancjach bo ja nic takiego w twoich postach nie widze!!!
 
Do góry