g30 czu c650

pelson15211

New member
g30 czy c650

Witam w najbliższych dnia będę kupował nowy tv.I jak to z nowym zakupem bywa który wybrać. Ogólnie jestem zdecydowany na plazme jednak mam bardzo nasłoneczniony pokój i tu są moje obawy co do komfortu oglądania a nie chciałbym co chwile zaciągać rolet. Dzisiaj w rtv euro agd pojawił się c650 w rozmiarze 46 za 2999zl,taki rozmiar najbardziej by mi pasował,i tu moje pytanie g30 czy c650

Odległość od ekranu: ok. 3 m
Jak słońce świeci w pokoju: TV bokiem do okna
Jak duży jest pokój: 3,5 m x 3,5 m
Preferowana technologia: LCD ,LED
Jaki masz obecnie telewizor: CRT daewoo 29 cali
Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy,sport,informacje
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 40% dzień 50% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 42-50
Preferowana marka: Nie mam faworyta
Jakie urządzenia będą podłączones3,kino domowe,wdtv
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% TV, 30% ps3,30%filmy hd
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych:Wprost ale także lekkie kąty boczne
Telewizor ma mieć WiFi: Nie koniecznie
Ma czytać przez USB filmy: nie musi
Jaki masz sygnał: analogowy MM
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI
Ile masz kanałów HD: 0
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 4-8
Ile osób zasiada przed telewizorem: Dwie
Ma stać czy wisieć: przejściowo wisieć
Jaka klasa cenowa: 3 000
 
Ostatnia edycja:

jorket

New member
jest zdecydowany na plazme.. acz preferowana technologia to LED LCD.. za 3 tysie nie kupisz 46 cali.. g30 ma lepsza antyrefleksje niz v20 wiec ja bym brał G bo obraz z innej obecnej technologi w tej klasie cenowej do mnie nie przemawia, zalezy tez jakie naslonecznienie.. jak to okno rpzepuszcza jakie masz tam firanki czy inne ustrojstwa Niech sie znawcy wypowiedza cos wiecej :) ja sie bujnalem w plazmach osobiscie Ale lg infinity bodaj 4pixel ? tez nie wygladaja zle..:)
 

don111

Banned
nasłoneczniony pokój to nie problem o ile słońce nie świeci na ekran albo na coś co odbija to światło mocno na ekran
odnośnie tv - jak masz wybór między ciut gorszym tv ale większym to bierz większy, będziesz bardziej zadowolony :)
choć z tym modelem Samsunga to zakup na chybił trafił z tego co się czyta...
 

beginteam

New member
Miałem ten sam dylemat:
chciałem 46" LCD lub Plazma

Po oglądnięciu na żywo zamówiłem w końcu w sklepie internetowym z możliwością odbioru w sklepie stacjonarnym Samsunga 46c650.
Na szczęście poczytałem co nieco o matrycach w tym modelu i po rozpakowaniu z pudła wyszły kwasy okazało się, że matryca chińska a na wystawie sklepowej była oryginalna Samsunga. Trochę się łamałem, ale w końcu odmówiłem zakupu. Obdzwoniłem masę sklepów i co się okazało ładują już praktycznie same chińskie do tego modelu.
Więc mimo, że TV super to jednak powystawowego nie chciałem.

Zainteresowałem się plazmą 46" na początku był na celowniku model Panasonic 46g20 potem jak porównałem cenowo 50g20 był bardziej opłacalny.
Potem w sklepie z TV się dowiedziałem że wychodzi na dniach 50g30 i jak już był fizycznie dostępny sam przetestowałem oba modele 50g20 i 50g30 -miałem nawet miernik poboru mocy i faktycznie 50g30 jest oszczędniejszy i co ciekawe ma lepszy kontrast.
Więc ostatecznie skuszony jeszcze darmowym wieszakiem zakupiłem Panasa 50g30, przyjechał w końcu do odbioru - sprawdziłem w sklepie czy się nikt nim nie rzucał, był cały więc spakowałem go i do domu.

I co... kolejny kwas jak się okazało pudło było oryginalnie spakowane a w pudle brak kątownika do przymocowania stopy z tv. Nie przejął bym się, bo w końcu promocja Panasa daje darmowy wieszak na ścianę, ale nie było w komplecie też śrub do tego wieszaka. Wolałem nie ryzykować po przygodach z wieszaniem u rodziców 52" LCD na ścianie i złożyłem reklamację. Po "ciężkich gromach" w końcu sklep stacjonarny zwrócił mi kasę i czekam na kolejny egzemplarz 50g30 i jak teraz przyjdzie niekompletny to się chyba załamię...

Jedyne co mogę powiedzieć to przetestowałem go parę godzin w styropianie zamiast podstawy w dzień i w nocy.
Moje spostrzeżenia są następujące:
- obraz lepszy w domu jest lepszy na Plazmie niż na LCD (mniej ostry bardziej zamydlony, ale ciekawszy i głębszy bardziej naturalny- coś jak na fotach przy jasnych obiektywach z lustrzanki)
- w moim pokoju odległość od TV 3-4m 50" się gubi i jest to raczej minimalna wielkość by zauważyć niuanse głębi ostrości przy FullHD
- mam podpiętą N więc nie wiem jak na innych platformach, ale nawet ostatnio dodany PolsatHD wygląda zacnie
- SD sygnał lepszy niż na LCD ale do CRT daleko
- trochę średnio mi się podoba to dodawanie sztuczne klatek, bo ruch nie wygląda naturalnie, ale nie ma klatkowania jak na starych plazmach
- chodził cicho chociaż wiatraki są minimalnie słyszalne jak się nachyli z tyłu TV
- menu przyjazne z opisami funkcji do czego służą, więc nawet nie trzeba czytać instrukcji
- jest lekki, płaski, ale dźwięk też nie zachwyca jak się podkręci basy to pierdzą te głośniczki
- oglądałem w trybie THX Eco w nocy a w dzień THX bez Eco i można spokojnie pooglądać w dzień, a obraz wtedy jest bardzo naturalny, chociaż nie mam okien od strony południowej więc moje odczucia mogą być subiektywne

Chciałbym jeszcze wskazać jakieś wady, bo zalety każdy wychwala, ale naprawdę jest trudno - to sprzęt na mocne 4 a nawet 4+ jak za tą kasę.

Apel do wszystkich sprawdzajcie w sklepach, a jak zamawiacie w necie przy kurierach czy sprzęt działa i jest kompletny, bo potem tylko nie potrzebne nerwy...o kasie nie wspominając.

pelson15211 jeśli twój budżet nie pęka w szwach dołóż do 50" a będziesz w centrum akcji przy tych 3m od TV to moja taka mała sugestia oraz jak wyżej :)
 

skipl

New member
Ktory wedlug was mniej dokuczliwie buczy ? Samsungi z tego znane czy tez g30 ktory wlasnie zaczyna objawiac swoje predyspozycje ?
 

dawer86

New member
zakup tv

Witam wszystkich mysle o zakupie tv i chcialbym sie dowiedziec jaki najlepiej wziasc model tv czekam na wasze opinie

Odległość od ekranu: około 3m
Nasłonecznienie: male okno tv stoi na komodzie
Jak duży jest pokój: 5m x 5 m.
Preferowana technologia: plazma lub LED,
Jaki masz obecnie telewizor: 29 -calowy Panasonic - CRT,
Czego nie lubisz w telewizorach: pikselozy, rozmytych krawędzi, rozmazywania się dynamicznych scen
Jakie programy najczęściej oglądasz: programy naukowe, filmy,sport, motoryzacje
Oglądasz w dzień czy wieczorem: pon-pt 16-23, weekend – w ciągu całego dnia
Preferowana wielkość telewizora: 42 cale do 46 cali
Preferowana marka: nie ma większego znaczenia,
Jakie urządzenia będą podłączone: obecnie cyfrowy dekoder Philips DSR 3201 c+ mysle własnie przy zakupie nowego tv o zmianie dekodera na hd z dyskiem twardym jaki byscie zaproponowali zeby C+ mi chodziła bez problemu i w dobrej cenie:) wtedy zmienił bym sobie pakiet na HD, komputer, DVD
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% TV komp 20%
Na wprost czy również z kątów bocznych: generalnie na wprost lub z małych kątów
Telewizor ma mieć WiFi: nie koniecznie (choć byłoby przydatne)
Ma czytać przez USB filmy: tak
Jaki masz sygnał: cyfrowy
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI – kino domowe, komputer, dekoder
Ile masz kanałów HD: na razie brak; po zakupie telewizora i wymianie dekodera pewnie ok. 12
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4 - 6 h.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1 - 3.
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: 3 – 3,5tys.

Po przeczytaniu testów i postów na forum myśle:
Panasonic TX-P42G30E ale duzo opini o buczeniu itp. wiec nie jestem pewien czekam na wasze odp. pozdrawiam:):grin:
 
Do góry